• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Je nejaka moznost jak zjistit kde je muj balik?..Objednaval sem si z usa nejaky plakaty..slo to prej normalni postou..je u toho tracking kterej rika ze je zasilka uz dva tydny v CR..ale moje posta tu zasilku udajne nema/na me jmeno ci adresu jim nic neprislo apod.


    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PRDELOID: Zplnomocnil jsi ČP nebo sis to přišel vyclít osobně. Jestli ČP, tak by doklad neměl být problém dohledat podle dobírky na zásilku.
    Zachovej si komunikaci s tím eshopem, kde řešíte tu reklamaci. To pak bude pro celní úřad/deklaraci
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj,prosim o radu. Chystam se reklamovat telefon a poslat ho do Ciny. Je nejaka procedura,jak se pak vyhnout opetovnemu placeni dph,az mi ho budou posilat zpet? Obavam se,ze potvrzeni o procleni a dph jiz nemam.
    FINSON
    FINSON --- ---
    S mými balíky 10.12. z U.S a 14.12. z Číny se pořád nikdo neozývá :-) Dnes mi přišla SMS, že mi bude doručován balík z ČR - a nedorazil :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hmm, můj z 20/11 z Shenzhenu tam podle trackingu ještě někde visí...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Špunt asi povolil, právě mi přišel balíček objednaný 5.12. na Aliexpressu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Co zásilka, to šest tun? Co sis to objednal - měli v akci náklaďáky?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    a ostatních asi 6 zásilek v Číny může počkat
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: čekám, ale skrze DHL
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: OK, tak to jsem klidný :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: Ani moc ne. Čína má menší prioritu :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: A na U.S. zásilky ten špunt nikomu kapacitu nebere? :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Čekáme, ale naštěstí to nespěchá, klidně budu čekat dál :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Pro vaše dobro doufám, že nečekáte nic z Číny. Na Ruzyni je malý špunt, který má 36 tun :-D
    MINJA
    MINJA --- ---
    TABORACEK: Je to tak :)))
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MINJA
    MINJA --- ---
    SKOKY: Dík za pomoc a rady, ale fakt to vypadá, že se to ztratilo. Na podací poště nic, pani teda ještě říkala, že to může bejt zašantročený na balíkovym překladišti v Rudný u Prahy, dokonce mi tam dala telefon, ale samozřejmě to tam celý odpoledne nikdo nebral. Tož jsem teda dala vědět ebayovýmu prodejci, ať to vyreklamuje. Ale celá tahle záležitost hluboce otřásla mou důvěrou v rovnici existující tracking number = jistota doručení :(
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MINJA: No, tak to bych se začal trochu bát, jestli to vůbec dostaneš.
    Poslední záznam je z SPU022 (malešice).
    5 S2 - Nasnímána při výstupu z SPU 22200 - SPU Praha 022 14.10.2015 23:54:46 15.10.2015 04:22:26 BA977646299VV

    Takže oni to vypravili na dodací poštu, ale ta to už nepřijala. (na příchodu by to totiž měli přijmout).

    Asi bych zavolal na tvojí dodací poštu, jestli to tam náhodou neni bez scanování(spíš nebude). V opačném případě se to asi někde ztratilo/ukradlo a dal bych reklamaci (tedy to musí udělat odesílatel myslím)
    MINJA
    MINJA --- ---
    SKOKY: Dík moc! Právě že leží na poště 120, což mi přijde divný už. Je to BA977646299VV
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MINJA: Tak otázka zní jestli leží na P120 nebo je v celnim řízení. V celnim řízení může být relativně dlouho. Na P120 tak max dva dny, je-li to neprioritní zásilka.
    jestli se to pořád nehnulo, tak mi pošli podací číslo a já na to mrknu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam