• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    XAJA: No, a jak to tedy je v praxi? Když si teď nechám poslat balíček z Japonska, tak stejně zaplatím +dph +prachy za celní řízení, takže žádná změna?
    XAJA
    XAJA --- ---
    RATTKIN: tieto dohody byvaju obojstranne, takze sa clo zrusi pre obidve strany. v sucasnosti sa vyvozne clo takmer nikde nepouziva, takze ide o dovozne clo - v eu aj japonsku, preto eu firme ulahci vyvoz do japonska, lebo tam nezaplati prijemca dovozne clo a naopak.
    XAJA
    XAJA --- ---
    SRNECEK: : nie, dohod o volnom obchode existuje viacero, nielen s japonskom. tykaju sa vsak cla. CLO a DPH je rozdiel.
    tie dohody nie su robene kvoli nasim balickom, ide o obchodny tovar, kde ti pri tonovych mnozstvach aj parpercentne clo urobi rozdiel.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SRNECEK: já tam čtu vývoz, ne dovoz
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TEAPACK: asi třeba tohle: https://www.mzv.cz/tokyo/cz/obchod_a_ekonomika/nova_dohoda_o_volnem_obchodu_mezi_eu_a.html

    psalo se o tom už minulý rok.. ale nikde nic jestli se to nějak týká pošty..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SRNECEK: sauce?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, ctu spravne, ze Japonsko js nyni bszcelni zona a tak je ma urovni zemi EU, co se tyce dorucovani baliku?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEVILL: 704ka to má jako standard, automaticky doručuje i balíky do ruky na poštu
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NEVILL: kdyz jsem bydlel na Žižkově, byla to naprostá klasika
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak mám dojem že radotínská pošta už asi vůbec nedoručuje balíky...a nebo mám prostě smůlu, letos mi zatím ke všem balíkům do ruky přišlo oznámení že to budou doručovat a posléze že je balík připraven k vyzvednutí na pobočce. Fakt služby za všechny prachy tohleto... :O/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: mělo to EX číslo.
    Běžné psaní mi neclí, posílám v tom jenom levný blbosti.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: ale to asi nebyla česká pošta - běžné psaní co? =D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mě teď balíček z Japanu přišel šestý pracovní den, včetně celního řízení, docela dobrý a taky by to mělo makat, za ty prachy.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Tak abych poštu jen nehaněla... Dnes se stav balíčku pohnul, připravuje se k doručení, bohužel na místě, kde už rok nebydlím (chyba odesílatele). Na první! pokus (ale zvonilo to dlouho) jsem se dovolala! na poštu Praha 6! na balíky a vyřídila přeposlání.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GLOBALISTA: yup, prostě to tam leží na hromadě, práší se na to a až budou mít všechny balíky co mají "garantované" doručení na autě tvým směrem a ještě tam náhodou bude kousek místa, tak tam ten nejdéle odpočívající negarantovaný balík přihodí
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    NAVARA: To ráda čtu. Čekám zásilku z Ruska, pět dní trvalo od podání k výstupu ze 120 a teď je už 12 dní beze změny stavu "v přepravě". Vážně už jsem si myslela, že ji někdo ukradl. Takže tomu mám dát ještě týden, říkáš? :)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Řeším spor přes PayPal... část zboží neprislo a zbylá část je proto k hovnu. PayPal po mě chce zprávu od organizace na ochranu spotřebitele nebo opicie/FBI a dal mi na to jen týden a kus. To přece přes ČOI nejde stihnout, co takhle něco od pošty, že zásilka s číslem XY nebyla doručena?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KORKMAZ: zajímavé, mně teda takhle v životě nevolali, nedávno mi akorát přišla tahle informace o možnosti prodloužení úložní doby mailem...
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Tyjo mě normálně volala lokální pošta, že tam mám balíček z Číny a že končí úložní doba, jestli jí chci o pár dní prodloužit. Podotýkám, že se jednalo o krám z aliexpresu asi za jeden dolar.

    Doručení pohledu z Japonska ale zase trvalo víc než rok, ale tam spíš podezírám zemi původu, jelikož jejich pošta je ještě větší státní moloch než ta naše
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TRAGED: nope ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam