• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, nevite nekdo, pres koho je nejlevnejsi poslat balicek cca 25x15x5cm hm. 0,5kg (reklamace zbozi) do Ciny? (a prosim pouze odpovedi na otazku, nikoli "vykasli se na to") dekuji.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Já mám zatím jednu vrácenou zásilku (flexi pass poukázky od Sodexo), žádný mail s trackingem (což ale může být vinou Sodexo, oni to neposílají), neúspěšný pokus o doručení proběhl v den kdy byla celá rodina doma, ve schránce nenechali žádné upozornění. Tak snad to vyjde na druhý pokus...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já mám 4 akumulátory 18650 od 6.12. nejspíš zaseknutý v Kazachstánu a sluchátka od 2.12. hlásí, že jsou na cestě z Hong Kongu do ČR. Zatím bych byl ještě v klidu
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MONROE: To už se možná něco vrátí zpět...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Prioritu mají české zásilky, takže vyčkejte rozjede se to.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: taky jsem z toho byl jednou zmatenej
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: celní řízení v zemi původu? Aha, tak to je možný, to mě zmátlo....
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: to vypadá teprve na celní řízení v zemi původu, takže to je někde na cestě do ČR
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    REDSNAKE: Odeslaný v prosinci? Čekej ho někdy koncem ledna, v únoru
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj,
    od 4.12. 2019 se nezměnil stav doručení.
    Netušíte co se děje a nebo jsou prostě jen zavaleni vánočníma balíčkama?
    LITTLEZEE
    LITTLEZEE --- ---
    Tak mi dneska přišel ten dopis a zítra tam zajdu. Snad to půjde stejně rychle.. V kolik si tam byl ? Já plánuju hned v 8
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    TEAPACK: karty už celníci berou
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PRDELOID: bez papíru budou prskat a ještě nerudnější než s papírem, ale podle tracking# (ideálně toho českého) a tvého jména to dohledají (popř. ještě adresu). Pak chtějí fakturu nebo nějaký doklad, kde bude cena zboží a poštovné oddělené od sebe. A myslím, že tam stále ještě neberou karty (minimálně celníci), takže hotovost s sebou, za vydání papírů a vydání balíčku chtěla ČP v létě snad 110 Kč, ale nevím jestli od té doby nezdražili. Celnící chtějí jenom dph a clo =)
    LITTLEZEE
    LITTLEZEE --- ---
    @PRDELOID
    Byl si tam ? Řeším stejnou situaci. Počkám do zítra, jestli mi ten dopis přijde :/
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj, už jsem vyšel ze cviku. Máte někdo čerstvou zkušenost s poštou 120? Kam se teď chodí, stále na Smíchov?
    Dle trackingu mi balík leží na poště a údajně se mnou komunikují ohledně doložení ceny zboží. Chtěl bych tam jít a vyřídit to. Potřebuji ten jejich průvodní papír, který mi ještě nepřišel, nebo stačí tracking či jméno, nebo tak něco?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    muj dotaz sem formuloval uz tady ...
    [ INDIAN @ France || Francie ]
    vedel by nekdo ?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MONROE: Leda do poznámky prodejci a doufat, že to distributorovi předají
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: spíš se ptá na možnost volby pobočky zásilkovny, která doručuje některé balíčky z aliexpressu. Většinou to je na jednu ze dvou nejbližších výdejen u cílové adresy
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MONROE: Zásilkovnu nebo Balíkovnu ČP?

    u ČP pokud máš sledovací číslo, tak můžeš balík přesměrovat.

    Zásilkovnu jako takovou si většinou vybíráš sama v eshopu - ale pokud je to nějaký obskurní obchůdek a neumožňují, tak se musíš domluvit předem, Zásilkovna jako taková nepřeposílá.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    MONROE: ono kolikrát to i může být "free", ale jestli chceš rychlejší doručení, hledej věci, které mají způsob zaslání "ePacket"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam