• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: spíš se ptá na možnost volby pobočky zásilkovny, která doručuje některé balíčky z aliexpressu. Většinou to je na jednu ze dvou nejbližších výdejen u cílové adresy
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MONROE: Zásilkovnu nebo Balíkovnu ČP?

    u ČP pokud máš sledovací číslo, tak můžeš balík přesměrovat.

    Zásilkovnu jako takovou si většinou vybíráš sama v eshopu - ale pokud je to nějaký obskurní obchůdek a neumožňují, tak se musíš domluvit předem, Zásilkovna jako taková nepřeposílá.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    MONROE: ono kolikrát to i může být "free", ale jestli chceš rychlejší doručení, hledej věci, které mají způsob zaslání "ePacket"
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    NEVILL: oboje dohromady peklo

    loni v rijnu poslanty 4 pohledy behem 14ti dnu... jeden dosel za tyden, jeden za pul roku, druhy za devet mesicu, posledni vubec.... lovely
    ADAM
    ADAM --- ---
    NEVILL: u italské klasika
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Nedovedu říct jestli je to chyba české nebo italské pošty, ale dnes mi přišla pohlednice od ségry, odesláno z Bibione letos v půlce července... :-)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    TEAPACK: za 25gbp to poslalo ups :) pohoda
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Zázrak v České poště? Propustí sedm tisíc lidí a nikdo to nepozná, tvrdí Hamáček - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...e-poste-propusti-sedm-tisic-lidi-a-nikdo-to-nepozna-tvrdi-hamacek-40298705

    No nazdar, Hamáček chce s poštou dělat zázraky! :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Hustý...tak mi dnes v Radotíně fakt doručili balík do ruky! To je letos poprvé! :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MAFIRE: Pokud se budou ptát na druh zboží, tak lithiový baterie budou voser, navíc to váží 10 kilo? myslím, že by skoro vyšlo levněji najít někoho, kdo to bude mít po cestě a přihodit to do auta - např. nějakej kamioňák. Jinak britskou poštou to bez trackingu vyjde na cca 90 GBP =)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    ahoj, doporučíte mi prosím nějakého přepravce, potřebuji poslat z GB do ČR balík - baterii lithium o kapacite 1200wh. Díky :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Vlastně jediný DHL si účtuje trojnásobek (takže blacklist), všichni ostatní jsou na těch deseti a méně
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: Díky!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: už je to delší dobu, ale přišel mail z upsczbrokerage@ups.com, poslal jsem doklady a přišel balík - buď t o bylo v ceně nebo za pusu (10€), žádný rakety typu DHL
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: a jak to probíhalo? zatím znám jenom proclívání přes českou poštu, u které vždycky proclívám jako dar. Na kolik tě přišlo to proclívání, nemyslím samotné dph či clo, ale ta jejich služba.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BRKODLAK: naprosto bez problémů, všechno zařídili, platil jsem kuryrovi kartou
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Máte někdo zkušenosti s proclíváním s přepravní společností UPS?
    Pokud je tu lepší auditko pro tento dotaz, nasměrujte mě prosím...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    E-shopy si stěžují na Českou poštu. Balíky do ruky mnohdy končí na pobočce - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...si-stezuji-na-ceskou-postu-baliky-do-ruky-mnohdy-konci-na-pobocce-40292570

    Asi bych si měl stěžovat znovu, letos mi zatím balík do ruky nedoručili ani jeden. Teda jeden balíček ze zahraničí mi kupodivu doručili a narvali do trubky na noviny, abych jim nekřivdil... :-)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    TOOMIX: Odkud mě leda dražší věci ale drobnosti za doláč nebo dva a ještě s poštovnym v ceně pře Jerevan
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    POZITRON: Já už měsíc posílám balík do GB, neuděláš nic :)

    Na některý věci je české prostředí (aukro, sbazar,...) příliš malé do GB/DE ebaye to zabije poštovné…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam