• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KID_MCHUTT: jo, mě taky rovnou chodí lístečky "adresát nezastižen" ikdyž celej den někdo dřepí doma... pak se má člověk stihnout dostat na poštu včas, aby mu to neposlali zpátky...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BESTIEVSAMETE: ano, je to další ojebávka státním podnikem.
    TEAPACK: je za to, že pošta zadržela zásilku a spustila celní řízení. Stížnost ombudsmanovi nepomohla. Stejně jako nepomohla v tom, aby pošta v horní části Prahy 3 začala balíky doručovat místo toho, aby je rovnou hodila na přepážku a o dva dny později doručila nedoručení.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TEAPACK: to já bych bývala moc ráda udělala, ale bohužel tato možnost nebyla... :(
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KID_MCHUTT: ta stovka není za celní řízení, to by tě kasírovali celníci a ne pošta.. tohle ta stovka je za to, že jsi odmítl dát poště plnou moc k tomu, aby ti nasolila clo a další poplatky podle jejich potřeby a odvážil ses tam přijít osobně a něco jsi po nich chtěl "na počkání"... =)


    BESTIEVSAMETE: Někdy je lepší buď objednávat od dealera někde v EU, nebo si to nechat poslat s FedExem - Ještě než dorazil balík do ČR, už mi volali, že to bude podléhat clu apod, tak jsem jim poslal papíry, clo bylo 0%, DPH jsem zaplatit stejně musel a balík, který odešel v pondělí z Texasu jsem v pátek držel v ruce =)
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    KID_MCHUTT: Jako fakt? To je fakt, jak se nechat ojebat státem...:-/
    Mě ted kamarád psal, že mi doporučuje tam raději jít - rádi to prý posílají zpátky, to je jediný, co jim netrvá zas tak dlouho..
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BESTIEVSAMETE: to je ještě v pohodě, mnohem lepší je, když něco reklamuješ, přijde ti výměna a znova tě na 120 naženou. Tam jim doložíš, že je to reklamace, ale to je nezastaví v tom, aby ti naúčtovali stovku za celní řízení. Zmrdi poštovní.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    FINSON: a celá EU má limit 20 dolarů? :-D a v celé EU je normální, že ačkoli balík přijde v půlce prosince, dostaneš zprávu v lednu?
    A jinak sem myslela mimo EU..
    FINSON
    FINSON --- ---
    BESTIEVSAMETE: To clo a doplatek DPH se ale týká celé EU, takže bys musela opustit tu, nejen naši zaprděnou kotlinu...
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    THESTOUPA: Jj,dekuju. Nic to nemeni na absurdite celeho procesu.
    Plus oteviraci doba,pro pracujici uplne haluzna.
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    BESTIEVSAMETE: pocita se cena vcetne postovneho, viz. treba THESTOUPA a diskuze kolem.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    MIKEE: Tyhle situace me fakt nuti se zamyslet nad moznosti opustit tuhle nasi zaprdenou kotlinu. (Jakkoli ji mam rada)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    BESTIEVSAMETE: well, muzou, je to lehce bizarni, ale predpokladam, ze to ma zabranit prelevani ceny do postovneho (i kdyz tam bych potom cekal, ze celnik se bude divit nad prilis malou deklarovanou cenou)
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Okej, limit je 22 dolarů. Nás ale ten dárek stál 19, zbytek je poštovný. Jak do toho můžou počítat poštovný? :((((
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Může mi někdo jako malýmu dítěti vysvětlit, proč mi pošta 120 zadržela vánoční dárek za 20 dolarů, přiznala se k němu až po Vánocích a teď mi to tam nikdo nebere ?
    Jaká je hranice pro CLO?
    Až se tam dovolám, tak si to za rámeček nedaj.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NIGHTFURY: možná už plní sklad a jen nechávaj lepší balíčky, aby bylo na vánočním večírku z čeho vybírat... zbytek zatím posílaj zpátky, aby se to neplnilo tak rychle =)
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    TEAPACK: Je to tričko, moc nechápu, co by se jim na tom mohlo nelíbit..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NIGHTFURY: na 99% to jede zpátky - asi se jim něco nelíbilo. Na 1% je to chyba v systému...
    Mně podobným způsobem odeslali jednu zásilku z HK šestkrát během dvou týdnů, ale nikdy ještě nedorazila do další destinace, tak nevím, jestli je to šest malejch balíčků se stejným číslem, nebo jim to už 5x spadlo z pásu a večer to zametli zpátky k načtení...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    Prosím, můžete mi někdo vysvětlit tenhle postup (DHL, zásilka z USA)? Nevrací se jim to zpátky, že ne? Přijde mi divné, že už to bylo v Praze a najednou zase Frankfurt :-O

    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TRAGED: aha.. ok.. pravda, že kolky na zdejších cigaretách nemáme.. já si toho nikdy nevšiml.. ^_^;
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    8BB76E1: IMHO bez kolku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam