• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Pošta dostala milionovou pokutu. Doručila pozdě přes 1,5 milionu zásilek - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...-za-zpozdeni-zasilek-f1y-/ekonomika.aspx?c=A140409_120327_ekonomika_fih
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKOKY, SKOKY: diky za odpovedi, balik vcera prisel
    btw editace plne moci funguje - preskrtl jsem "c) vzdání se opravných prostředků" a zadny problemy s tim nemeli

    stejne mi prijde naprosto absurdni navysit celkovou cenu o 30% ze to, ze mam vsechno v poradku
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: povídej mi o radostech s privátním PSČ... dnes a denně :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Tak si konečně taky můžu zanadávat na P120. nechal sem si to poslat do práce, takže adresa Pošty 120 kde je směrovák 22000 nikoliv 15000 i když jsme na Praze 5. A ti kokoti tam iniciativně napsali směrovák Prahy 5.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MAIKA: z japonska jsem si toho uz objednal docela dost.. a taky nevim co by tim mohl myslet.
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    ahoj, asi se možna budu ptat blbe, koupila jsem si neco z japonska a pán po me chce info, jestli jsem si to přihlásila, ja pres ten ebay objednavam často, ale nikdy jsem nic neplatila, tak nechapu moc co po me chce, je to objektiv za 286 dolaru, cena je uz zaplacena...
    asi jsem debil, ale nerozumim,copo me chce...
    diky za rady
    MICA
    MICA --- ---
    SKOKY: Já jen, že to zavání možnou buzerací
    MICA
    MICA --- ---
    QWWERTY: A celkem velký slevy občas http://rcsearch.info/hobbyking/buddy/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKOKY: divný - moje první zásilka z Hobbykingu prošla naprosto bez problémů a to měla vyšší hodnotu než ta 15$ co mi zadrželi teď
    ale chápu - přece jenom HK nabízí přímo v objednávkovym formuláři možnost kolik procent má být deklarovaná cena na balíku :))
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA: nejsi sám, kdo dává čestný prohlášení o hodnotě zboží. Neviděl bych v tom žádnej podraz.
    MICA
    MICA --- ---
    SKOKY: Já vim no, na celnici jezdim tak jednou měsíčně a vždycky něco platim :)
    Ale nikdy po mně nechtěli napsat čestný prohlášení. Teda je fakt, že tentokrát jsem to poprvé měl pod
    celním limitem... To někdo bude tu mojí celní deklaraci nějak víc zkoumat nebo tohle dělaj pro vystrašení
    a zahazujou to pod stůl?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MICA: jsou jistý internetový obchody, na který si dávají jak celníci tak deklaranti extra pozor. Hobbyking je jedním znich :-)


    IAMDAVE: to nemám zdání, zeptám se zejtra v práci...
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    SKOKY: Díky a ještě jedna, snad poslední otázka :-) Poslali mi ten balíček vyfocenej a na něm je nálepka nebo prostě nápis "Obyčejné clo" a nějaký kód (podobny tracking number). Co to znamena? Clo bych platit nemel, zásilka je za 90 dolarů a na balíku je napsaných dokonce jen 40 dolarů (ale to předpokládám nehraje žádnou roli).
    MICA
    MICA --- ---
    Hmmm, tak dneska po mně při clení zásilky z HobbyKingu chtěli čestný prohlášení. Nevěřili, že mám
    nižší ceny díky slevovejm kódům, množství objednávek a peněz, který jsem už v HobbyKingu utratil
    (Několik tisíc USD už to bude). Stalo se Vám to někomu? Mám čekat nějakou intenzivní buzeraci?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IAMDAVE: tak možný to je, na druhou stranu, ty tu zásilku nemusíš přijmout a když nepošleš potřebný dokumenty k proclení, tak bude po nějaké lhůtě odeslána z5.


    NAVARA: tak to bylo myšleno :-)
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    SKOKY: Prave, kvuli tem par korunam v mym pripade to za to nestoji... u te plne moci bych se bal asi jen toho, kdyby nahodou mne nekdo nekdy neco poslal napr. z USA, naparili by tam sileny dph a clo a pak to po mne chteli. Je tohle mozny?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: "Pošta neumí zprocesovat jednorázové zplnomocnění", ne že to nejde :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IAMDAVE: Stačilo a nebyl by si první ani poslední podle mého. Když ta cena bude alespoň trochu odpovídat realitě, tak to deklarant asi nebude řešit. Otázka zní, co by se stalo, kdyby to začal řešit...
    Plnou moc odvolat můžeš, ale zase proč to dělat. Toho že by to ČP jakkoliv zneužila bych se nebál, ale je to na tobě. Vystavit pouze na jednu zásilku bohužel nejde.
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    Tak dnes mi přišel ten dopis, chtějí po mně specifikovat zboží, doklad o platbě, doklad o druhu a ceně zboží. Není problém jim to dodat samozřejmě, akorát mě zarazilo, že na balíku je cena 40 dolarů. Hodnota je 90 dolarů. Nechci být nejaka svine a nemam to v planu, ale staci byt sikovnej ve photoshopu a platil bych hned min :D ....No ale hlavně jsem se chtěl zeptat na tu plnou moc, která je platná do odvolání. Je dobré to odvolat, když neplánuji ze zemí mimo EU často objednávat? Nebo si s tím nemám dělat starosti?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKOKY: žádal jsem o to 2 roky zpátky, protože to tady tehdy někdo doporučoval - tohle je první co jsem kdy dostal :))
    email začíná "Tímto odkazem potvrdíte přijetí emailového avíza" - ignoroval jsem ho a měl jsem v plánu to potvrdit, až k tomu budu mít nachystaný papíry
    jeden mail poslali v pátek odpoledne, druhý v neděli (asi čekali, že se s nima někdo bude bavit přes víkend) a když nic, tak to hned v pondělí poslali doporučeně papírově
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam