• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BOAR: ad. parcelsapp ... na par poslednich baliku jsem ji s nadsenim pouzil, ale obcas ukazuje docela nesmysly

    mam zasilku - objednanou 28.6., jde z GB do DE
    parcelsapp nejakou nasel - odeslanou 24.6. a jde z RO do FR

    ze jsou spatne zeme bych jeste mohl prisoudit nejake podezrele logisticke operaci
    ale zasilka odeslana jeste driv jak vytvoreni objednavky je proste blbost
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ADAM:
    RATTKIN: prodal jsem ho za 200 na bazoši, aspoň to neletělo tak daleko.
    ADAM
    ADAM --- ---
    RATTKIN: nejlevnější je obyc dopis poštou. Tipuji tak 60kc,nq webu maj kalkulator
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    řešili jste někdo poštovné do číny? Pro vracení zásilky?
    Česká pošta začíná na litru.. Je to levná věc, koupil jsem špatný displej na mobil, tak pokud to stojí poštovné víc než stovku tak to nemá cenu vracet.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: IOSS dostáváš pouze v případě, že za tebe DPH odvedl již odesílatel. Hranice pro clo je afaik 150€.
    BOAR
    BOAR --- ---
    VACA: clo se platí jen pro některé věci, a tuším že od ceny 120 USD. Takze clo se, narozdíl od DPH, nutně platit nemusí. A DPH. Pokud od nich dostaneš číslo -tednamobilunevimjaksejmenuje- tak se dá použít pro proclení. Pokud ti to teda nevezme pošta, a neprocli sama.
    VACA
    VACA --- ---
    Prosimvas pekne, kdyz anglickej eshop propocita k cene zbozi VAT, tak uz se pri procleni neplati DPH, ale jen se spocita CLO?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    NAVARA: moje poslední cleni s ceskou postou: vyplnil jsem jeden ten papir a odeslal a ta paní, ze jeste musi mit druhej papír, asi plná moc. odpověděl jsem jí: "mein gott, odkdy??" druhej den balicek proclili :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Hmm…

    Ohledně vystupování České pošty (dále je jako „ČP“) v kontextu problematiky zmocnění. Dle Akt Světové poštovní unie je ČP, coby určený provozovatel země určení, oprávněna předkládat zásilky k celnímu řízení.
    Současně, dle PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ RADY (EU) 2019/2026 ze dne 21. listopadu 2019, nemusí pro účely předložení zboží k proclení jménem adresáta disponovat zmocněním, pokud tak bude učiněno prostřednictvím zvláštního režimu a osoba předkládající, tedy ČP, vybere DPH od osoby, pro kterou je zboží určeno, tedy adresáta.
    BOAR
    BOAR --- ---
    TOOMIX TOOMIX: tak se omlouvam, nakonec mi fedex po mesici poslal fakturu :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Reklamuješ nevyžádanou službu celního zastoupení, což by měli přijmout na té praha120 schránce (případně pogoogli).
    BOAR
    BOAR --- ---
    BOAR: HAHA

    BOAR
    BOAR --- ---
    LYNCH: dik, tak poleti holt stiznost na COI
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    BOAR: nekdy se zeptaji, jindy ne. myslim, že než ti to vyreklamujou tak na to zapomenes
    Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    https://www.nyx.cz/discussion/19246/id/54694945
    BOAR
    BOAR --- ---
    hehe reklamovat jde az za 2 dny ... pocitam, ze ji chtej nejdrive dorucit, tak to znamena zaplatit.

    BOAR
    BOAR --- ---
    NAVARA: Premejslim, jak to zjistit, ale vzhgledem k tomu, ze jsem si vzdycky pro vsechno chodil na celnici sam, tak jsem si na 90% jistej, ze jsem souhlas nedaval.

    NAVARA: ja jsem to pryc neposilal, vyfgotil jsem to, a rovnou mi poslali novej zdroj.protoze cena zddroje bude opravdu 200kc. a kdybych to s celnikama musel resit, ze jsem to "reklamoval" musel bych jim ukazat puvodni zbozi, ktery bylo procleno jen za 200usd, misto cca 800usd.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: A pokud by jsi to před odesláním vhodně nahlásil jako reklamaci, dostal by jsi liebesbrief pro celníky, díky kterému by ti ten zdroj nebyl znovu daněn
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    BOAR: Pokud jsi přesvědčen ne, tak to reklamuj (nevím, jestli nemají poplatky za neúspěšnou reklamaci) - lze i přímo na té stránce s trackingem - pokud ano, tak to zaplať a na avizo120 pošli odvolání souhlasu se zastupováním.
    BOAR
    BOAR --- ---
    BOAR: nejlepsi paaradoz je, ze jsem si objdenal malej ntb ciny, to proclili fedex (nastesti za jen deklarovanehcg 200usd, a ne za pravou cenu), a zjistil jsem, ze mi poslali spatnej zdroj. tek jsem to "reklamoval" nacez mi poslali novej zdroj. Ten uz sel postou, a ta to narvala sama na celnici a vyresila.
    BOAR
    BOAR --- ---
    NAVARA: rekl bych, ze ne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam