• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    IRO
    IRO --- ---
    SARRI: Ahoj, stejný případ se mi stal jednou, kdy jsem kupoval na e-bayi z Turecka. Balíček jsem nechal poslat zpět a e-bayi jsem nechal proplatit, to, co jsem za balík dal. Napsal jsem jim, že mi balík nepřišel.
    SARRI
    SARRI --- ---
    ahoj, prisel mi balik z ciny a zasekl se na celnici (pres DHL), ale ja bych ho rada poslala tak jako tak zpet .. cili nejradsi bych ho vubec neprebirala, neresila nic kolem cla a jen ho nechala poslat zpet .. jde to nejak?
    KORDA
    KORDA --- ---
    Právěže faktury posílají poštou. Ale JSD (dokument od celníků) by ti mělo přijít na mail.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KORDA: yep, mail už mám rozepsaný, ale říkal jsem si, že se nejdřív zeptám na vaše zkušenosti
    DHL si DPH nechalo zaplatit při převzetí, tak jsem čekal to stejný od FedExu a překvapilo mě že nic
    (ofc jsem si říkal, že bych se na ně vykašlal, ale co pak s nima, když si vzpomenou za půl roku a budou otravovat, jaktože jsem ještě nezaplatil)

    tzn. normálně FedEx posílá korektní CLO/DPH fakturu mailem? (...a ta moje jim spadla někde do /dev/null)
    KORDA
    KORDA --- ---
    QWWERTY: Pokud chceš bejt Mirek Dušín tak jim napiš mail / zavolej. Fakury chodí z účetní centrály v Holandsku a občas jim to trvá trochu dýl. A taky v tom mají trochu bordel :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tušíte někdo jak se platí FedEx?
    přišel balík, kolečko celní deklarace, zásilka propuštěna
    slibovali clo, slibovali paušál
    čekal jsem, že se to zaplatí hotově kurýrovi co to přiveze - ten žádný peníze nechtěl
    uvnitř je papír ohledně zboží, ceny, kdo provedl deklaraci, etc... ale opatřený razítkem "Nehraďte, bude přefakturováno"
    jsou to už 3 týdny a žádná faktura nedorazila
    jsem blbej já, oni nebo jak to funguje?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IRO: V ČR jsou tři vyměňovací pošty Praha 120 (hlavní), Břeclav 120 (pro Rakousko a Slovensko) a Cheb 120 (pro Německo)
    každá zásilka ze zahraničí (pokud je posílaná přes ČP) musí projít přes jednu z těchto pošt. Tzn, vše co je ze třetích zemí jde na 100% přes P120, tak jako většina z EU.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IRO: asi ano, šla mi takhle zásilka z Polska
    IRO
    IRO --- ---
    NAVARA: Opravdu z EU, dokonce ze západní země :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IRO: Objednaný v EU nebo skutečně příchozí z EU? Páč některý obchody se tváří jako evropský a pak kus / celou zásilku pošlou z Číny...
    IRO
    IRO --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zda je normální, že přes poštu 120 jde balíček z EU? Je to běžná praxe nebo jsem výjimka? Díky předem za odpovědi.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    GIF_242: pokud to bylo skutecne jen 20 dolaru tak si vytiskni nejaky doklad o zaplaceni te castky...bud vypis z uctu nebo vypis pres paypal.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    OODOOW: ok díky
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    GIF_242: No, podle mě je hranici pro nějaký řešení dph 22€, takže pokud to stálo 20$, tak to nikdo nemá co řešit. Pokud to takhle neukecáš, tak máš spíš smůlu a budeš muset zaplatit dph + celní řízení poště. Je jedno, jestli to chceš na obchod nebo na co.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    Dobří lidé, mám dotaz, zda nevíte jak postupovat.

    Objednal jsem si 40ks plastových krabiček v celkové hodnotě cca 20USD a teď mi přišel papír abych to nějak vysvětlit co a jak. Na balíku je zaškrtnuto dárek.

    V reálu je to tak, že do těchto krabiček chci dávat dárky pro svoje "vip" klienty. Takže to rozhodně nechci na obchod, ale v podstatě to není ani pro osobní potřebu. A teď co tam mám tedy zaškrtnout a jak postupovat dál? Jako napadlo mě, že tam dojedu osobně a s někým tam o tom hodím řeč, ale po přečtení pár příspěvků na toto téma mě vcelku opouští nálada vyrážet na poštu, a spíš zvažuju možnost to vyřídit elektronicky.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Nalezeno při úklidu disku - odesláno z USA 7.12, dorazilo do ČR 22.2. Důvod - malá zajížďka díky horlivému americkému poštovnímu úředníkovi, který nedával při zeměpise pozor.
    To jen abyste si nemysleli, že Česká pošta nemá konkurenci. :)

    FINSON
    FINSON --- ---
    Tak můj balík z U.S. dorazil - zhruba o měsíc později, než je obvyklé, zato bez vyclívky a bez doplatku :-)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    To mě zajímá, taky hledám zásilku z Británie. Vím, že tracked zásilky dělají GLS, ale měl jsem za to, že ty obyčejný dělá pořád česká pošta. Hledám na špatným místě?:-D
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    CNV: Je to odhadem tak dva roky, co Royal mail vypověděla spolupráci s ČP a používá jiného přepravce (tuším, že to bylo ale jen na listovní zásilky)
    KORDA
    KORDA --- ---
    CNV: Aha. Tak napiš prodejci ať ti pošle tracking number balíčku a sdělítí čím to poslal.
    CNV
    CNV --- ---
    KORDA: Mám akorát nějaký tracking číslo z eBay, který v UK podle všeho nefunguje.... UPAAA000000143967822
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam