• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    DARKRAZOR: Minulej tejden - Bombičky s inkoustem z Hongkongu za 36€ prošly, soška z Japonska za 140€ neprošla.
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    Tak jak to posledni dobou vypada na poste 120. Proclivaj/danej tvrde vsechno nebo obcas neco projde?
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    NAVARA: však to je pořád ta doba neurčitá, není jasný, kdy se to stane, ale jednou určitě :-D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: nebo do chvíle, než to ztratěj :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PRDELOID: to je na dobu neurčitou
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    prosim vas, kdyz jsem poste asi pul roku nazpet posilal zadanku o el. oznameni prichodu zasilek, tak predpokladam, ze to ma nejakou dobu trvani alespon rok. nebo to musim nejak obnovovat?
    PISSKOT
    PISSKOT --- ---
    PRDELOID: no teď už na tom nezáleží, u DHL prostě nemusím platit nic, to je pro mne zásadní....DPH prostě odmítám platit u balíku, který jsem dostal jako dárek. Což u DHL funguje. U pošty bohužel ne... takže to už je lepší to neposílat a prostě si to můžu vzít když letím k přítelkyni do Japonska domů v kufru...což jsme nevěděli. Chybami se člověk učí.... :D
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    PISSKOT: tak mozna by sis mel nejdriv uvedomit, za co jsi platit tu castku. podle me neexistuje zadny poplatek "za darek". Dle myho su normalne platil DPH, to platis z priznany ceny 20 % + nejaky maly kacky za vyrizeni posty. Si to tady precti v zahlavi ne.
    PISSKOT
    PISSKOT --- ---
    PRDELOID: nevím zda jde o dph, prostě v Japonsku když posíláš dárek, tak ti řeknou kolik máš zaplatit...zaplatíš všechny poplatky, které DHL potřebuje a ten kdo tady obdrží balík už nic neplatí, nevím jak to dělají ale funguje to tak....za jeden balík zaplatila přítelkyně v Japonsku poplatek 12 000,- za odeslání myslím, ale tady už to prostě bylo v cajku....tenkrát poslala těch balíků strašně moc omylem, ale to by bylo na dlouho a když jsem je chtěl poslat zpátky, taky problém, tak přijelo ke mně domu auto Nippon Expres dva Japonci, musejí mít někde v Praze pobočku pro pro Japonce v ČR, vše zabalili, naložili, popsali, vyřídili na místě a za půl hodiny bylo vše na cestě do Japonska....takže jsem tady ze služeb mírně nespokojený, když vidím co všechno tady zařídí má slečna.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    PISSKOT: no to je prave ten paradox, ze tady musis platit vstupni DPH i kdyz jsi ho uz zaplatil v cizine, jsem netusil, ze DHL to ma takhle ochcany
    PISSKOT
    PISSKOT --- ---
    PRDELOID: u DHL neplatím dvakrát, u DHL se zaplatí jednou v Japonsku a tady už se nic neplatí, u pošty jsem netušil, že když zacáluji v Japonsku jednou, tak tady se ještě doplácí 1000,-
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    PISSKOT: u DHL neplatis vstupni DPH?
    PISSKOT
    PISSKOT --- ---
    SKOKY: už ho mám, za dárek jsem platil doplatek 1050,- příště to jistí zase DHL bez poplatku.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PISSKOT: pošli podací číslo nebo můstkový kód. Kouknu se ti, kde to vázne
    PISSKOT
    PISSKOT --- ---
    Já čekám na balíček z Japonska, už byl v Praze, vše v pořádku, volal jsem tam, poslal jsem plnou moc, volal jsem, dnes mi měl být balík doručen na moji adresu, ale nestalo se tak, zítra jdu osobně na poštu....na poště telefon nikdo nezvedal dnes celý den ani pevnou linku ani mobil...jsem nasrán....zítra doufám, že balík dohledám....v Praze naprosto v pohodě, no a u nás je pošta opravdu láhůdka....
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LUBANCZ: Ano, celou dobu jsem se bavili o doprave za obchodnimi ucely, takze je naprosto na miste ze jsi uvedl cenou kterou uctujou firmam za celni deklaraci, pri proclivani zbozi obchodniho charakteru. Omlouvam se...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LUBANCZ: jo a běžně tu řešíme velkoobchod ;)

    po mě DH nic nechtělo a afaik to mají i na stránkách, že ve většině případů je to pro osobní potřebu bez příplatku.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TABORACEK: on je rozdil pro osobni potrebu a obchodni pro dalsi prodej ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LUBANCZ: u DHL jsem doplacel vzdycky jenom clo, zadny extra poplatek jsem nikdy neplatil. Pravda v obou zminenych pripadech to DHL spatne vyclilo a uz 6 mesicu se to chlapci snazi reklamovat u celniho uradu ruzyne a dluzi mi asi litr, ale to je jina pohadka...
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    dhl/fedex/tnt maj vetsinou cinsky vetsi obchody nasmlouvany, proto se stava ze ems vyjde na 20usd, kdezto velky spedicky klidne na 3usd. Bereme pravidelne od jednoho dodavatele nejaky zbozi pres DHL.. balik 1x0,5x0,5m, doruceni do 4dnu, vaha 14kg a platime 15usd (a ne, neni to rozpocitany do ceny zbozi) :)

    DHL ma taky za celni zastoupeni +300kc, ale nech si tam napsat treba fotoramecek nebo mp4 player v hodnote 20usd a projde to vklidu ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam