• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEMONOFANARCHY: nesmysl si je dle me brat dovcu, abych usetril 80, samotnymu se mi ten system nelibi, protoze nevidim duvod, proc platit 2x za neco, co uz jsem zaplatil odesilateli, ale za zastoupeni je dle me poplatek fer, ono je clovek alespon poucenej a priste si uz neobjednam nic od nikoho, kdo to nemuze poslat jako darek bez faktury..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DEMONOFANARCHY: urcite nemas doma ani sudlici/halapartnu a pochoden, pro chystanou defenestraci...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DEMONOFANARCHY: A jak jsi teda smiren s tim, se Kalouskovi na jeho nova auta, zranice a podporu socvolicu nemakacenek odvadis vice jak polovinu sveho prijmu?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DEMONOFANARCHY: Takze tech 80,- navic das radeji za dopravu + si vezmes dovolenou?
    MICA
    MICA --- ---
    DEMONOFANARCHY: Si to nech proclít od nich, ne?
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    MAJKA: uz v nem chodi nejakej postak :) mne takhle nedorazily tri zasilky hadru z USA
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MAJKA: Předpokládám, že tvé podací číslo zásilky začíná LC :-)
    Jedná se o nezapsanou zásilku, takže když to příjde do ČR tak se žádný scan nedělá. V případě, že to prochází celnicí, přiřadí se zásilce můstkový kód (začíná VV) podle kterého je od té doby dohledatelná. Takže jestliže to přišlo do ČR a zaseklo se to v celnim skladu (a záhadně jsi nedostala avízo), tak mi pošli tvoje údaje do zprávy (jméno a adresu) a podívám se ti, zda to tu nevisí.

    V případě, že to nezačínalo LC (LU nebo tak nějak) a jedná se o normální zapsanou zásilku, tak mi pošli podací číslo a kouknu se kde to vázne (za měsíc by to tu dávno muselo být.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    jinak teda na tom L.A. to má datum před měsícem... čili to by mělo stačit i české poště :)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    asi blbej dotaz a asi vim odpoved predem, ale zkusim:

    nedorazila mi zasilka (tricko) z u.s. - psala jsem na podporu, poslali mi tracking, ktery konci v L.A. a k tomu napsali, ze:

    They web site that you can put the number is below and depending on if it is still stuck in customs or they do not rescan upon entering your country it may show the last location as Los Angeles.

    - cili ze L.A. - ktere tam samozrejme je jako posledni lokace - tam bude pokud se to zaseklo v customs nebo neudelali vstupni scan v CR.

    Predpokladam, ze zjistit, jestli mi na celni poste neco visi asi nejde, co?
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    POHODAVOLE: to ze plati neco u nas jeste neznamena, ze to plati vsude, v USA maj napr. sales tax misto DPH, ta funguje jinak
    ad hledani a potom: to neni nic proti nicemu, pokud tam ma nekdo nastaveno ze pokud mas bydliste v Arkansasu, tak dostanes 11% sales tax, tak je ebayi jedno jestli jsi lognutej (a tim padem se nevi odkud si) nebo vi, ze jsi z Cech, ani jedno neni Arkansas :)
    EM303
    EM303 --- ---
    POHODAVOLE: mrkni sem možná pomuže:
    Změna DPH limitu od 1.4 | Cz-Ebay.cz
    http://www.cz-ebay.cz/aktuality/zmena-dph-limitu-od-1-4-40-2177005689.htm
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Tak jsem koukal na faktury a nikde neni uvedena dan..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MIKEE: kdyz neco hledam na ebayi, tak casto nebejvam loglej a po prihozeni do kosiku a naslednym logu se cena nemeni, tak mi to prijde divny, navic tady v CZ taky tretimu statu (soukromy osobe) nauctujes DPH a to se pak vraci az po vycestovani z unie..
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    POHODAVOLE: a videl jsi to tam i jako polozku s necim jinym nez nula? pokud ano, tak vskutku platis dvakrat, ovsem to by se melo stat jen pokud sis to v urcitych pripadech ve statech nechal poslat ke kamaradovi (v tu chvili jsi zaplatil sales tax) a pak az sem
    mimochodem americky ebay ma tax table (predpokladam ze i ty ostatni), kde je mozne nastavit kolik chces aby platil clovek z urcite statu navic jako sales tax/DPH/VAT/whatever
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MIKEE: tak samo, ze vim jen jsem si nikdy nevsiml, ze bych to videl jako polozku s 0, ale rad se necham poucit..
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    POHODAVOLE: neplatis, vis vubec co to je DPH nebo s tim konceptem pracujes asi stejne jako s "tax free"? :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MIKEE: ceny na ebayi mas prece stejny pro kohokoliv, tak se domnivam, ze DPH platim nebo se pletu?
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    POHODAVOLE: v Cine a USA ti DPH nikdo nenauctoval, dostaval jsi to bez nej .. ted mas jen tu smulu, ze ti nas stat napari 20% navic stejne jako kdybys to kupoval u nas
    POHODAVOLE: pouzite nebo nepouzite, to je fuk, budou chtit predpokladam videt fakturu a pokud se jim to bude zdat prilis malo, tak si udelaji vlastni odhad, takze triky jako "tenhle zanovni macbook air jsem si koupil z USA bazaru za 10 dolaru, prisambohu pan prislusnik!" vetsinou neprojdou
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SKOKY: dodnes jsem nic neplatil a ani se nic nezaseklo, hlavne by me zajimalo, jak je to s pouzitym zbozim..
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    POHODAVOLE: upřímně nevím s čím chceš poradit (až na to taxfree to je zajímavá myšlenka:-) To jsi doteď neplatil nikdy nic nebo se ti to pouze nezaseklo v celnim skladě?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam