• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    MICA
    MICA --- ---
    CHEVALIER: Netušim. Už jsem to řešil emailama několikrát a když jsem naposled proclíval, tak jsem ověřoval že už maj správnej email. Od té doby jsem nic clil, takže těžko říct.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MICA: Mně v "OZNÁMENÍ O PŘÍCHODU ZÁSILKY ZE ZAHRANIČÍ" nenapsali že by to "prohlášení" mohlo být posláno e-mailem. Takže to tedy funguje?
    MUXX
    MUXX --- ---
    dnes prisly pres EMS botky z taiwanu ($90). podano 19.1., dneska jsem je dostal. clo vyrizovala posta. kdybych mel podany elektronicky oznameni o zasilce, tak verim ze to mam o dva dny driv.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VECTOR: ja cekal loni v lete 5 tydnu, od te doby priplacim cca 10USD za fedex a to je tu do tydne...
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    VECTOR: jestli to jde USPS tak imho pravdepodobnost se blizi 100%, pokud nemas tracking tak imho musis cekat nez se ozvou z celni posty
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ted mi prisel mail, ze mi posilaj z US elpecko v hodnote 68 dolaru. Tracking bohuzel sluzba neumoznuje. Kdy to asi tak dorazi, jaka je pravdepodobnost, ze desku zabavi celnici? A jak jsem vsichni hazite ty reporty o aktualnim statusu zasilky, je to nekde k disposici verejne? Diky!
    MICA
    MICA --- ---
    NAVARA: Nepřekvapilo by mě kdyby to při každý zásilce ručně přepisovali z té žádosti :))

    Občas se vyskytne někdo rozumnej asi:

    Dobrý den,
    omlouváme se,ale bohužel zřejmě při zadávání do počítače došlo k chybě a místo koncovky com bylo zadáno cz.
    Chybu samozřejmě napravíme.
    S pozdravem pošta 120.
    Jirků Iveta
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: sprosta slova jako CRM na poste muzes rict jenom pokud chces dostat padaka. Obecne je to bordel na bordel, shodou okolnosti na poste pracuje moje mama, tedy dela v jejich IT a ty veci co vypravi jsou dost desivy. Ona sama mela predchozi karieru v soukromym sektoru a ted pred duchodem si uziva tohle, a je z toho obcas dost na prasky.....
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MICA: ke kazdymu baliku po mne chteji potvrzeni znovu a znovu... evidentne na to zadny CRM nemaji
    MICA
    MICA --- ---
    Ty ve tak jsou dementní nebo co to kurva


    Můj dotaz:

    Dobrý den,

    v těchto dnech očekávám doručení elektronického oznámení
    o příchodu zásilky, která bude muset projít celním řízením.

    Měl jsem problém, s tím, že do Vašeho systému byl
    email z mojí žádosti opsán chybně ( xyz@gmail.cz )
    a chtěl bych se tedy ujistit zda už byl do Vašeho systému
    zadán správný email ( xyz@gmail.com ).

    Předem děkuji za odpověď

    S pozdravem
    xyz


    A odpověď


    Dobrý den,

    v příloze Vám zasílám doklad k vyplnění, prosím zašlete zpět.

    S pozdravem
    P.Navrátilová


    Takže potřetí odesílám tu dementní žádanku. Uaaaaa
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    teď jsem dostala od pošty email, že mi vrací DPH a poštovní poplatky za celní řízení za zásilku s časopisy z Ameriky, přičemž jsem se odvolávala v květnu (!!!) a už jednou, v srpnu, mi psali, že mi to pošlou na účet, teda DPH, o poštovní poplatky jsem myslela, že budu muset žádat zvlášť, ale nevím, jeslti mi to na ten účet nakonec dorazilo, kdyby ne, tak se s nima hádat nebudu, jejich problém, že v tom mají bordel
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    TABORACEK: nespada tactical bacon pod zbrojni material?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: posilam si caje (a bez problemu), s masem nevim - iirc, je na to vic papirovani, ale moc jsem se tem odstavcum predpisu nevenoval, kdyz se mne netykaly
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    mate nekdo zkusenosti s posilanim jidla z ameriky? Konkretne susenyho masa? Jak se na to tvari celnici? Nikoliv z pohledu placeni cla a dane, ale smi se to sem vubec dovazet?
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    HASH: to delaji s oblibou, proto vsecko co muzu (takze ne ze zahranici :( ) objednavam dobirkou, protoze na jste pan XXX se ano odpovida lehce, na tak mi dejte penize uz hur...
    HASH
    HASH --- ---
    HASH: typek to bez vetsich skrupuli odevzdal prvnimu cloveku, ktery na otazku "jste pan xxx?" odpovedel "ano"

    fakt bomba

    nastesti vim kdo to byl a je to cajk, ale tohle me fakt rozsekava
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    tak jsem si dneska zasel pro skyrim soundtrack, v prepoctu podle lednoveho kurzu za 23Euro + postovne 8 dolaru .. takze jsem vysolil 150kc dph + 100 za vypalne .. to mame efektivni zdaneni ~40%, woohoo ...
    a kdyz se mne ptal "tak pane, je to pro soukrome nebo obchodni ucely a co to je za typ zbozi?", tak jsem mu mel chut rict "cest praci, soudruhu celni uredniku, poslusne hlasim, ze to je pro soukrome ucely!", s tim jejich tonem a chovanim jsem si pripadal jak kdyz si jdu pro valuty na vylet do juhosky ...
    MICA
    MICA --- ---
    BUFO_VIRIDIS: Já jsem teda vždycky psal to prohlášení přímo do emailu:
    Dobrý den,

    Prohlašuji, že jde o zboží neobchodních charakteru pro soukromé účely

    Specifikace:
    Součástky pro letecké modelářství

    Doklad o ceně:
    viz příloha CC905902032SG - paypal.pdf

    Rozpis zboží, ceny a dopravy:
    viz příloha CC905902032SG - eshop.pdf

    S pozdravem
    Ing. Mgr. Bc. MBa. Adolf Vomáčka PhD. CSc.
    CNV
    CNV --- ---
    BUFO_VIRIDIS: Třeba ne, ale hned tam zavolej a řeš to. Mně to taky skladovali déle, počítají v těch zmatcích asi s většími prodlevami.
    BUFO_VIRIDIS
    BUFO_VIRIDIS --- ---
    Hmm...i když to už je asi jedno. Až teď jsem v tom super přehledném dokumentu dohledala, že mi zásilku budou skladovat jen 20 kal.dní - mezi tím byly svátky, byla jsem nemocná a sken těch všech blbostí mám až teď a zboží bude už asi zase na cestě zpátky...já se z toho po...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam