• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: ne ze by to sem patrilo, ale SSO ma ted pokud vim nekde kolem 4%, takze maji celkem realnou sanci na uspech. A pokud jde o to hazeni hlasu do kanalu, tak volbou tech stran co voli vetsina ho clovek hodi do kanalu zrovna tak...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GRANTORINO: maji ted 3% tusim... no nikdo jinej nez komunisti ted ve snemovne neni, tak jak chces nekanalovat?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NAVARA: SSO je co? nechci hazet svuj hlas do kanalu... :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GRANTORINO: no zruseni cla se hodi leda k SSO...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TABORACEK: ?? a koho podle tebe mam volit, protoze ja nevidim moc jako koho volit a komunisty ani cssd fakt kvuli tomuhle volit nebudu, to bysme byly v prdeli jeste vic...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GRANTORINO: v tomhle je posta a celni sprava bohuzel nevine (teda skoro, jsouprodlouzena ruka tech banditu). Nicmene doufam, ze si rozmyslis koho budes priste volit...
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    SKOKY: tak dost tezko muzu kritizovat 120tku za to jak je nastaveny clo a dph a jejich limity, dockej casu, ono se neco najde ;)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MIKEE: zdá se mi to nebo tady taky jednou někdo nekritizuje 120tku? :-)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    GRANTORINO: nepletes si nahodou clo s dph? (sest sukni za ~800 jedna, to by tak sedelo) jestli je to tak, tak tam neni nad cim moc co brecet, DPHcko u nas platis zcela bezne a pokud bys to kupovala v EU, tak by ti to na ty sukne naparili automaticky, takze tak jako tak bys to statu odvedla a vzhledem k tomu, ze jedna sukne stoji 800, tak by ses mu nevyhla ani kdybys je poslala po jedne (je to nad 22euro)
    a docela by mne zajimalo kolik je u nas clo na sukne :) kolik jsi teda za jakou polozku platila?
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    GRANTORINO: tak je prodej, nejak bez dokladu a aspon za 1200 - jeste vydelas... a priste budes chytejsi
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRANTORINO: ale prosimte, to nedelej
    priste uz budes chytrejsi. jestli chces neco spalit, tak podpal nejakou budouvu v ktery se zrovna nachazi kalousek, tim mu to aspon oplatis :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    no tak jedna ta sukně měla vyjít na cca 800,- a za tuhle cenu to neseženeš ani neušiješ, obvyklá cena je 1200-2000,-
    jenže ted se clem a tim poplatkem už je to vpodstate za 1000,- a me nenapadlo, ze se to tak púrodrazi :O fakt s tim nemam zkusenosti, zatim ostatni veci jsem mela bez postovnyho a nevedomky porad do toho limitu, takze spokojenost, ale ted jsem se napalila :O
    ani z tech sukni ted nemam radost mam chut je vzit a spalit, možná je radši prodám, nechce se mi na to koukat...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GRANTORINO: v eu si to nikde nesehnala ? na anglickym ebayi byvaji docela zajimave veci taky, ale samozrejme ze netusim nic o tom co ty nakupujes
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    takže moc děkuji celní správě za další výdaje za zásilku, clo 846,- + 96 kč , tímto se moje zásilka natolik prodražila, že ve výsledku nejen neuštřím, ale holky ve skupině mě asi zabijou,... a asi budu muset začít krást, jinak to nevidím...
    prej 20%dph a také z vlastního poštovného clo, opravdu skvělé, stát už neví komu brát, tak si to bere od všech, příště těch šest sukní objednám po jednom kusu abych se vešla do limitu (!) a neplatila zbytečně clo :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    docela dobře napsanej výcuc jak postupovat.
    Na co se připravit, nakupujete-li zboží ze zahraničí? - Měšec.cz
    http://www.mesec.cz/clanky/na-co-se-pripravit-nakupujete-li-zbozi-ze-zahranici/
    MICA
    MICA --- ---
    SKOKY: Skoro začínám mít pocit, že se ti to daří ;)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    GRANTORINO: musim trochu zlepšovat 120tce image:-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    jo... i tak moc děkuju za rady :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    GRANTORINO: podle mě nemusíš nikomu dávat vědět, že si přijdeš osobně. Naopak. Jestliže pošleš nějaký dokumenty a pak chceš přijít osobně, tak to bude problém, protože by ti to už mohli začít proclívat deklaranti.
    Jako doklad stačí právě vytisknout ten paypal nebo i řádek na účtu či fakturu. A upřimně nevim jak to udělat, když nemáš tiskárnu. Můžeš to zkusit vzít na flashce a třeba ti to celníci vytisknou nebo se jen podívají. nevím. Bohužel tu zítra nejsem aby ti to vytisknul (jedu dnes noční :-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SKOKY: jo super, to vypadá velmi srozumitelně, přesně tak o bude, jojo, jsem z Prahy, takže do do té Plzeňské se dostanu třeba i zítra, takže jestli jsem to z toho papíru pochopila, tak píšou, že mam info o tom, že to chci osobně napsat na email, takže když to ted pošlu, musím čekat na odpoved, nebo tam muzu hned zitra treba po 11h zajet a nečekat na odpoved? a teda to co tam píšou, jakože mám vzít nejaký doklad o platbě, stačí jeden z těch vypsaných, ale nemám scan ani nic žádnej papír v ruce, to všechno šlo přes internet a nemám ani tiskárnu, takže co kdybych jim poslala jakože printscreen z paypalu jako přílohu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam