• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CHEVALIER: do odvolání
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Jak dlouhou má platnost PLNÁ MOC? Že se v ní píše a) veškerá celní prohlášení...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mimochodem, resil se tu ten poplatek 96 Kc. Dle prislusneho Narizeni EP a Rady nejsou poplatky pripustne, jde o cl. 30 od. 1 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 450/2008, tak se na to zkuste poukazat, ted jsem jim psal.

    Zajimalo by me teda vypocet DPH, prisel mi akorat dopis, at jim zaslu podklady, zadna vypoctena castka atd.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MICA, NAVARA: Děkuji.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    pokazde mailem a uspesne
    MICA
    MICA --- ---
    CHEVALIER: Netušim. Už jsem to řešil emailama několikrát a když jsem naposled proclíval, tak jsem ověřoval že už maj správnej email. Od té doby jsem nic clil, takže těžko říct.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MICA: Mně v "OZNÁMENÍ O PŘÍCHODU ZÁSILKY ZE ZAHRANIČÍ" nenapsali že by to "prohlášení" mohlo být posláno e-mailem. Takže to tedy funguje?
    MUXX
    MUXX --- ---
    dnes prisly pres EMS botky z taiwanu ($90). podano 19.1., dneska jsem je dostal. clo vyrizovala posta. kdybych mel podany elektronicky oznameni o zasilce, tak verim ze to mam o dva dny driv.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VECTOR: ja cekal loni v lete 5 tydnu, od te doby priplacim cca 10USD za fedex a to je tu do tydne...
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    VECTOR: jestli to jde USPS tak imho pravdepodobnost se blizi 100%, pokud nemas tracking tak imho musis cekat nez se ozvou z celni posty
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ted mi prisel mail, ze mi posilaj z US elpecko v hodnote 68 dolaru. Tracking bohuzel sluzba neumoznuje. Kdy to asi tak dorazi, jaka je pravdepodobnost, ze desku zabavi celnici? A jak jsem vsichni hazite ty reporty o aktualnim statusu zasilky, je to nekde k disposici verejne? Diky!
    MICA
    MICA --- ---
    NAVARA: Nepřekvapilo by mě kdyby to při každý zásilce ručně přepisovali z té žádosti :))

    Občas se vyskytne někdo rozumnej asi:

    Dobrý den,
    omlouváme se,ale bohužel zřejmě při zadávání do počítače došlo k chybě a místo koncovky com bylo zadáno cz.
    Chybu samozřejmě napravíme.
    S pozdravem pošta 120.
    Jirků Iveta
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: sprosta slova jako CRM na poste muzes rict jenom pokud chces dostat padaka. Obecne je to bordel na bordel, shodou okolnosti na poste pracuje moje mama, tedy dela v jejich IT a ty veci co vypravi jsou dost desivy. Ona sama mela predchozi karieru v soukromym sektoru a ted pred duchodem si uziva tohle, a je z toho obcas dost na prasky.....
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MICA: ke kazdymu baliku po mne chteji potvrzeni znovu a znovu... evidentne na to zadny CRM nemaji
    MICA
    MICA --- ---
    Ty ve tak jsou dementní nebo co to kurva


    Můj dotaz:

    Dobrý den,

    v těchto dnech očekávám doručení elektronického oznámení
    o příchodu zásilky, která bude muset projít celním řízením.

    Měl jsem problém, s tím, že do Vašeho systému byl
    email z mojí žádosti opsán chybně ( xyz@gmail.cz )
    a chtěl bych se tedy ujistit zda už byl do Vašeho systému
    zadán správný email ( xyz@gmail.com ).

    Předem děkuji za odpověď

    S pozdravem
    xyz


    A odpověď


    Dobrý den,

    v příloze Vám zasílám doklad k vyplnění, prosím zašlete zpět.

    S pozdravem
    P.Navrátilová


    Takže potřetí odesílám tu dementní žádanku. Uaaaaa
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    teď jsem dostala od pošty email, že mi vrací DPH a poštovní poplatky za celní řízení za zásilku s časopisy z Ameriky, přičemž jsem se odvolávala v květnu (!!!) a už jednou, v srpnu, mi psali, že mi to pošlou na účet, teda DPH, o poštovní poplatky jsem myslela, že budu muset žádat zvlášť, ale nevím, jeslti mi to na ten účet nakonec dorazilo, kdyby ne, tak se s nima hádat nebudu, jejich problém, že v tom mají bordel
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    TABORACEK: nespada tactical bacon pod zbrojni material?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: posilam si caje (a bez problemu), s masem nevim - iirc, je na to vic papirovani, ale moc jsem se tem odstavcum predpisu nevenoval, kdyz se mne netykaly
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    mate nekdo zkusenosti s posilanim jidla z ameriky? Konkretne susenyho masa? Jak se na to tvari celnici? Nikoliv z pohledu placeni cla a dane, ale smi se to sem vubec dovazet?
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    HASH: to delaji s oblibou, proto vsecko co muzu (takze ne ze zahranici :( ) objednavam dobirkou, protoze na jste pan XXX se ano odpovida lehce, na tak mi dejte penize uz hur...
    HASH
    HASH --- ---
    HASH: typek to bez vetsich skrupuli odevzdal prvnimu cloveku, ktery na otazku "jste pan xxx?" odpovedel "ano"

    fakt bomba

    nastesti vim kdo to byl a je to cajk, ale tohle me fakt rozsekava
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam