• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Tak Skyport (český letištní přepravce) už je taky volný. Zdržení listovních zásilek na P120 už tak max dva dny.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Ja si dala dneska zadost o refund LEENVECKA: ...jsem si rikala, ze dam navic jeste tyden a ono houby...a vzhledem k tomu, ze mi mezitim prisly jeste dalsi tri balicky tak uz to proste neresim.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    WILLOW: Já mám někde na cestě 2 balíčky. Ty samé, protože 1. nedorazil z UK ani po měsíci, tak poslali z Universalu to samé po 2. Po dalším měsíci mi to samé budou tento týden posílat po 3. Tentokrat na adresu do práce, tak jsem zvědav!
    WILLOW
    WILLOW --- ---
    me ceska posta letos drzi rekord, 3 drobne balicky druhy dosel pred stedrym dnem...
    zbyle dva patrne stale jeste na celnicy, ted to je uz treti mesic od odeslani...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    POZITRON: V tom případě nech dispute otevřený, protože dokud to nedostaneš do ruky/schránky, je to odesílatele. A známe ČP menší věci se mi ztrácejí běžně :(
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    NIGHTFURY: zatím nepřišlo, pořád je to kdesi na poště, ale už v čr
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    POZITRON: Neřeš to. Jestli ti to přišlo NEŽ poslali refund, tak zavři dispute, jinak nic.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: pákrát se mi to stalo - měsíc a půl to nepřicházelo, na eBay se blížil termín garantovaný prodejcem. Napsal jsem mu, že počkám ještě klidně týden po tomhle termínu, vždycky poděkovali za trpělivost a že mi daj případně refund. Uběhnul týden po, nic, tak jsem jim napsal, dali refund a většinou mi to pak za 2-3 dny přišlo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tak to by bylo hodne super :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: neřeš to, máš věc zadarmo ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: mno já ten "dopis" furt mám ve stavu "někde v ČR"...

    6 2015/12/12 16:09:40 Arrived at the destination country, from CN - Czech Republic
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SKOKY: ups, co ted?

    vyprsela mi na aliexpress ochranna lhuta, tak jsem nahlasila, ze mi nic neprislo, ze se zasilka ztratila. no jenze den pote se ukazalo, ze je na svete, viz
    https://www.postaonline.cz/...trace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RL167952828CN#RL167952828CN-detail

    co s tim? co kdyz uz mi poslal penize zpet?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    Tak na P120 - Plzeňská tom neni zase tak moc špatně. Balíkové zásilky z ciziny (balíky, cenné balíky, EMS, EPG) odcházejí do ČR prakticky bez zdržení (do přepravy se nepočítá celní řízení).
    Listovní zásilky (valná většina zásilek z Číny je listovní, i když je to "balíček") stále ještě nevypravujeme do ČR v dohodnutých dobách. Zdržení je ale tak 3 dny (opět do této doby se nepočítá celní řízení).
    Nestíhají spíše letečtí přepravci.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    QUIP: no doufam ze se taky dockam, jeste to nedorazilo...

    2015-11-28 12:35
    Czech Republic, Item Arrived at Czech Republic
    2015-11-26 19:31
    MPC PMIH (KLIA), Item Sent to CZECH REPUBLIC
    2015-11-18 00:12
    MPC PMIH (KLIA), Item Posted Over The Counter to Czech Republic
    2015-11-17 22:05
    MPC PMIH (KLIA), Dispatch PreAlert to Czech Republic
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NAVARA: V pátek dorazila zásilka z 11.11. - tak snad už se to hne.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    No ten čínskej pytel z listopadu pořád ještě celníky neopustil...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Hele a jak jsme na tom ted po vanocich na 120? Ocekavam balicek z USA. Ten ma teda taky zajimavou historii, odeslano z ameriky 17/12, omylem odeslano do kanady kde celnici rekli ze to tam nepusti a 31/12 znovu odeslano do cech. USPS rika, ze tenhle produkt je 6-10 dni:) Ja teda nepanikarim, ale ocekavam, ze maji jeste stale o zabavu postarano na 120 (a ja z toho radost nemam, protoze tam zase budu muset achjo)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    LEENVECKA: tak nic...kazdopadne je to poprvy kdy mi neco do terminu neprislo tak premyslim jak postupovat. Jestli dat jeste do pondelka do vecera a pak pozadat o vraceni penez a nebo to resit uz ted.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    NAVARA: ten muj balicek co by mel prijit do 6.1. LEENVECKA: je taky z SHENZHENu ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Dneska update, že mi to 12/12 prej dorazilo do ČR...

    6 2015/12/12 16:09:40 Arrived at the destination country, from CN - Czech Republic
    5 2015/11/22 00:56:18 Started to transport - CHINA,GUANGZHOU,TERMINAL
    4 2015/11/21 21:12:04 Dispatch from the point of origin international office - CHINA, GUANGZHOU,Outward Office Of Exchange
    3 2015/11/21 16:20:01 Posted - Dongguan Post
    2 2015/11/20 12:36:37 Departed Facility in SHENZHEN-SHENZHEN - CHINA
    1 2015/11/20 10:36:37 Arrived at Sort Facility in SHENZHEN-SHENZHEN - CHINA
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam