• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Mam tu jednu zasilku z US, ktera zacina LF, da se alespon poznat jestli uz to dorazilo na smichov, nebo to ceska posta nejak zaregistrovala. Vim ze to pujde dlouho a pomalu, ale uz je to cca 25dni. Vubec netusim jakym zpusobem je to posilane:(
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    KALIBAN:

    Zásilka podána dne 13.11.2013.
    Zásilka dne 16.11.2013 odeslána do České republiky.
    Zásilka dne 16.11.2013 převzata vyměňovací poštou 220 00 - Praha 120.
    Zásilka je od 17.11.2013 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
    Vstup zásilky na SPU dne 22.11.2013.
    Výstup zásilky z SPU dne 23.11.2013.
    Zásilka přepravována k dodací poště.
    Zásilka uložena dne 17.11.2013 na poště 220 00 - Praha 120, důvodem je "vyclívací pošta".
    Adresátovi odesláno 18.11.2013 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 - nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.
    Zásilka celně odbavena, propuštěna do další přepravy 22.11.2013.

    já vím, je to voser.....ale co naděláš. silnější pes mrdá.
    tohle je můj mobil ze šen zenu.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TANTRAMAN: me DPH nesere... me sere ta sarada kolem toho a 196kc za to ze mi balik nekde mesic lezi... kdyby to bylo narizeni EU tak to meli udelat tak ze udana cena *1,21 a cau... tenhle megavoser s tim ze kdyz jim prijde balik s fakturou a vsim a ja tam musim jak dement jit abych donesl papiry z jednoho vokynka k druhymu... to me zveda zluc neuveritelne.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    KALIBAN: nařídilo to EU. vyjímečně to není kalouskovina. mobily a tablety jsou bez cla, platí sou pouze DPH. určitě by se dala vyklikat nějaká statistika.
    ale těch lidí, co kolem toho kmitá.....
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    by me fakt zajimalo o kolik min se na tyhle kokotine vybere, nez stoji ta maskarada kolem toho
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    PRDELOID: jenom upřesňuji, že tím klikem jsem nepředal plnou moc České poště, jak by se mohlo zdát, pouze jsem prohlásil, že je zboží soukromého charakteru.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Tak Vám nevim, vyzvedával jsem si ted na poště zásilku a způsobil tzv. haló. Do mailu mi poslali oznámení o uložení zásilky s tím, ať na něco kliknu a potvrdím přečtení. tak jsem na klikl a přesměrovalo mě to na stránky pošty, kde mě to vyzvalo, abych zaškrtl jestli je zboží obchodního charakteru nebo soukromé. Tak jsem zaškrtl soukromé a tím jsem automaticky odeslal prohlášení, že je to soukromé, no nicméně v návaznosti na to, předala pošta můj balík k proclení celníkům, aniž bych o proclení měl zájem. Když jsem tam přišel, bylo kvůli tomu pozdvižení, volal se na to nějaký überajťák, ve výsledku jsem čekal hodinu, než přesunuli můj balík od celníků na výdejnu. Rada tedy zní na nic neklikat, nic nepotvrzovat a rovnou běžet na poštu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    DURDIN: tak zjistit se to dá pokud si to měl poslané jako zapsanou zásilku (tzn máš podací číslo). A jelikož je to z US, tak nesmí začínat na LC, ty jsou také nedohledatelné
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    před cca čtvrtrokem jsem objednával z usa nějaké trička, byly to všecko malé balíčky pod 22e, předtím vždycky prošly velmi rychle, ale teď nic... po čase mi to poslali znova a zase stále nikde nic. Nedá se nějak zjistit, jestli to neleží někde zapadlé na celnici nebo kde? je divné, že by se najednou nezávisle na sobě vytratilo tolik balíků...
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Odbavování zásilek jdoucích do ČR přes Českou poštu • RCmania.cz - web pro modeláře a modely
    http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?t=45057

    můžete to někdo dát na nástěnku ?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    DADULKA: zatim to neni tak hrozný :-)
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    KARYSLAV: no ty joooo...to mi nedoslo...ajaj :-))
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    DADULKA: tak to je pak pohoda, jen pamatujte na to ze to ted bude asi dost hekticky, protoze vanoce :)
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    KARYSLAV: opravdu nic luxusniho..jen par onosenejch hadru co se neveslo do auta :-))
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    TANTRAMAN: aha no tai proč se ptáš v celním auditku na mezinárodní zásilky :) jsem to nějak si nespojil že evropa..
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    KARYSLAV: i kdzy to posilas po evrope ? to se mi nezdá
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    DADULKA: jiste ze existuje, ale zalezi jak moc luxusni je ten obsah co chces posilat, pokud jsou to znackovy luxusni veci z Gucci a kabelka od LV, tak bych doporucil UPS protoze jinak se v tom zacnou prehrabavat celnici... treba napriklad..
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    TANTRAMAN: jeste sem nevazila...je to kamosky zavazadlo s hadrama...tak to posta asi vyhraje no...sem si rikala jesi neexistuje neco lepsiho...diky
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DADULKA: ceska posta. kolik to ma kilo ?
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    nevite pres co poslat nejlevneji balik z CR do Holandska? diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam