• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja myslim ze k tomu faktury ani nebudou...v tom shipito je nechavam vyndat a zbozi nechavam vyndat z krabic a dat do jedny velky...takze reknu ze mi to poslal kamos ze statu k narozkam.
    KORDA
    KORDA --- ---
    Samozrejme :] Na to vubec nekoukaj.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KORDA: ikdyz to je gift?
    KORDA
    KORDA --- ---
    KOUDY: Ztrati se urcite a navic po tobe budou celnici v Praze chtit fakturu nebo vypis z uctu jak jsi to platil. Jedina cesta jak to 100% obejit je, nechat si to privezt.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Netusite jak je to s pojistenim baliku?..nakoupil sem neco v usa asi za 5000 dolaru...poslal to do shipito kde mi to prebalej do jedny velky krabice a poslou jako gift v hodnote 30 dolaru..ale tim ze to je v ty hodnote pod clo/dph to asi tezko pujde jeste navic pojistit treba na 3000 dolacu co? :)....Mam totiz takovy blby tuseni ze kdyz si necham poslat zbozi za sto litru pojisteny na petikilo tak se nekde ztrati :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MYJKA: podle TS UPS to vozi z USA
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Kolega tu vzniesol myslienku, ci nemaju externy sklad v europe odkial to posielaju.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KORDA: tri kindly, vsechny po dubnu, vsechny dorucene do ctyr pracovnich dnu
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYJKA: tipoval bych ze je to nomenklatura 8470100000
    Počítací stroje a kapesní přístroje k záznamu, vyvolání a zobrazení údajů s výpočetními funkcemi; účtovací stroje, frankovací stroje, stroje na vydávání lístků a podobné stroje, vybavené počítacím zařízením; registrační pokladny
    - Elektronické kalkulačky provozuschopné bez vnějšího zdroje elektrické energie a kapesní přístroje k záznamu, vyvolání a zobrazení údajů s výpočetními funkcemi

    vypocet:
    Poplatky k zaplacení: Předpis Typ Základ Sazba Částka [Kč]
    R2204/99 (C103) A00 2 500,00 Kč 0 % 0,00
    Z0235/04 (P305) B00 2 500,00 Kč 20,0 % 500,00
    Celkem: 500,00

    tech 2500 jsem vzal odhadem - $139 * 18 Kc kurz
    kod Z0235/04 je DPH 20%



    KORDA: bohuzel to nejde - kdyz si zkusis objednat Kindle z Amazon UK nebo DE tak po zadani shipping address Ti to nedovoli potvrdit objednavku s odkazem, ze to mas objednavat z Amazon US
    nedela to u vseho, ale u skoro veskery elektroniky ano (a Kindle bohuzel taky) .. ja jsem si ho objednaval v UK pres kamose v Londyne (nepomuzu, uz je zpatky v CR ;)
    KORDA
    KORDA --- ---
    BADHORSE: Aktualne jsem treba v procesu s DHL. Uz jim to trva 3 dny, byl jsem si to dokonce vyzvednout po emailu:

    "Dobry den,

    zasilka je v budove Skyport. K vyzvednuti na recepci DHL."

    Tam mi bylo receno, ze to pani "myslela jinak". Ani se neobtezujou mi davat jakykoliv info.

    Jediny co jakz takz funguje je FedEx a DB Schenker kde jim celni odbaveni v JSD trva max. den pokud nejsou celnici spatne vyspaly.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    KORDA: pokud vim, tak i po dubnu 2011 to pres amazon chodi fakt rychle a bez cla, ale nevim jaky je procento proslo/neproslo, mozna se se pochlubili jenom ti co to "vyhrali" :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    KORDA: hlavni je ze nechodi pres 120 postu. A proc se neplati u nich dph ani clo z kindlu je mi zahadou..ale nepatram po ni ani do toho nestouram a jsem rad ze nic neplatim jak mnoho lidi kolem.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Ne ja uz na to prdim. Ja to objednam a dej se vule bozi. Aspon si to skusim.
    KORDA
    KORDA --- ---
    BADHORSE: Po prvnim dubnu 2011? Zastavujou i ponozky od babicek v USA a to samozrejme i pres DHL, FedEx, UPS atd.
    MICA
    MICA --- ---
    MYJKA: UPS a ještě napsat na balík "Happy birthday" ;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    BADHORSE: Prave to tu riesim s kolegom, ze to posielaju cez ups a malo by to postu vynechat. Diky za potvrdenie. :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MYJKA: ale prd...kazdy kdo ma kindla vcetne me z amazonu ani dph ani clo neresil a mel jsem ho doma do 4 dnu od objednani
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jo som s tym zmierena. Diky. Takze ak to pocitam aj s poplatkom poste bude to cca 4158,-
    KORDA
    KORDA --- ---
    Proste se smir s tim, ze nez to dostanes do Evropy tak te to vyjde o minimalne 20% draz. Otazka je jestli ti par stovek stoji za to se obtezovat s celym celnim procesem a cekat mesice nez to budes mit v ruce.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jasne a porovnaj si cenu. To si to mozem rovno kupit tu. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam