• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    HEAVYN: ja fakt nevim, o te deklaraci na chlast to mam z druhy ruky, resp. z prvni ale ja ten chlast nevozil. Nicmene evropsky uredni siml je dementni to se vi uz davno, takze cekal bych cokoliv. Nicmene spis bych rekl ze ty co to prodavaji jsou posrany strachy, pac postu uvnitr EU nikdo neresi...
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    TABORACEK: myslis ze i kdyz jde balik soukrome osobe? no mozne je vlastne vsechno, ale preventivne bych je serval :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    HEAVYN: samotny fakt ze se v eu neplati clo jeste neznamena ze uredni siml nemuze rehtat. Napriklad dovoz alkoholu je taky bez cla, ale deklarace s nulama se odevzdat musi. Takze mozna s kosmetikou je to stejny.....
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    zavolej tam a servi je ), teda pokud svedi nejsou jen prostrednikem a nejde ti balik treba z usa, vetsinou s tou obsilkou chodi i fotka/fotokopie baliku/nebo pruvodky, tak na to podivej jestli tam bude videt odkud to jde
    JESTERKAMISA
    JESTERKAMISA --- ---
    Objednala jsem si balicek v hodnote asi 1300kc ze strawberrynet,poslali mi to ze svedska a stejne mi poslali ty papiry o celnim rizeni,co jim mam rikat?dyt je to v ramci eu..jedna se o kosmetiku
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NAVARA: 30 dnů mají na reakci (reagovali, chtěli plnou moc), rozhodnutí mi přišlo po cca 10 až 12 týdnech od podání reklamace
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    kolik casu maji na vyrizeni reklamace celniho vymeru? jsem to poslal na adresu dle infa z posty a zatim nic...
    KORDA
    KORDA --- ---
    Na vcerejsi misi na nasi modrou postu 120 jsem se vybavil GameBoyem 1 a SuperMarioLand 3. Bohuzel to slo tak rychle, ze jsem se v zadny fronte nedostal dal nez do 3 levelu. Zadny lidi, az na jedno zdrzeni slo vsechno jak na dratkach.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    THESTOUPA: kecy, to mi rikali minule taky, ze celnici to zdrzujou, pak sem prisel k celnikum a tri celnici tam parili nejakou gamesu na internetu:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: no prave, a DHL ti nenauctuje nic navic, kdyz si to s celnikama vyridis sam, sice to nema moc smysl jelikoz ten poplatek za tu deklaraci je minimalni a zvladnou to tisickrat rychlejc nez ty. Zatimco ceska posta ti nauctuje poplatek za uskladneni a deklaraci zvlast a nemas sanci se tomu vyhnout...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: muzes si ji vyridit sam, staci nepodepsat tu plnou moc... ale i tak ti nauctuji uskladneni
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    DARKRAZOR: u fedexu jsem na uctu tuhle polozku nikdy nemel, fakt je, ze jsem s nima posilal jenom polozky deklarovany pod 22E. UPS si za tu celni deklaraci nauctovalo 12USD, prestoze cena zasilky byla mensi nez 22E.

    Takze predpokladam ze fedex to bud ma zahrnuty v cene zasilani, nebo na celni deklarace u polozek pod limit pece. UPS zjevne deklaruje vsechno, at tak nebo tak.

    Rozdil je samozrejmne v tom, ze fedex a UPS te predem upozorni ze nejaka takovahle polozka bude placena a hlavne ta rychlost. CP ti to nauctuje dodatecne a nemas zadnou sanci se tomu vynout. Nevim jak ostatni, ale DHL umoznuje prijemci si vyridit celni deklaraci vlastnorucne, ceska posta ti tohle v zadnym pripade nedovoli....
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DARKRAZOR: nebude rozdil mezi komercnim a soukromym balikem?
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    TABORACEK: Tak to nevím, jestli tam máš nějaké protekční zacházení, že ti nic neúčtují, ale FedEx tedy běžně účtuje poplatek za zastupování při celním řízení kolem 300 Kč. Obdobně to mají další společnosti jako DHL, UPS, TNT, atd. Takze poplatek za zastupování víceméně dvojnásobný než u ČP. Rychlost samozřejmě o hodně vyšší.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MIKEE: statni sprava (a cpost je jeji prodlouzenou rukou) je tyranem, ktery ti narizuje co budes delat - nevim proc v tom hledas nejakou spravedlnost
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MAJKA: no to je otazka jestli je vyuzivam, jestli by to nekomu meli nauctovat tak bud a] statu, co chce pro sebe penize ze cla/dani b] odesilateli ... vubec nevim kde jsem ja v tyhle rovnici, to ze mi odmitnou zasilku vydat pokud jim nedam penize za processing na jejich strane povazuju za vydirani, to proste neni muj problem ze s tim maj srani navic
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MIKEE: to je jednoduchy, tim, ze vyuzivas jejich sluzby, tak pristupujes na jejich podminky poskytovani teto sluzby, a toto je proste jedna z podminek :)

    ja se to jednu chvili snazila pochopit, takze jsem si otevrela nejakej prislusnej zakon ci co.. .no a bylo to tam vagne napsany, ze jsem to vzdala. no... dobre, moc fundovana odpoved to nebyla, ale pokud te to fakt pali, tak googli, myslim ze zrovna na tomhle foru to nekdo z pravniho hlediska rozebiral, ale uz nevim a jsem lina klikat :) http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?t=36818&start=
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    DARKRAZOR: ja nejsem skepticky, jen me sere, ze nekdo zneuziva svyho postaveni timhle zpusobem. Nicmene poucil jsem se a zacal jsem platit za normalni zasilatelsky sluzby, kde tohle funguje normalne. Tedy napriklad Fedex za celni deklaraci nic nechce, UPS si za to vzalo penize, ale hezky mi predem rekli co presne to bude stat a nevotravovali me s nejakym zadrzovanim balicku nekde na celnici.

    A ceska posta se jen tak privatizovat imho nebude a obecne je extremne spatna:)
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    TABORACEK: Hele nesmis byt tak skepticky, CP neni az tak spatna, jen proste nepracuje prilis efektivne (a mam info o tom, ze to zrejme je take zamer nekoho tretiho, aby cena posty mohla jit v pripadne privatizaci dolu a nasla se podpora). Podle me by ale stacilo najit kvalitni management s volnou rukou k restrukturalizaci podniku, a do dvou let by to byla kvalitni sluzba.

    Jinak follow-up (DARKRAZOR), kdyby nekdo resil podobnou otazku; Balicek v pondeli dorazil a doplatek za ulozeni (z jejich pomalosti) neuctovali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam