• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    QWWERTY:
    1) dáš plnou moc, deklarant se podívá do papírů a zaúčtuje ti 96. Podle mého pak můžeš toto reklamovat.
    2) v čem konkrétně?
    3) Bude to dobírka
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    QWWERTY: Hodne stesti, me zamitli reklamaci i prestoze celnik souhlasil s tim ze je to bez cla a 95 mi nevratili. Ceska posta je fakt super...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tak už mě to potkalo taky - zadrželi mi balík z Číny za 15$ a poslali patřičnou byrokracii mailem
    mám invoice z eshopu, se seznamem součástek a jejich cena odpovídá deklarované ceně na balíku, takže si na mě moc nevezmou
    následující otázky:
    a) vyřízení
    -osobně - unreal, přece se tam z Brna nepotáhnu
    -zástup v celním řízení - to jakože jim dám plnou moc, ten úředník se podívá do papíru, zjistí že sem nic nepřekročil a naúčtujou mi 180,- (ceník 2.2)? WTF!?
    b) plná moc - přijde mi nějaká moc volná a mám chuť jim jí seškrtat. zkoušeli jste už někdo?
    c) platba - dodají na adresu a nevydají bez zaplacení nebo jak to funguje?
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Ojej! Mám pořád před očima ty nákladní Airbusy DHL :-) Díky za info!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: EMS nemusí jít přímým spojen. Navíc ani nemáme se všemi zeměmi přímé spojení. A pošta se neposílá dopravníma letadlama, ale naopak osobníma :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Ale naštěstí jenom s lidma, ne nákladní ;-)
    Právě mi přišlo do mailu avízo s odkazem na proclívací portál - vypadá to pěkně, supr nápad, rozhodně lepší, než odpovídat po mailu. Zatím thumbs up!
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: mas docela stesti, slysel jsem, ze se jim tam posledni dobou nejak ztraci letadla:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Mně šlo o to, jestli se to někde v Evropě překládá, třeba i zas do jiného letadla - podle trackingu tam ale mezipřistání patrně nebylo.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: V podstatě služba EMS by měla pokaždé létat (až na výjimky)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ah, už to přistálo na Ruzyni. Nebo to tam odněkud přijelo, to pořád nevím. Každopádně je to na Poště 120, tak držte pěsti :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIBAN: OK, aktuálně mi jde o to, abych věděl, jestli to vůbec dorazilo do ČR - zatím to asi letí někde nad Eurasií...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    FINSON: EMS jsem normlane nechazel i v trackingu cesky posty... ne ze by ti to k necemu bylo teda... pokud ti to stopnou, stejne musis cekat.
    ad Ruzyn.. nevim
    FINSON
    FINSON --- ---
    Než zase začnu Skokyho prudit v poště, zeptám se tady obecně: Tracking EMS z Japonska po příletu do ČR (v ČR to přebírá Česká pošta) funguje, nebo se o přijetí balíku na Poště 120 dozvím až prostřednictvím celního avíza?
    A lítá to z Tokia přímo na Ruzyň, nebo to přistává někde v Německu a vozí se to sem auty (jako to třeba má DHL z U.S.)?
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Prosím o radu, není to Pošta 120, ale Ruzyně, tak se omlouvám, pokud je to tu OT.
    Maté někdo zkušenost s odbavení zásilek na Ruzyni? Aramex mě výší poplatku za celní deklaraci natolik dožral, že si tam radši dojedu, ale na webu nemůžu najít žádné info, volání na různé telefony z webu celní správy mi moc nepomohlo, nevím, na co se připravit. Jestli to správně chápu, zásilku si i s papíry vyzvednutí ve skladu doručovatele a pak s tím vyrazím na celnici, která je někde u terminálu 1 v budově AirPort business centre, je to tak? Nechci zbytečně probíhat po letišti, předem díky za rady.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: ale je to levnější :-)
    ARZA
    ARZA --- ---
    SKOKY: mno, jenže k tý zas tušim neni ani minimální pojistka, což předpokládám znamená, že jí tam někdo ukradne a bude po kafi i poštovnym:/
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: Obyčejná zásilka - ekonomická vyjde levněji, ale déle tam poputuje
    ARZA
    ARZA --- ---
    Ještě mám jeden dotaz; a předem se omlouvám za OT.
    Nicméně mě nenapadá, kde jinde bych se zeptala:

    Existuje nějakej způsob, kterym bych mohla dostat na Srí Lanku kafe v kilovejch pitlících a nestálo to milion?
    Máma tam odjela na hodně dlouhou dobu, ale jediný co jí tam opravdu schází, je dobrý kafe.
    Teď jsem si kupovala pro sebe a napadlo mě, že bych jí tam něco i poslala, ale nevim jak to udělat.
    Posle ceníku ČP http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/psani/zahranici/doporucena-zasilka-do-zahranici-id235/ by mě ten pytlík vyšel na 368Kč, když připočítám váhu obalu.
    Případně bych jí tam mohla poslat i víc balení najednou, ale to si myslim, že by vyšlo ještě hůř a navíc by jí to předpokládám proclili.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Tak tím se to vysvětluje :-) Díky!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: CC je klasickej balík. Pošli mi celý číslo zásilky a podívám se ti do mezinárodního vyhledávání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam