• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    MAKROUSEK: Ja jsem tuhle objednala nejake veci z nemeckeho Amazonu, balicky prisly ze vsech koutu sveta a krome jednoho, ktery se ztratil na poste, dorazily vsechny primo ke mne, bez placeni cehokoli. Nechapu.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MAKROUSEK: ano a nic si na nich nevezme
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Zdravim, mel bych zajimavy dotaz (doufam, ze uz tady nebyl): Zena si koupila na amazonu.co.uk knihu, zaplatila penize na britsky ucet britske firme, ktera deklarovala, ze knihu posle z Britanie. Avsak po zaplaceni firma sdelila, ze knihu maji pouze na americke pobocce a tedy ji posilaji z USA. Bude platit v takovem pripade zena clo + DPH?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    FRAUD: já řešila podobnou situaci v době, kdy těsně zavedli clo a kdy jsem si to vyzvedla osobně na PP120 a tam mi po asi dvou hodinách (a to jsem ještě měla kliku) čekání na balík řekli, že do hranice 22E se počítá i to poštovné a tudíž jsem hranici přesáhla a já už něměla sílu se hádat s celní úřednicí. Navíc mě docela znejistěla, protože jsem si říkala, že to snad ví líp.

    Cálnula jsem to, šla jsem si sice rovnou stěžovat vedoucímu pošty, ale ten už byl dávno doma a mail jsem se už napsat nedokopala. Tak dej vědět, jak to dopadlo tobě.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Na takovehle pripady je rekl bych shipito vhodna volba. Pokud jde o cenu postovneho, u vseho co jsem zatim posilal pres ocean bylo cca o 10usd vyssi nez usps a ted maj nejakej celkem fajn deal s dhl...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KARYSLAV: aha, pardon, tak megadrahy znamena nejakejch tricet tisic treba, tam uz rozdil mezi tisicovkou postovnym a sesti tisicema je docela znatelnej. Kdyz se zmenilo na nyxu ze drahy uz neni cokoliv na 10k , ale musej to bejt statisice?

    pockej pointa super saver postovnyho je, ze to nedojde? s tracking numberem? normalni posta? ke?

    btw balik se nasel, vracenej ze slovenska v den prijezdu pro nedostatecnou adresu. To ze krom pruvodky na baliku, ktera se mohla nejak ztratit, je vevnitr faktura s telefonem a adresou znova... je asi vedlejsi.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    KALIBAN: no ja mel za to ze pises ze jde o kurvadrahy veci, tak mi vubec hlava nebere, proc mas nejlevnejsi postovny, a pak proc se divis, ze to nedojde, kdyz prave to je pointa toho supersaving postovnyho?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KALIBAN: tak jsem to trosku prehnal, USPS je za 50$ , UPS za 300$
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KARYSLAV: jo.. za takovej malichernej rozdil, jakoze tady je postovny 50dolaru, diky nejakymu super saver shipping programu, kterej kdyz presahnes 1000usd tak uz to postovny nestoupa... UPS/FedXC by staly tak petkrat az desetkrat tolik bohuzel...
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    KALIBAN: a UPS/FedEX/TNT etc by to dopravili za horsi penize? jestli je to za mrte penez.. nebylo by rozumnejsi to posilat nekym kdo ma prehled o tom kde ma baliky?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    takze zpravy z me genialni akce "posli si to na slovensko, budes to mit rychleji" balik odeslany pred mesicem, dneska nalezen, odeslan zpet v den kdy prisel pro duvod nedostatecne adresy...
    je to zhruba osmej balik od stejnyho e-shopu, vzdycky je v nem faktura s adresou a telefonem,. plus na baliku nalepena tradicni pruvodka s kopii ty faktury...
    balik za mrte penez, v nem pro ctyri lidi dily potrebny na zacatek sezony... super turbo... uz je 20dni v new yorku
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    KARYSLAV: jakým způsobem se bránit zaplacení poplatku poště 96 Kč za tzv. služby celního deklaranství v případě, že zboží má hodnotu nižší než €22, na balíku byla uvedená správná cena a v balíku byla správná faktura - tedy balík neměl být vůbec zadržen do celního řízení, ale někdo, nejspíš z důvodu že to přišlo z HK, se rozhodl "pro jistotu" nechát balík proclít - a samozřejmě když jsem doložil celníkům hodnotu zboží + platbu z PayPal, tak jsem DPH neplatil
    těch 96 Kč poště jsem ale zaplatit musel a na místě jsem to podal jako reklamaci (odvolání proti zaplacení poplatku) - čekám na vyjádření pošty
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    FRAUD: a na co se teda vlastne ptas, kdyz ti to citovani celkem jde?
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    Zboží neobchodního charakteru

    Jedná se o zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků. Do celní hodnoty porovnávané s limitem 22 EUR pro DPH a 150 EUR pro CLO se v tomto případě zahrnuje vlastní hodnota zboží, ale nezahrnuje se poštovné s výjimkou EMS tj. u zásilky dopravované přes službu EMS se do částky pro porovnání s limity poštovné zahrnuje.

    Pokud bude porovnání v limitu 22 až 150 EUR bude CLO nulové a DPH bude vypočteno z částky hodnota zboží + poštovné.

    Pokud bude porovnání nad limitem 150 EUR bude výpočet následující

    u poštovní zásilky typu EMS
    základ pro CLO = hodnota zboží + poštovné
    základ pro DPH = hodnota zboží + poštovné + CLO + případný poplatek spojený s dovozem tj. mimo jiné 180 Kč a případně 96 Kč při osobním vyřizování odbavení zásilky na poště Praha 120 nebo i případné další poplatky jako např. 500 Kč za přednostní odbavení zásilky na žádost adresáta atd.

    u ostatních typů poštovní zásilky
    základ pro CLO = hodnota zboží
    základ pro DPH = hodnota zboží + poštovné + CLO + případný poplatek spojený s dovozem tj. mimo jiné 180 Kč a případně 96 Kč při osobním vyřizování odbavení zásilky na poště Praha 120 nebo i případné další poplatky jako např. 500 Kč za přednostní odbavení zásilky na žádost adresáta atd.
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    PLUMM: a to mě právě zajíma - viz bod 9 - v tom balíku je samozřejmě přiložená faktura, kterou mám i v mailu od ČP nascanovanou - a ta říká to samý co já doložim z PayPal - prostě tomu jen někdo nevěřil (protože se určitě najdou lidi kteří si nechávají snížit cenu s nadějí že se vyhnou celnímu řízení) tak balík zadržel
    a mě by zajímalo jak se tomu teď bránit
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MIKEE: do limitu €22 se nezapočítává poštovné, jen cena zboží, pokud je hodnota zboží vyšší než €22, pak se platí DPH z celé částky za zboží i poštovné
    v případě že cena zboží překročí limit €150, pak se z hodnoty zboží vypočte clo a pak z částky která je hodnota zboží + poštovné + clo se vyměří DPH
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    FRAUD: pokud vim, tak se do celni hodnoty pocita postovne
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MIKEE: limit je €22 na zboží - bez poštovného
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    FRAUD: limit je 22E, ne? to s 34 dolarama obavam se prekracujes
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    jak je to s případným - a teď nevím jaký použít slovo - odvoláním? proti tomu poplatku 96 Kč za celní řízení na celní poště v případě, že doložím že balík skutečně má malou hodnotu a neměl být zadržen do celního řízení?
    je mi jasný, že když přijde balík z HobbyKing apod., tak se rozsvítí červený světlo a automaticky to někdo zastaví jen pro jistotu, ale to mi trochu zavání presumcí vinny - teď mám na poště balík kterej skutečně stál 25 USD (+ poštovný 9 USD) - což samozřejmě doložim výpisem objednávky, PayPal atd. a nechce se mi platit další kilo jen proto, že měl někdo nějaký pocit
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    MICA: Už jsem si všechno podstatný vygooglila, potřebovala jsem asi hlavně uklidnit od lidí co celní řízení už zažili - takže dík, i těm co mi hned ochotně vrhli zkušenosti a rady do pošty :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam