• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    Tak to vypadá, že jsem se také stal obětí některého z české počty. Naštěstí dodavatel (eBay) ztratil track a nabídl se zaslat zboží znovu. Tak se chci zeptat KOUDY: , kam se chystáš volat? Resp. rád bych zásilku dohledal, abych nemusel čekat na 3týdenní shipping z Chine!
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOUDY: me takhle zmizely balicky, co jsem objednaval na eBay a AliExpress. Ten jeden od prodejce, od ktereho mi predtim prisel balicek z Ciny za 10 dnu. Ten dalsi byl v CR taky zhruba za 10 dnu, ale me uz nikdy nedorazil. (prodejce mi poslal vypis jeho trackingu)
    Takze proste "vanocni corka" na C. Poste.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    QUIP: prave ze nemam no..jinak bych si to vyhledal..ale prijde mi divny ze sem objednal vic baliku a nektery normalne dosly a tenhle ne..fuck
    VYHULENY_UFO: zkusim to nejak jeste obvolat no
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOUDY: Mas k tomu tracking number, ktery funguje i na TrackAndTrace webu Ceske Posty? Pokud ne, tak to povazuj za ztraceny. Me takhle nedorazily dve zasilky. Jedna byla v CR uz na zacatku Listopadu, druha ke konci Listopadu. Bohuzel bez trackingu neni co a jak reklamovat u Ceske Posty. (navic vetsinou CP tvrdi, ze reklamaci musi podat odesilatel)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KOUDY: pak me samozrejme jeste napada stara dobra predvanocni corka, ale asi bych fakt zacal s otazkamu na celnim uradu na ruzyni :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    VYHULENY_UFO: to si nemyslim..objednaval sem tri baliky z toho sameho eshopu a dva normalne dosly..tenhle je nicmene rozmernejsi..tak sem cekal ze jen prijde listecek s "mas to na poste vole"..ale nic neprislo a na poste nic neni..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KOUDY: nezaseklo se to na celnici nekde? nepribalil ti nekdo par kilo kokainu? :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Je nejaka moznost jak zjistit kde je muj balik?..Objednaval sem si z usa nejaky plakaty..slo to prej normalni postou..je u toho tracking kterej rika ze je zasilka uz dva tydny v CR..ale moje posta tu zasilku udajne nema/na me jmeno ci adresu jim nic neprislo apod.


    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PRDELOID: Zplnomocnil jsi ČP nebo sis to přišel vyclít osobně. Jestli ČP, tak by doklad neměl být problém dohledat podle dobírky na zásilku.
    Zachovej si komunikaci s tím eshopem, kde řešíte tu reklamaci. To pak bude pro celní úřad/deklaraci
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj,prosim o radu. Chystam se reklamovat telefon a poslat ho do Ciny. Je nejaka procedura,jak se pak vyhnout opetovnemu placeni dph,az mi ho budou posilat zpet? Obavam se,ze potvrzeni o procleni a dph jiz nemam.
    FINSON
    FINSON --- ---
    S mými balíky 10.12. z U.S a 14.12. z Číny se pořád nikdo neozývá :-) Dnes mi přišla SMS, že mi bude doručován balík z ČR - a nedorazil :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hmm, můj z 20/11 z Shenzhenu tam podle trackingu ještě někde visí...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Špunt asi povolil, právě mi přišel balíček objednaný 5.12. na Aliexpressu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Co zásilka, to šest tun? Co sis to objednal - měli v akci náklaďáky?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    a ostatních asi 6 zásilek v Číny může počkat
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: čekám, ale skrze DHL
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: OK, tak to jsem klidný :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: Ani moc ne. Čína má menší prioritu :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: A na U.S. zásilky ten špunt nikomu kapacitu nebere? :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Čekáme, ale naštěstí to nespěchá, klidně budu čekat dál :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Pro vaše dobro doufám, že nečekáte nic z Číny. Na Ruzyni je malý špunt, který má 36 tun :-D
    MINJA
    MINJA --- ---
    TABORACEK: Je to tak :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam