• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NAVARA: jj dekujou za upozorneni. mmchodem da se to nejak pojistit, aniz by museli platit clo na druhe strane? neco ve stylu ze je to reklamace? a jeste tedy: jake papiry jsou na to potreba?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Při posílání reklamace si nezapomenou vyřídit papírování pro zpětný import bez cla/dhp
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    8BB76E1: made my day!


    )jo, dava to smysl s tim "vite ze..?", nicmene prvotni sok byl znacny ;-)
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TLOUDEV: no a "obyčejné" EMS vyjde na 1000 CZK..
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TEAPACK: a sakra. Ted jsem si cvicne zkousel DHL kalkulacku, a vyslo me to na 1570,- coz mi prijde celkem dost, ale zase oproti jejich "prijedeme si" nebo objednavce po telefonu je to za hubicku... Oboji je totiz kolem 6kKc.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TLOUDEV: tipnul bych, že nejlevnější bude asi ČP, ale je možné, že ser tvůj balíček ztratí už na třídírně v Malešicích, nebo na 120 ;)
    Když jsem tohle řešil před třemi lety, tak DHL mělo poštovný kolem 35 USD + asi 40 USD za zpracování veškerých papírů ap.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, nevite nekdo, pres koho je nejlevnejsi poslat balicek cca 25x15x5cm hm. 0,5kg (reklamace zbozi) do Ciny? (a prosim pouze odpovedi na otazku, nikoli "vykasli se na to") dekuji.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Já mám zatím jednu vrácenou zásilku (flexi pass poukázky od Sodexo), žádný mail s trackingem (což ale může být vinou Sodexo, oni to neposílají), neúspěšný pokus o doručení proběhl v den kdy byla celá rodina doma, ve schránce nenechali žádné upozornění. Tak snad to vyjde na druhý pokus...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já mám 4 akumulátory 18650 od 6.12. nejspíš zaseknutý v Kazachstánu a sluchátka od 2.12. hlásí, že jsou na cestě z Hong Kongu do ČR. Zatím bych byl ještě v klidu
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MONROE: To už se možná něco vrátí zpět...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Prioritu mají české zásilky, takže vyčkejte rozjede se to.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: taky jsem z toho byl jednou zmatenej
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: celní řízení v zemi původu? Aha, tak to je možný, to mě zmátlo....
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: to vypadá teprve na celní řízení v zemi původu, takže to je někde na cestě do ČR
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    REDSNAKE: Odeslaný v prosinci? Čekej ho někdy koncem ledna, v únoru
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj,
    od 4.12. 2019 se nezměnil stav doručení.
    Netušíte co se děje a nebo jsou prostě jen zavaleni vánočníma balíčkama?
    LITTLEZEE
    LITTLEZEE --- ---
    Tak mi dneska přišel ten dopis a zítra tam zajdu. Snad to půjde stejně rychle.. V kolik si tam byl ? Já plánuju hned v 8
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    TEAPACK: karty už celníci berou
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PRDELOID: bez papíru budou prskat a ještě nerudnější než s papírem, ale podle tracking# (ideálně toho českého) a tvého jména to dohledají (popř. ještě adresu). Pak chtějí fakturu nebo nějaký doklad, kde bude cena zboží a poštovné oddělené od sebe. A myslím, že tam stále ještě neberou karty (minimálně celníci), takže hotovost s sebou, za vydání papírů a vydání balíčku chtěla ČP v létě snad 110 Kč, ale nevím jestli od té doby nezdražili. Celnící chtějí jenom dph a clo =)
    LITTLEZEE
    LITTLEZEE --- ---
    @PRDELOID
    Byl si tam ? Řeším stejnou situaci. Počkám do zítra, jestli mi ten dopis přijde :/
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Ahoj, už jsem vyšel ze cviku. Máte někdo čerstvou zkušenost s poštou 120? Kam se teď chodí, stále na Smíchov?
    Dle trackingu mi balík leží na poště a údajně se mnou komunikují ohledně doložení ceny zboží. Chtěl bych tam jít a vyřídit to. Potřebuji ten jejich průvodní papír, který mi ještě nepřišel, nebo stačí tracking či jméno, nebo tak něco?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam