• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tam je stejny info. do prdele, ja jsem tak blba, pritom by bejvalo stacilo to rozdelit na 2 zasilky. :/ padon.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: zkus to ještě tady, občas mi každý tracking vrací něco jiného. Každopádně to vypadá, že to smrdí na 120 a čeká se buď na až to pustí dál nebo na až Ti pošlou dopis.

    Global Order Tracking
    https://global.cainiao.com/
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tam jsem nasla stejny udaje, zadny cislo cesky posty. :/

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LVS...to mi šlo tuším přes Belgii, koukni na 17track.com, tam by to mohlo zobrazit tracking number, které tomu pošta přiřadila ;)

    Mi Band 3 mi šel takhle. Od odeslání podkladů (ty jsem jim poslal ještě toho 19.10.) jim trvalo týden, než se to vůbec začalo hýbat.



    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: dva týdny jsou běžný
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BRKODLAK: jak je tedy mozny, ze to nekde takhle dlouho visi?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    POZITRON: já platil za 30 doláčů nějakých 550, každopádně jsem měl od nich doma dopis hned den po tom, co to dorazilo na stodvacítku
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: LVS... a ve sledovani zasilek to neni :/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: co to má za tracking number? LF.....? Ty kdyžtak na webu pošty v trackingu fungujou
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kdyz uz mam zasilku z ciny od 23. rijna v rukach cesky posty, ale doted mi nic neprislo, tak to asi hnije na 120, co? :( a budu platit. cena zbozi 53 dolaru. jsem debil, spolehala jsem, ze prodejce napise nizsi castku. :/

    ADAM
    ADAM --- ---
    ALDEMIK: tak možná to opravdu půjde poštou, ale poradit neumim
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ADAM: mam od nich tohle: the postal and customs office should be able to locate your shipment using your shipping address as reference or with the UPS Mail Innovations reference number - 802193626097344027
    ADAM
    ADAM --- ---
    ALDEMIK: tracking ups vypadá jinak, začíná 1ze

    Navic ups zde doručuje sama. Nikdy zásilky poště nepredava
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Ahoj, odkaz v záhlaví nefunguje, v adrese je drobná změna.

    Mám zásilku z UPS, tracking number 802193626097344027. Jaký způsobem zjistím tracking number české pošty? Při zadání tohohle čísla mi to nic nevyhodí, dávají si svoje nebo před to dávají nějakou predponu? Nevíte?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: číňan dal na zásilku 28$, takže mě to stálo 376kč navíc. Štěstí, že jsem tam měl 1$ poštovný, jinak bych platil ještě víc
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TOOMIX: Mě teďka prošly bez problémů tři zásilky po cca 30USD - všechno autodíly, které u nás stojí X násobně více. Zrovna uvažuju o kameře Xiaomi do auta za 60-70USD ale dost se bojím, zvlášť když si nechávám pravidelně posílat drobnosti za centy nebo jednotky dolarů
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: hmm, ok.. zkusím něco v tom smyslu sepsat..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    8BB76E1: To bude zajímavější no...

    Tj. k těm zmíněným dokumentům ještě přidat popis každé jednotlivé položky (ie. bavlněné ponožky, 3 kusy, 20 YENů) aby to sedělo s tou účtenkou a pod to "čestně prohlašuji, že popis sedí s účtenkou" + nějak identifikovat ten baz (jméno, adresu, link na googlemaps) a doufat, že to vezmou.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: ono to přišlo adresátovi, ale ten nevěděl co s tím.. právě že tu účtenku jsme posílali, ale tam právě to zboží není zřejmé - je to bazar, kde prostě prodávají na kusy, takže tam je: "2 x zboží za tolik a tolik". no a taky to je japonsky..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    8BB76E1: Aha :) Tenhle email chodí většinou příjemci zásilky, ne adresátovi :o

    Naskenuj tu účtenku, ze které bude zřejmé zboží co jsi posílal, stvrzenku z pošty kde bude poštovné a adresát vezme ty skeny, spolu s potvrzením o penězích co ti poslal a to zašle celníkům + prohlášení o zboží pro soukromou potřebu (stačí slovy napsat).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam