• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY:
    KORDA:
    tak jsem psal FedExu, kdy dostanu správnou fakturu, abych mohl zaplatit a přišla odpověď
    "Poplatky za tuto zásilku budou přeúčtovány odesílateli."

    jako Musk je sice fajn, ale něco mi říká, že SpaceX za mě CLO a FedEx poplatky nezaplatí :D
    ADAM
    ADAM --- ---
    kontaktuj přímo dhl
    SARRI
    SARRI --- ---
    IRO: takze mam kontaktovat celni spavu at ho poslou zpet? nebo jak mam postupovat? kdyztak posta
    IRO
    IRO --- ---
    SARRI: Ahoj, stejný případ se mi stal jednou, kdy jsem kupoval na e-bayi z Turecka. Balíček jsem nechal poslat zpět a e-bayi jsem nechal proplatit, to, co jsem za balík dal. Napsal jsem jim, že mi balík nepřišel.
    SARRI
    SARRI --- ---
    ahoj, prisel mi balik z ciny a zasekl se na celnici (pres DHL), ale ja bych ho rada poslala tak jako tak zpet .. cili nejradsi bych ho vubec neprebirala, neresila nic kolem cla a jen ho nechala poslat zpet .. jde to nejak?
    KORDA
    KORDA --- ---
    Právěže faktury posílají poštou. Ale JSD (dokument od celníků) by ti mělo přijít na mail.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KORDA: yep, mail už mám rozepsaný, ale říkal jsem si, že se nejdřív zeptám na vaše zkušenosti
    DHL si DPH nechalo zaplatit při převzetí, tak jsem čekal to stejný od FedExu a překvapilo mě že nic
    (ofc jsem si říkal, že bych se na ně vykašlal, ale co pak s nima, když si vzpomenou za půl roku a budou otravovat, jaktože jsem ještě nezaplatil)

    tzn. normálně FedEx posílá korektní CLO/DPH fakturu mailem? (...a ta moje jim spadla někde do /dev/null)
    KORDA
    KORDA --- ---
    QWWERTY: Pokud chceš bejt Mirek Dušín tak jim napiš mail / zavolej. Fakury chodí z účetní centrály v Holandsku a občas jim to trvá trochu dýl. A taky v tom mají trochu bordel :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tušíte někdo jak se platí FedEx?
    přišel balík, kolečko celní deklarace, zásilka propuštěna
    slibovali clo, slibovali paušál
    čekal jsem, že se to zaplatí hotově kurýrovi co to přiveze - ten žádný peníze nechtěl
    uvnitř je papír ohledně zboží, ceny, kdo provedl deklaraci, etc... ale opatřený razítkem "Nehraďte, bude přefakturováno"
    jsou to už 3 týdny a žádná faktura nedorazila
    jsem blbej já, oni nebo jak to funguje?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    IRO: V ČR jsou tři vyměňovací pošty Praha 120 (hlavní), Břeclav 120 (pro Rakousko a Slovensko) a Cheb 120 (pro Německo)
    každá zásilka ze zahraničí (pokud je posílaná přes ČP) musí projít přes jednu z těchto pošt. Tzn, vše co je ze třetích zemí jde na 100% přes P120, tak jako většina z EU.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IRO: asi ano, šla mi takhle zásilka z Polska
    IRO
    IRO --- ---
    NAVARA: Opravdu z EU, dokonce ze západní země :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IRO: Objednaný v EU nebo skutečně příchozí z EU? Páč některý obchody se tváří jako evropský a pak kus / celou zásilku pošlou z Číny...
    IRO
    IRO --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zda je normální, že přes poštu 120 jde balíček z EU? Je to běžná praxe nebo jsem výjimka? Díky předem za odpovědi.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    GIF_242: pokud to bylo skutecne jen 20 dolaru tak si vytiskni nejaky doklad o zaplaceni te castky...bud vypis z uctu nebo vypis pres paypal.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    OODOOW: ok díky
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    GIF_242: No, podle mě je hranici pro nějaký řešení dph 22€, takže pokud to stálo 20$, tak to nikdo nemá co řešit. Pokud to takhle neukecáš, tak máš spíš smůlu a budeš muset zaplatit dph + celní řízení poště. Je jedno, jestli to chceš na obchod nebo na co.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    Dobří lidé, mám dotaz, zda nevíte jak postupovat.

    Objednal jsem si 40ks plastových krabiček v celkové hodnotě cca 20USD a teď mi přišel papír abych to nějak vysvětlit co a jak. Na balíku je zaškrtnuto dárek.

    V reálu je to tak, že do těchto krabiček chci dávat dárky pro svoje "vip" klienty. Takže to rozhodně nechci na obchod, ale v podstatě to není ani pro osobní potřebu. A teď co tam mám tedy zaškrtnout a jak postupovat dál? Jako napadlo mě, že tam dojedu osobně a s někým tam o tom hodím řeč, ale po přečtení pár příspěvků na toto téma mě vcelku opouští nálada vyrážet na poštu, a spíš zvažuju možnost to vyřídit elektronicky.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Nalezeno při úklidu disku - odesláno z USA 7.12, dorazilo do ČR 22.2. Důvod - malá zajížďka díky horlivému americkému poštovnímu úředníkovi, který nedával při zeměpise pozor.
    To jen abyste si nemysleli, že Česká pošta nemá konkurenci. :)

    FINSON
    FINSON --- ---
    Tak můj balík z U.S. dorazil - zhruba o měsíc později, než je obvyklé, zato bez vyclívky a bez doplatku :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam