• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: no uz to bude tak rok a ctvrt, takze tezko rict. Nutno dodat ze usps priority tam tenkrat bylo 5tydnu...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak to řekla dobrý kecy, by mě zajímalo kdo to byl(popř jak vypadala. Samozřejmě se rozlišují prioritní a neprioritní zásilky a termíny zpracování se dodržují. Jelikož sou za to dobrý pokuty:-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    TABORACEK: byl to standardni Ebay free shipping z Ciny.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    BURAN: jeste me zajima jestli to bylo EMS nebo normalne:) Ja kdyz tam byl naposledy, tak mi pani vysvetlila, ze nejaky USPS priority vubec nerespektujou a jedou jak jim to prijde, fakt pecka...
    BURAN
    BURAN --- ---
    u mne to trvalo: 5.7. zasilka ulozena do celniho skladu, 16.7. dorucena na mou adresu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA: Né že by protekce zařídit nešla a celej proces urychlit, ale v tom prsty nemám:-)
    MICA
    MICA --- ---
    Nebo že by nějaká protekce místních přes Skokyho? ;D
    MICA
    MICA --- ---
    Dobře, musim uznat. že tentokrát asi neměli takový nával a zásilka přišla celkem rychle (v úterý ráno jsem odeslal podklady k proclení a dnes to došlo)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: prijde mi ze hovoris o nejake jine poste nez na ktere jsem si byl svoji zasilku vyzvednout ja...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MICA: to sou ty same dny jako v bibli :))
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA: jop :-)
    MICA
    MICA --- ---
    SKOKY: Pozemských dní?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NAVARA: já reklamovala v květnu, poprvé se ozvali koncem června, pak v srpnu a peníze poslali složenkou v únoru...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: Můžu se ti zajít zeptat na reklamace. Jestli chceš tak mi pošli do pošty podací číslo.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Před více jak půlrokem jsem reklamoval určení dph - místo 10% mne hodili celý balík do 20% skupiny (kterou bych pochopil u dvou položek z celého balíku). Dodneška se mi nikdo neozval, ani mi neposlali přeplatek na účet - kam s tím?
    BURAN
    BURAN --- ---
    THESTOUPA: jako byl to muj tip, ale zmatlo mne, ze ta sluzba celni deklarace je uvedena pod tim zvlast a ma u sebe DPH 0%.

    holt RTFM :(
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    BURAN: http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni-id33092/#13

    Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu pro výpočet cla, se započítává:

    vlastní hodnota zboží,
    zahraniční náklady na dopravné,
    případné pojištění, apod.

    Do základu pro výpočet DPH se započítává:

    vlastní hodnota zboží,
    clo, pokud je vyměřeno,
    dopravné (úsek po EU) pokud již není součástí cla (celní hodnoty),
    služba celní deklarace - částka 180 Kč, pokud Vás ČP zastupuje v celním řízení, a je vyměřováno clo/DPH.
    BURAN
    BURAN --- ---
    SKOKY: dobry, tak balicek je doma.

    jen nechapu jednu vec, a to, proc je zaklad pro clo jinej nez zaklad pro DPH, konkretne zaklad pro clo je 3637,- a zaklad pro DPH 3817,-

    ???
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    BURAN: tak v případě, že ČP má potřebné doklady, tak u normálních zásilek je doba odbavení v průměru 2 dny, u EMS 1 den.

    LUBANCZ: poplatek ČP je buď 96 nebo 180, nikoliv součet
    BURAN
    BURAN --- ---
    nevite nekdo jak dlouho se normalne ceka nez mi to ta posta 120 vymeri a preda?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam