• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    a ceska posta nema nejakou lhutu k vyrizeni, nevite? neco jako 30 dnu u uradu?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    8BB76E1: ale ja jsem zatim neobdrzela vubec zadnou zpravu od cesky posty, vidim to jen na aliexpressu, ze je zasilka od 23. rijna v cechach. proc by to mela byt moje zodpovednost? objednala jsem si zbozi, zaplatila, ochrana kupujiciho konci za 13 dnu a ja si za to muzu sama? za to, ze ceska posta nema lidi? tak to nedik teda. :/
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    POZITRON: my posílali herní konzoli (Japonsko -> Španělsko) zaseklo se to ve Španělsku na celnici, kupující otevřel dispute, že neobdržel zásilku. my napsali jako reakci na ebay dispute tracking s tím, že to má na celnici, a že tohle je jeho zodpovědnost. ebay jeho dispute zamítl (uzavřel v náš prospěch) s tím, že jakékoliv hodnocení od kupujícího s smažou..

    jak se k tomu postaví Ali (nebo odkud to je) to nevím..
    MICA
    MICA --- ---
    RATTKIN: Čekat na kurýra nebo refreshovat email, jestli ti přijde od FedExu avízo, že chtěj podklady pro celní řízení
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Prošlo to celnicí bez incidentu? mám něco dělat?

    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX:
    TEAPACK: porad zadna zmena, uz jsem otravena. :( pockam, az vyprsi ta garantovana doba doruceni od prodejce a pak reknu, ze uz to nechci. lze to takhle? kdyz za to prodejce nemuze a drzi to uz pres mesic ceska posta?

    OODOOW
    OODOOW --- ---
    RATTKIN: https://www.mailboxde.cz/ jsem použil pro přeposlání z Německa a fungovalo to velice dobře, rychle a ještě i celkem levně
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    máte někdo zkušenost s přeposílací službou, třeba balicky.eu?
    Amíci dodávaji max do německa.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: záleží co bude napsáno na balíčku. Mně kamera za 70$ prošla
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Má vůbec šanci projít něco z eshopu za 62USD bez oplejtaček? https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_009611933179.html?wid=1349303#goodsDetail

    Prodejce uvádí pár centů za poštovné, což by v případě záchytu asi mohlo pomoct - že nebude vyměřeno defaultní poštovné...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    POZITRON: já jednou čekal od začátku listopadu do dubna... přes 120 to dokonce prošlo celkem rychle (týden), ale zaseklo se to v Malešicích a v dubnu vymazali informace o balíčku a nikdy jsem ho neviděl... odesílateli se nevrátil, ale prachy poslali...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: do pytle, to jsem slyset nechtela :/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: loni jsem na objednávky z listopadu čekal až do konce února, než dorazily. Jinak nečekám déle, než cca 6 týdnů
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    tyjo, tak stále žádná změna a už je to 28 kalendářních dnů.
    prosím, jak dlouho jste nejdéle čekali?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: Dokud tam není "Held by customs" nebo něco podobnýho, tak bych byl v klidu. Každopádně jim asi začal předvánoční provoz, tak to trvá ;)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tam je stejny info. do prdele, ja jsem tak blba, pritom by bejvalo stacilo to rozdelit na 2 zasilky. :/ padon.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POZITRON: zkus to ještě tady, občas mi každý tracking vrací něco jiného. Každopádně to vypadá, že to smrdí na 120 a čeká se buď na až to pustí dál nebo na až Ti pošlou dopis.

    Global Order Tracking
    https://global.cainiao.com/
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    TOOMIX: tam jsem nasla stejny udaje, zadny cislo cesky posty. :/

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LVS...to mi šlo tuším přes Belgii, koukni na 17track.com, tam by to mohlo zobrazit tracking number, které tomu pošta přiřadila ;)

    Mi Band 3 mi šel takhle. Od odeslání podkladů (ty jsem jim poslal ještě toho 19.10.) jim trvalo týden, než se to vůbec začalo hýbat.



    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: dva týdny jsou běžný
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam