• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: to je ale ten celník, do kterého ryji v NAVARA, ne pošták
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TAk mi prisly hodinky....

    opet jsem se vytocil do vesmiru. Posta po me chce napriklad
    aby bylo postovny videt na vypisu z paypalu ... proc? stejne se zapocitava do dph... no dobre
    jestli mi prisly hodinky, naramkove/kapesni/digitalni/rucickove/manualni/elektricke...
    a to proto, ze jsou v ruznejch kategoriich, ktere ovsem ale maji uplne stejne vypocty, takze je to naprosto jedno....

    tyhle kokotiny jsou presne duvod, proc to tam trva vsechno rok a proc bych to tam opetovne zapalil... ptaj se me na informace, ktery nemaj naprosto zadnej vliv na to kolik zaplatim a ztracej tim cas... grrrr
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    musim říct, že článek na novinkách o zásilek ze zahraničí je dobrej blábol. By mě zajímalo, kde berou ty data.
    Balíky ze zámoří už do Vánoc nedorazí, pošta je přebírá se zpožděním – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...35-baliky-ze-zamori-uz-do-vanoc-nedorazi-posta-je-prebira-se-zpozdenim.html

    "Celkově pošta denně zpracuje 25 tisíc zapsaných a 500 tisíc obyčejných zásilek ze zahraničí nebo k zahraničním adresátům"
    1. Jaký má vůbec daná věta smysl. Zásilky mají být součet do ciziny a do ČR? Jestli ano, proč tam používá NEBO nikoliv A.
    2. Vezmu-li data za měsíc říjen tak v průměru za den všechny tři vyměňovací pošty mají cca 350.000 obyčejných zásilek a 20.000 doporučených.

    "Objem zásilek ze zahraničí začal citelně růst už v září,"
    - na to, že červenec a srpen jsou nejslabší měsíce v roce, tak je logické, že zásilky v září porostou.

    A ještě by mě zajímalo, co autor myslel tímto: " Praha je určena pro bývalé země západní Evropy"
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PULKA: Ano, to me na te poste stve zdaleka nejvic, ze bud musim nekam posilat nejaky PAPIRY, nebo dokonce nekam chodit...
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Ok, budu doufat, že to projde bez kontroly, jinak se to určitě mega protáhne. Kromě toho, že jsem zapomněla, na to, že poště zaplatím poplatek za zdržení a ještě si pro to budu must někam dojít, což znamená, že vyhodím alespoň dvě hodiny do vzduchu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: neříkám, že neexistuje přímej spoj pro pasažéry, ale ČP ani US pošta nemá nasmlouvanej přímej spoj.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Jasně, jenom doplňuju info.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Pokud vim, tak vsechno co je DHL Express leti z US z LA do lipska:) Tedy pokud je destinace evropa.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Ojej! :-)
    Jinak tenhle balík letěl z L.A. do Lipska.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Nevim cim lita posta, ale DHL Express ma svoje letadla, ktery litaj bud pres BRU nebo Lipsko (kde Express koupil cely letiste). Pocitam ze posta lita s normalnima linkovejma letadlama a jestli se nemylim, tak minimalne Delta lita JFK->PRG a ATL->PRG asi 2x tydne.

    FINSON: nekdy ti v hospode povypravim, jak tyhlety trackovaci systemy presne fungujou:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: To jo, ale to mi psal českej tracking, že to přistálo v Lipsku, tam to přeložili na auto a jede to do Prahy. Tyhle tři z mailu tracking nenajde - začínám mít pocit, že je to spam...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Jen tak malej dodatek. Aktuálně není žádnej přímej spoj Prahy s USA, takže to musí přestupovat :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    A teď mi píše do mailu německej DHL Paket (německy), že mám zítra očekávat nějakou zásilku - a to hned třikrát, pokaždé s jiným číslem zásilky. Tak teď už jsem ale fakt zmatenej :-)
    V tom mým balíku jsem v deklaraci uváděl tři položky, bylo to konsolidovaný přes Shipito, ale odtam šel balík jenom jeden a ten už mám...
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: To chápu. Pro mě to celý není žádný issue, jenom se ze zvědavosti ptám.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Aha, tak to bych spis cekal ze maj nemocnou (rozumnej tech 6 self sick dni za rok se vybira pred vanocema) pulku celnich deklarantu a infolinka to hodila na celnici.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: 25.11. to odlítalo z USA, ve stejnej den jsem dostal mailem avízo k vyplnění, obratem vyplnil a odeslal. 27.11. ráno to bylo v Praze a šlo to na celnici. 29.11. jsem volal na infolinku, jestli jsem něco neudělal blbě, že to furt není proclený: "Ne, máme od vás všechno, jenom kolegové celníci nějak nestíhají." Celníci to uvolnili včera večer, teď před 10 minutama mi to právě chlapík přivezl. Co s tím na té celnici dělali, netuším :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Je to dost mozny. Obecne se dava priorita vecem, ktery jsou velky (rekneme paleta/kontejner, ale to uz obvykle neshipuje express ale freight - jina divize). Nicmene 5 dni je podivny, cekal bych z US tak maximalne 3 dni vcetne prepravy...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PULKA: tak má záznam "Insert item into bag (Otb) 23/11/2013 19:23", kterej odeslali do ČR. Teď to pravděpodobně čeká na volný letadlo, aby se to sem dostalo
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Tohle dává smysl, díky za info - prostě zrovna tenhle můj balík chtěli vidět :-)
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Díky, skvěle. Zakoupeno 10. 11., pošta má záznam od 23. 11. a ještě furt ni, ach jo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam