• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    PULKA
    PULKA --- ---
    PISKVOR: Je to světlo na kolo. Je to někde na hranici dph, co napsal číňan na balík netuším, ale není to žádná "drahá elektronika", jenom prostě bych jí už potřebovala, že jo. Jestli mi to tam bude viset měsíc a ještě si nechaj zaplatit za uskladnění, tak mne naštvou. Prostě smůla, že se to svězlo s těma vánočníma věcma.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PULKA: No, záleží na velikosti. Mně přišel balík jako kráva (a vtipálci odesílatelé na něj zvenku napsali "gift: naughty toys" v domnění, že to jako celníci nebudou chtít rozbalovat :D), tak to zjevně ani nezkoumali a hned to spadlo do celního řízení; pokud je to jeden z tisíců malých balíčků, tak máš trochu problém - ty budou zkoumat podrobněji, jestli pustit nebo nepustit (mně pár drobností po pár dolarech nakonec pustili bez cla a normálně doručili, ale visely mi tam i měsíc - holt je nával).
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Aha, ok, SPU totiž vidím poprvé.
    PISKVOR: Díky, doufám, že už mi to konečně pošlou. Objednávala jsem to začátkem listopadu a už by se mi to docela hodilo.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PULKA: To znamená, že to dnes přišlo. Teď to čeká ve frontě na prohlídku; při té se rozhodne, zda to propustí bez nutnosti proclít (a pak by ti to měli normálně dodat), nebo zda tě vyzvou k doložení dokladů (a bude to na delší lokte).
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PULKA: Vyměňovací pošta Praha 120 je zároveň SPU (Sběrný přepravní uzel).
    Tzn. zaseklo se to na P120 (mezinárodní pošta). Na druhou stranu to nemusí být hned zaseknuté. Jestli ten údaj je z dneška, tak to může chvilku trvat i kdyby to šlo bez cla a podobnejch pičovinek.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, co znamená tohle (z T&T):
    Zásilka dne 17.12.2013 převzata vyměňovací poštou 220 00 - Praha 120.
    Vstup zásilky na SPU dne 17.12.2013.

    To znamená, že se to někde zaseklo anebo mi to z té centrální pošty už posílaj? Díky moc.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: což ale doteď u ČP nebyl nějaký zvláštní problém (extra papíry či potvrzení, etc)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: Dovazis potraviny, to bude ten problem...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Letos evidentne vsichni nechavaji nakupy az na posledni chvili - balik proclen vcetne JSD za pul hodiny, barak skoro liduprazdnej (loni touhle dobou byla pred otevrenim fronta az z mustku ven, letos bylo nas pet).
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BURAN: mně teď např. z DHL napsali, že protože mám v balíku i čaje, tak to musí jít nějakým "manuálním" procesem, místo zjednodušeného - a v jednodušším by si vystačili i bez plné moci
    BURAN
    BURAN --- ---
    SKOKY: aha, ted zrovna jsem posilal "prioritne" (=letecky) nejaky doporuceny zasilky do USA a divim se, proc to trva 3 tydny. Takze balicky museji prestupovat, aha, to verim ze se ten prelet z Cech do USA na tyden protahne.
    Pak moc nerozumim tomu, jakto ze balicek odeslany 26.11. uz je doruceny, kdezto balicek odeslany 18.11. jeste ne (uplne stejny balicek posilany uplne stejnou sluzbou) - znamena to, ze si to nekde prohlizeji ti celnici?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    NAVARA: jo vidis. celnik. pardon
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KALIBAN: to je ale ten celník, do kterého ryji v NAVARA, ne pošták
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TAk mi prisly hodinky....

    opet jsem se vytocil do vesmiru. Posta po me chce napriklad
    aby bylo postovny videt na vypisu z paypalu ... proc? stejne se zapocitava do dph... no dobre
    jestli mi prisly hodinky, naramkove/kapesni/digitalni/rucickove/manualni/elektricke...
    a to proto, ze jsou v ruznejch kategoriich, ktere ovsem ale maji uplne stejne vypocty, takze je to naprosto jedno....

    tyhle kokotiny jsou presne duvod, proc to tam trva vsechno rok a proc bych to tam opetovne zapalil... ptaj se me na informace, ktery nemaj naprosto zadnej vliv na to kolik zaplatim a ztracej tim cas... grrrr
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    musim říct, že článek na novinkách o zásilek ze zahraničí je dobrej blábol. By mě zajímalo, kde berou ty data.
    Balíky ze zámoří už do Vánoc nedorazí, pošta je přebírá se zpožděním – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...35-baliky-ze-zamori-uz-do-vanoc-nedorazi-posta-je-prebira-se-zpozdenim.html

    "Celkově pošta denně zpracuje 25 tisíc zapsaných a 500 tisíc obyčejných zásilek ze zahraničí nebo k zahraničním adresátům"
    1. Jaký má vůbec daná věta smysl. Zásilky mají být součet do ciziny a do ČR? Jestli ano, proč tam používá NEBO nikoliv A.
    2. Vezmu-li data za měsíc říjen tak v průměru za den všechny tři vyměňovací pošty mají cca 350.000 obyčejných zásilek a 20.000 doporučených.

    "Objem zásilek ze zahraničí začal citelně růst už v září,"
    - na to, že červenec a srpen jsou nejslabší měsíce v roce, tak je logické, že zásilky v září porostou.

    A ještě by mě zajímalo, co autor myslel tímto: " Praha je určena pro bývalé země západní Evropy"
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PULKA: Ano, to me na te poste stve zdaleka nejvic, ze bud musim nekam posilat nejaky PAPIRY, nebo dokonce nekam chodit...
    PULKA
    PULKA --- ---
    SKOKY: Ok, budu doufat, že to projde bez kontroly, jinak se to určitě mega protáhne. Kromě toho, že jsem zapomněla, na to, že poště zaplatím poplatek za zdržení a ještě si pro to budu must někam dojít, což znamená, že vyhodím alespoň dvě hodiny do vzduchu.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: neříkám, že neexistuje přímej spoj pro pasažéry, ale ČP ani US pošta nemá nasmlouvanej přímej spoj.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Jasně, jenom doplňuju info.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: Pokud vim, tak vsechno co je DHL Express leti z US z LA do lipska:) Tedy pokud je destinace evropa.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Ojej! :-)
    Jinak tenhle balík letěl z L.A. do Lipska.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam