• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: no uz to bude tak rok a ctvrt, takze tezko rict. Nutno dodat ze usps priority tam tenkrat bylo 5tydnu...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak to řekla dobrý kecy, by mě zajímalo kdo to byl(popř jak vypadala. Samozřejmě se rozlišují prioritní a neprioritní zásilky a termíny zpracování se dodržují. Jelikož sou za to dobrý pokuty:-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    TABORACEK: byl to standardni Ebay free shipping z Ciny.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    BURAN: jeste me zajima jestli to bylo EMS nebo normalne:) Ja kdyz tam byl naposledy, tak mi pani vysvetlila, ze nejaky USPS priority vubec nerespektujou a jedou jak jim to prijde, fakt pecka...
    BURAN
    BURAN --- ---
    u mne to trvalo: 5.7. zasilka ulozena do celniho skladu, 16.7. dorucena na mou adresu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA: Né že by protekce zařídit nešla a celej proces urychlit, ale v tom prsty nemám:-)
    MICA
    MICA --- ---
    Nebo že by nějaká protekce místních přes Skokyho? ;D
    MICA
    MICA --- ---
    Dobře, musim uznat. že tentokrát asi neměli takový nával a zásilka přišla celkem rychle (v úterý ráno jsem odeslal podklady k proclení a dnes to došlo)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: prijde mi ze hovoris o nejake jine poste nez na ktere jsem si byl svoji zasilku vyzvednout ja...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MICA: to sou ty same dny jako v bibli :))
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA: jop :-)
    MICA
    MICA --- ---
    SKOKY: Pozemských dní?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NAVARA: já reklamovala v květnu, poprvé se ozvali koncem června, pak v srpnu a peníze poslali složenkou v únoru...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: Můžu se ti zajít zeptat na reklamace. Jestli chceš tak mi pošli do pošty podací číslo.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Před více jak půlrokem jsem reklamoval určení dph - místo 10% mne hodili celý balík do 20% skupiny (kterou bych pochopil u dvou položek z celého balíku). Dodneška se mi nikdo neozval, ani mi neposlali přeplatek na účet - kam s tím?
    BURAN
    BURAN --- ---
    THESTOUPA: jako byl to muj tip, ale zmatlo mne, ze ta sluzba celni deklarace je uvedena pod tim zvlast a ma u sebe DPH 0%.

    holt RTFM :(
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    BURAN: http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni-id33092/#13

    Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu pro výpočet cla, se započítává:

    vlastní hodnota zboží,
    zahraniční náklady na dopravné,
    případné pojištění, apod.

    Do základu pro výpočet DPH se započítává:

    vlastní hodnota zboží,
    clo, pokud je vyměřeno,
    dopravné (úsek po EU) pokud již není součástí cla (celní hodnoty),
    služba celní deklarace - částka 180 Kč, pokud Vás ČP zastupuje v celním řízení, a je vyměřováno clo/DPH.
    BURAN
    BURAN --- ---
    SKOKY: dobry, tak balicek je doma.

    jen nechapu jednu vec, a to, proc je zaklad pro clo jinej nez zaklad pro DPH, konkretne zaklad pro clo je 3637,- a zaklad pro DPH 3817,-

    ???
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    BURAN: tak v případě, že ČP má potřebné doklady, tak u normálních zásilek je doba odbavení v průměru 2 dny, u EMS 1 den.

    LUBANCZ: poplatek ČP je buď 96 nebo 180, nikoliv součet
    BURAN
    BURAN --- ---
    nevite nekdo jak dlouho se normalne ceka nez mi to ta posta 120 vymeri a preda?
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    jeste ze je aspon vtom celnim rizeni ta konkurence tady..
    radsi zaplatim za procleni a vyrizeni 550-700kc(kama) a mam balik do druhyho dne doma, nez 180+96kc cesky poste a cekam tydny..

    Verim ze spouste lidem se to vyplati, protoze cas = penize.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam