• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    QWWERTY: to jo, ale jeste se z toho to dph neodvadi (do tech 22eur) ... protoze ta novela jeste neni platna.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LEENVECKA: nemelo by se nic doplnovat ani tak ... Ali ma zahrnuty VAT uz od te doby, co to implementovali ostatni staty EU a stejne tak i eBay
    uz ted v trackingu najdes, ze to proslo celni kontrolou ... napr. tohle mi slo minuly tyden

    2021-09-01 14:59 - Prague-Item received at OE in the destination country:21
    2021-08-27 17:50 - Import clearance success
    2021-08-27 15:37 - Import clearance start

    2021-08-27 15:25 - Arrive attransit country or district.
    2021-08-26 14:35 - Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Tak info ted jsem na to koukala a vcera to poslanci stihli jeste doplnit ty veci a schvalit takze ...
    https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=867

    Kazdopadne na Ali se vyplati uz pripadne resit posilani ze zemi EU .. tj trosku vyssi postovny a mozna i cena, ale melo by to pak projit pres 120 bez toho aniz byste pak cokoliv museli doplnovat etc.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    LEENVECKA: Super zpráva, ještě jsem ze třetí země objednal dětem nějaký zde nesehnatelný plyšáky lvího krále (tam jsem byl připraven i něco eráru zaplatit), tak třeba to taky projde :-)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    KORKMAZ: ono totiz ta novela byla vracena ze senatu do PS na doplneny nejakych buchvi ceho a uz od cca 26.7. To tam tak nejak zkejslo ... dokud to nedopoputuje k Zemanovi a ten to nepodepise tak to neni platny tj zatim vse pri starem.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    FYI hlásím doručení zásilky z Ali, objednáno 27.8 doručeno přes HU dneska poštou, tejden se to plácalo po CZ a vstupním bodem u nás bylo Ústí. Cena byla 18USD, z toho údajně 3USD 21% DPH (vytiskl jsem si pro případ takovou tu fakturu z Ali), poštovné v ceně. Nikdo po mě nic nechtěl, přebrala to paní - čili furt při starém a přitom jsem čekal...já ani nevím co...ale nějaký vosery a peníze navíc určitě.

    Klika jaxviňa a to přeju i vám!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BORAG
    BORAG --- ---
    ono další level pekla je, když malá, avšak poměrně dost drahá zásilka z USA zůstala na celnici, kde do toho nějaký ňouma vlezl, otevřel balík (OK, proč ne), roztrhal/rozkousal/rozřezal bublinkové fólie (jakože fajn, asi nefungoval X-ray), pak asi kladívkem rozklepl custom-made překližkovou krabičku - transportní schránku, ve které byla ta věc uzavřena, pak opět rozžvejkali bumbinkové folie a hedvábný hadřík, který chránil povrch. Pak tedy asi seznali, že to je opravdu to, co bylo na přiložené fotodokumentaci vložené v balíku stejně tak deklarováno v příslušných formulářích. No a tak to prostě všechno NASYPALI zpět do toho znásilněného balíku, nebyl tam ani náznak snahy to znovu zabalit, balík přelepili páskou ČP a celnice a poslali to dál. Takže to došlo poškozené/otlučené a ČP od toho dala ruce pryč s tím, že ČP přece NERUČÍ za poškození vzniklé přepravou a mám to řešit přes pojištění zásilky. Bohužel ta věc uvnitř byl unikát, druhý neexistuje a peníze nenahradí vzniklou ztrátu.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Si nevybereš… PostNL ztratil balík od Shipita, se mnou se pochopitelně jako z nezúčastněnou osobou nebaví.
    Shipito přijalo ticket s claimem (balík měl tracking i insurance), řekli si o invoice s cenou (wtf proč, mají především hledat balík) a od té doby ignorace z jejich strany.
    Žádný update ohledně hledání balíku, nenamáhali se ani napsat "reklamovali jsme u PostNL, hledají a mají na to 30 dní".

    A podle webu je to jejich běžná strategie - nechat to vyhnít, případně se opakovaně doptávat na faktury a podobně.

    Balík i s jejich službami mne stál přes 10k, takže to vzdát nehodlám…
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    DURDIN: Vybírá, některé eshopy to mají pořešené, že to asi berou na sebe, ale jinak to po tobě budou chtít celníci.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Dotaz, vybírá se teď dph, clo a poštovní poplatek z Anglie, nebo s nima máme nějakou smlouvu? Jsem to moc ohledně brexitu nesledoval a teď uvažuju o něčem z anglie..
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Celníci nebudou od července vybírat DPH u zásilek nízké hodnoty - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/aktuality/celnici-nebudou-od-cervence-vybirat-dph-u-zasilek-nizke-hodnoty/
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    KORKMAZ: co jsem pochopila z jedny maly zpravy kdesi na novinach tak ten zakon/smernice ci co jeste ani neni schvaleny nejak neprosel snad senatem? nebo dokonce jeste PS .. pry nejak mozna az od pulky srpna???
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Dneska mi přišlo něco z Ali (klasika poštovné zdarma a cena věci pár dolarů) a nic jsem nemusel řešit - kdy teda začne to peklo? Už jsem si úplně přestal pro jistotu objednávat...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEENVECKA: jojo, taky mi něco jelo podle trackingu vlakem přes Kyrgyzstán a Bělorusko
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Hele neni. Obyc vec na kemping.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LEENVECKA: neni v objednavce neco s akumulatorem?
    jinak jo, mel jsem to stejny s polskem viz [QWWERTY @ Dealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny]
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    Zazili jste ze by neco slo z ciny po zemi? Aktualne mi jde neco z Ali uz asi mesic pres Kazachstan s tim ze na Ali je vychzi zeme Francie???
    DESMOND
    DESMOND --- ---
    RATTKIN: Skvělý díky! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam