• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    LITTLEZEE
    LITTLEZEE --- ---
    Tak mi dneska přišel ten dopis a zítra tam zajdu. Snad to půjde stejně rychle.. V kolik si tam byl ? Já plánuju hned v 8
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    TEAPACK: karty už celníci berou
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PRDELOID: bez papíru budou prskat a ještě nerudnější než s papírem, ale podle tracking# (ideálně toho českého) a tvého jména to dohledají (popř. ještě adresu). Pak chtějí fakturu nebo nějaký doklad, kde bude cena zboží a poštovné oddělené od sebe. A myslím, že tam stále ještě neberou karty (minimálně celníci), takže hotovost s sebou, za vydání papírů a vydání balíčku chtěla ČP v létě snad 110 Kč, ale nevím jestli od té doby nezdražili. Celnící chtějí jenom dph a clo =)
    LITTLEZEE
    LITTLEZEE --- ---
    @PRDELOID
    Byl si tam ? Řeším stejnou situaci. Počkám do zítra, jestli mi ten dopis přijde :/
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj, už jsem vyšel ze cviku. Máte někdo čerstvou zkušenost s poštou 120? Kam se teď chodí, stále na Smíchov?
    Dle trackingu mi balík leží na poště a údajně se mnou komunikují ohledně doložení ceny zboží. Chtěl bych tam jít a vyřídit to. Potřebuji ten jejich průvodní papír, který mi ještě nepřišel, nebo stačí tracking či jméno, nebo tak něco?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    muj dotaz sem formuloval uz tady ...
    [ INDIAN @ France || Francie ]
    vedel by nekdo ?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MONROE: Leda do poznámky prodejci a doufat, že to distributorovi předají
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: spíš se ptá na možnost volby pobočky zásilkovny, která doručuje některé balíčky z aliexpressu. Většinou to je na jednu ze dvou nejbližších výdejen u cílové adresy
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MONROE: Zásilkovnu nebo Balíkovnu ČP?

    u ČP pokud máš sledovací číslo, tak můžeš balík přesměrovat.

    Zásilkovnu jako takovou si většinou vybíráš sama v eshopu - ale pokud je to nějaký obskurní obchůdek a neumožňují, tak se musíš domluvit předem, Zásilkovna jako taková nepřeposílá.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    MONROE: ono kolikrát to i může být "free", ale jestli chceš rychlejší doručení, hledej věci, které mají způsob zaslání "ePacket"
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    NEVILL: oboje dohromady peklo

    loni v rijnu poslanty 4 pohledy behem 14ti dnu... jeden dosel za tyden, jeden za pul roku, druhy za devet mesicu, posledni vubec.... lovely
    ADAM
    ADAM --- ---
    NEVILL: u italské klasika
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Nedovedu říct jestli je to chyba české nebo italské pošty, ale dnes mi přišla pohlednice od ségry, odesláno z Bibione letos v půlce července... :-)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    TEAPACK: za 25gbp to poslalo ups :) pohoda
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Zázrak v České poště? Propustí sedm tisíc lidí a nikdo to nepozná, tvrdí Hamáček - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...e-poste-propusti-sedm-tisic-lidi-a-nikdo-to-nepozna-tvrdi-hamacek-40298705

    No nazdar, Hamáček chce s poštou dělat zázraky! :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Hustý...tak mi dnes v Radotíně fakt doručili balík do ruky! To je letos poprvé! :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MAFIRE: Pokud se budou ptát na druh zboží, tak lithiový baterie budou voser, navíc to váží 10 kilo? myslím, že by skoro vyšlo levněji najít někoho, kdo to bude mít po cestě a přihodit to do auta - např. nějakej kamioňák. Jinak britskou poštou to bez trackingu vyjde na cca 90 GBP =)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    ahoj, doporučíte mi prosím nějakého přepravce, potřebuji poslat z GB do ČR balík - baterii lithium o kapacite 1200wh. Díky :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Vlastně jediný DHL si účtuje trojnásobek (takže blacklist), všichni ostatní jsou na těch deseti a méně
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: Díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam