• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: odpoved:
    prohlášení od odesílatele je potřeba z důvodu změny hodnoty zásilky.
    V případě dárku, zasílaného mezi soukromými osobami zašlete Prohlášení odesilatele, které musí obsahovat:



    jednotlivé věci v zásilce

    jejich jednotlivé ceny

    jméno adresáta a odesílatele

    informaci, že se jedná o dar.

    Kurva, tak ted jsem v pasti. Mam strycovi napsat at si vytahne bily papir a napise nebo jak?
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NAVARA: podaci listek do zahranici je uredni papir, ve kterem je vse napsano. Chybu udelal clovek nekde v Usa s cenou, kdy za cenu 21usd dopsal v kompu 5 a vzniklo 215usd a vytiskli to. To uz stryc za prepazkou proste nevidel. Proto to resim. Ale v teto pici zemi jenom cloveka otravujou hovadinama za 21usd. Priste si pro to radsi znovu zaletim a udelam si dovcu, jelikoz v ceskem "Zamku" neco resit je o nervy.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CUNESK8: Celník ale pošťákovi (se kterým komunikuješ) nemusí věřit, že to stojí jen 22€ a může chtít více důkazů
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NAVARA: zjistim az mi odepise. Ale do ceny 25eur/usd jim to muze byt u riti ne?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CUNESK8: Dost možná jim půjde jen o doplnění toho prohlášení že jde o dar?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: jako by tyhle údaje už neměli, ach jo... :O/
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: tady doufam, ze ceska posta spolecne s celni spravou ukazou svoji silu a shori.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: tvl. Poslal jsem jim nafoceny podaci listek, kde je vse rozpsano s cenami, podpisem a prisla mi odpoved:

    Děkujeme za Váš email.

    V případě dárku, zasílaného mezi soukromými osobami zašlete Prohlášení odesilatele, které musí obsahovat:

    jednotlivé věci v zásilce

    jejich jednotlivé ceny

    jméno adresáta a odesílatele

    informaci, že se jedná o dar

    Prohlášení lze zaslat ve formě přeposlaného mailu, skenu/ foto dokumentu, v českém i cizím jazyce, pokud bude poskytnut překlad do češtiny.

    Váš email a dokumentaci předám na celní deklaraci.

    Asi jsem debil, ale podaci listek je dnes k hovnu a nebo pani reklamantka z posty neumi cist nebo uz fakt nevim.

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    predam dal, diky :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hoď si kostkou a pokud ti padne 4, 5 nebo 6, tak házej znovu a nakonec to všechno sečti, vyjde číslo ve dnech :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEENVECKA: když se jim bude chtít, tak to stihnou... ale posledně mi přišel balíček rychleji z texasu (včetně proclení) než z Ostravy....
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hele nekdo zkusenost jak dlouho muze jit zasilka z Breclavi do Prahy? spolubydle ze slovenska dneska piplo, ze je zasilka na ceskem uzemi v Breclavi a potrebovala by aby ji to doslo zitra ... tak jen jestli ma na to sanci. Diky :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Ale kulový, číňani si trh vzít nenechají, pojede to dál stejně. Jen přes mezisklady v evropě. Takže zboží bude sice o dph dražší, nadruhou stranu zas nebudeme čekat na dodání týdny či měsíce, ale jen pár dní .
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NAVARA: Na DPH to třeba bude pár korun, ale jim se bude platit za stovka za vyřízení, že jo...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hlavně to znamená brutální brzdu do tempa příjmu balíků, když budou muset vyplňovat papíry na každou píčovinu, na který ve finále vyberou DPH 5 Kč.
    Za tuhle "efektivitu", kdy náklad na výběr daně bude řádově převyšovat vybranou daň by jí měli hnát bejkovcem po dvorku…
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NEVILL: Tak to vypadá, že někdo potřebuje postavit druhý sklad v Malešicích, nebo nechápu jak to chtějí stihnout všechno odbavit. Nebo asi plánují, že DPHčko budou vybírat přímo pošťačky při předání...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Levné balíčky z Číny už nebudou osvobozeny od DPH - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/levne-balicky-z-ciny-uz-nebudou-osvobozeny-od-dph-40315617

    ach jo... :O/
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    CUNESK8: procli to jako darek
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    NEVILL: no prave, ze nechci za veci, ktere mne staly cca 500kc, platit trojnasobek. Uvidime...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CUNESK8: Hm, to je dost...tak snad to dopadne!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam