• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PISSKOT: pošli podací číslo nebo můstkový kód. Kouknu se ti, kde to vázne
    PISSKOT
    PISSKOT --- ---
    Já čekám na balíček z Japonska, už byl v Praze, vše v pořádku, volal jsem tam, poslal jsem plnou moc, volal jsem, dnes mi měl být balík doručen na moji adresu, ale nestalo se tak, zítra jdu osobně na poštu....na poště telefon nikdo nezvedal dnes celý den ani pevnou linku ani mobil...jsem nasrán....zítra doufám, že balík dohledám....v Praze naprosto v pohodě, no a u nás je pošta opravdu láhůdka....
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LUBANCZ: Ano, celou dobu jsem se bavili o doprave za obchodnimi ucely, takze je naprosto na miste ze jsi uvedl cenou kterou uctujou firmam za celni deklaraci, pri proclivani zbozi obchodniho charakteru. Omlouvam se...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LUBANCZ: jo a běžně tu řešíme velkoobchod ;)

    po mě DH nic nechtělo a afaik to mají i na stránkách, že ve většině případů je to pro osobní potřebu bez příplatku.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TABORACEK: on je rozdil pro osobni potrebu a obchodni pro dalsi prodej ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LUBANCZ: u DHL jsem doplacel vzdycky jenom clo, zadny extra poplatek jsem nikdy neplatil. Pravda v obou zminenych pripadech to DHL spatne vyclilo a uz 6 mesicu se to chlapci snazi reklamovat u celniho uradu ruzyne a dluzi mi asi litr, ale to je jina pohadka...
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    dhl/fedex/tnt maj vetsinou cinsky vetsi obchody nasmlouvany, proto se stava ze ems vyjde na 20usd, kdezto velky spedicky klidne na 3usd. Bereme pravidelne od jednoho dodavatele nejaky zbozi pres DHL.. balik 1x0,5x0,5m, doruceni do 4dnu, vaha 14kg a platime 15usd (a ne, neni to rozpocitany do ceny zbozi) :)

    DHL ma taky za celni zastoupeni +300kc, ale nech si tam napsat treba fotoramecek nebo mp4 player v hodnote 20usd a projde to vklidu ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: 25€, ať to nevypadá že se vyhybáš dani :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: takže označit jako mobil za 26$ (19,5€) a doufat? :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TOOMIX: Tablet a mobil je něco trochu jinýho. Navíc když do dokladů napíše něco uplně jinýho a směšnou cenu 7 dolarů, tak to deklaranta trkne (zvláště když v RTG vidí tablet) a bude to řešit, pošle na sklad a už si v prdeli :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: těch 199$ tam asi svítit nebude, ale abych nedopadnul jako s tabletem, kdy jsem musel na P120 řešit DPH :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA:
    TOOMIX:
    Sice jsi zavrhnul klasickou poštu, ale taky se vložim do debaty. Píšeš mobil za 200 dolarů. Sem si docela jistej, že u ČP při proclívání se mobily z Asie (Čína) moc neřešej, protože se předpokládá, že je to levná napodobenina. takže celník u RTG reaguje až na cca 4 ks v jednom balení. Bylo by potřeba aby teda na dokladech nesvítilo těch 199, ale ať tam napíšou něco menšího. Známej si asi před měsícem nechal dovážet z číny taky nějakej mobil (nevim už jakej ani cenu, ale nebyl to padělek ani uplně levnej krám, počítal s tím, že bude ČP platit clo/DPH a nakonec to prošlo bez ničeho.)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: Tak neříkám uplně nejlevnější listovní. Použít klasickou doporučenou zásilku.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: levnější snad i jo, ale s trasovacím číslem apod?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: proč si to posílat jako balík?? není listovní zásilka levnější?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: je to jedno, tablet za 89$ mi stopli, protože ten blbec číňan na to dal "RC Hobby 7$" :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: tak číňani občas píšou na obal nižší cenu, než je skutečná - a pak je jen na tobě, jestli to budeš riskovat - ale pan major to tu určitě čte ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: tak to abych vymyslel, jak jinak si ten Xiaomi Red Rice pořídim...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    add. poštovné - pro balík o váze 2,5kg z USA do CZE mi kalkulačka říká:
    DHL $55
    TNT $56
    USPS $61
    FedEx $79-96

    takže v těch $24 bych moc nedoufal
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX + poštovné

    TOOMIX: celníci se neřídí googlem ;) navíc ten rozdíl je tak nepatrný, že než ti to sem dorazí, může to být třeba 155€
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ikdyž dle googlu 199 US$ = 149.657818 Euros, to bych byl pod limit, jelikož poštovný se tam napočítá ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam