• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IAMDAVE: Stačilo a nebyl by si první ani poslední podle mého. Když ta cena bude alespoň trochu odpovídat realitě, tak to deklarant asi nebude řešit. Otázka zní, co by se stalo, kdyby to začal řešit...
    Plnou moc odvolat můžeš, ale zase proč to dělat. Toho že by to ČP jakkoliv zneužila bych se nebál, ale je to na tobě. Vystavit pouze na jednu zásilku bohužel nejde.
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    Tak dnes mi přišel ten dopis, chtějí po mně specifikovat zboží, doklad o platbě, doklad o druhu a ceně zboží. Není problém jim to dodat samozřejmě, akorát mě zarazilo, že na balíku je cena 40 dolarů. Hodnota je 90 dolarů. Nechci být nejaka svine a nemam to v planu, ale staci byt sikovnej ve photoshopu a platil bych hned min :D ....No ale hlavně jsem se chtěl zeptat na tu plnou moc, která je platná do odvolání. Je dobré to odvolat, když neplánuji ze zemí mimo EU často objednávat? Nebo si s tím nemám dělat starosti?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKOKY: žádal jsem o to 2 roky zpátky, protože to tady tehdy někdo doporučoval - tohle je první co jsem kdy dostal :))
    email začíná "Tímto odkazem potvrdíte přijetí emailového avíza" - ignoroval jsem ho a měl jsem v plánu to potvrdit, až k tomu budu mít nachystaný papíry
    jeden mail poslali v pátek odpoledne, druhý v neděli (asi čekali, že se s nima někdo bude bavit přes víkend) a když nic, tak to hned v pondělí poslali doporučeně papírově
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    QWWERTY: wtf máš to nějaký pomíchaný. Česká pošta posílá avíza vždy v papírové formě, pokud si sám nezažádáš o elektronické zasílání.

    IAMDAVE: přesně tak
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    SKOKY: Díky .. takže teď mám s největší pravděpodobností čekat na dopis od ČP, kde mě vyzvou k poslání té plné moci, aby to za mě mohli vyřešit a nemusel jsem jezdit do Prahy?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    lol ...stačí ignorovat v emailu odkaz na potvrzení aviza a oni to pošlou doporučeně, aby se člověk nevymlouval, že to nečetl
    fakt už se těším na datový schránky a fikci doručení, když budu třeba měsíc mimo republiku
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IAMDAVE: zásilky LJ nejsou v mezinárodní databázi, takže poslední údaj většinou expedice z USA. Když dorazí do čech tak jsou dvě možnost. Buď jde do celního řízení. v tom případě dostane nové podací číslo(české vnitrostátní) a jestliže nejde, tak odejde do čr jako obyčejná zásilka (bez jakéhokoliv sledování.
    a funguje to tak, že všechny zásilky z mimo EU a formátu E (balíčky) procházej rtg, kde je pak na celním deklarantem jestli to dá bez cla nebo ne.
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    No je mi jasny ze i tohle se na CP muze stat ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IAMDAVE: Balíček jsme si podle přesného času a adresy v USA našli, bylo to dobrý, už ho nečekej
    IAMDAVE
    IAMDAVE --- ---
    Zdravím :-)

    Chci se zeptat, jak to na té poště funguje. Měl jsem za to, že všechny balíky z USA prochází kontrolou, ale na jednom fóru jsem narazil na aktuální případy, kde prošlo víc jak 1 Kg tabáku do vodní dýmky a absolutně žádné poplatky typu cla nebo DPH. Šlo to přes USPS pouhých 10 dnů, za 25 dolarů, takže pochybuju, že to byla nějaká drahá příplatková služba.

    Sám teď očekávám zásilku z USA od USPS, mám tracking number ve tvaru LJxxxxxxxxxUS. Poslední údaj na stránkách usps.com je March 23, 2014 , 12:05 pm / Processed through USPS Sort Facility / CHICAGO, IL 60666. Už tedy víc jak týden žádná změna, dočetl jsem se se, že zásilku po opuštění USA nelze dál sledovat. To je hezký, ale ani systém ČP mi ji nenajde, takže kde je? :-) ... vím, že je asi brzo, tak budu čekat, ale na balíček se fakt těším, tak jsem celkem nedočkavej :-)

    Napadlo mně napsat na poštu 120, ale pak jsem si uvědomil, abych na sebe nějak neupozornil.. tajně doufám, že mi to taky projde :D .. V mým případě nejde o tabák a je to zásilka ani ne za 90 dolarů, takže bych platil pouze DPH. Ale dobrých pár stovek, kdybych se tomu vyhnul.. :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Zkousel jsem to reklamovat, za bleskurychleho pul roku mi posta odpovedela ze moje zasilka byla z podezrele adresy a tudiz to preci museli zadrzet, deklarace predesilam byla na 25 dolacu....
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    QWWERTY: sám sis odpověděl. Tobě se JSD (dříve JCD) dělat nebude, protože nemáš nic, z čeho by se platilo clo či DPH
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKOKY:
    http://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282453/celni-deklarace_k_1_2_2014.pdf
    2. Neobchodní zboží
  • 2.1Celní odbavení poštovních zásilek pro režim volného oběhu
    Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení souhrnné deklarace - 96,-
    (neúčtuje se v případě zastoupení Českou poštou v celním řízení na dovozu (níže bod 2.2))
  • 2.2 Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení jednotného správního dokladu (JSD) - 180,-

  • z toho chapu, ze v pripade zastoupeni bych mel platit 2.2 = 180,-

    ad. proskrtani - napr. bych jim v kazdym odstavci vyhodil "v náš prospěch" nebo ze za me muzou podepsat "c) vzdání se opravných prostředků"
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    QWWERTY:
    1) dáš plnou moc, deklarant se podívá do papírů a zaúčtuje ti 96. Podle mého pak můžeš toto reklamovat.
    2) v čem konkrétně?
    3) Bude to dobírka
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    QWWERTY: Hodne stesti, me zamitli reklamaci i prestoze celnik souhlasil s tim ze je to bez cla a 95 mi nevratili. Ceska posta je fakt super...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tak už mě to potkalo taky - zadrželi mi balík z Číny za 15$ a poslali patřičnou byrokracii mailem
    mám invoice z eshopu, se seznamem součástek a jejich cena odpovídá deklarované ceně na balíku, takže si na mě moc nevezmou
    následující otázky:
    a) vyřízení
    -osobně - unreal, přece se tam z Brna nepotáhnu
    -zástup v celním řízení - to jakože jim dám plnou moc, ten úředník se podívá do papíru, zjistí že sem nic nepřekročil a naúčtujou mi 180,- (ceník 2.2)? WTF!?
    b) plná moc - přijde mi nějaká moc volná a mám chuť jim jí seškrtat. zkoušeli jste už někdo?
    c) platba - dodají na adresu a nevydají bez zaplacení nebo jak to funguje?
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Ojej! Mám pořád před očima ty nákladní Airbusy DHL :-) Díky za info!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: EMS nemusí jít přímým spojen. Navíc ani nemáme se všemi zeměmi přímé spojení. A pošta se neposílá dopravníma letadlama, ale naopak osobníma :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Ale naštěstí jenom s lidma, ne nákladní ;-)
    Právě mi přišlo do mailu avízo s odkazem na proclívací portál - vypadá to pěkně, supr nápad, rozhodně lepší, než odpovídat po mailu. Zatím thumbs up!
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: mas docela stesti, slysel jsem, ze se jim tam posledni dobou nejak ztraci letadla:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Mně šlo o to, jestli se to někde v Evropě překládá, třeba i zas do jiného letadla - podle trackingu tam ale mezipřistání patrně nebylo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam