• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    BOAR
    BOAR --- ---
    Kdyz konci lhuta, davejte VZDY dispute, at dorazi, nebo ne. jeto lepis, nez to resit po.

    jinak na tracking posledni dobou pouzivam https://parcelsapp.com - najde bezproblemu i to, co v 17track chce upresnit dorucovatele. (rekl bych, ze se 17track snazi dohledat dorucovatele z formatu cisla zasilky, zatimco parcelsapp proste proskenuje vsechny co zna).
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    XYNDLL_2Q3F: doporucuju pripadne pockat jeste dva tri dny .. ja uz jeden balicek mela za v haji a o tri dny po te co jsem dala dispute (celkem cca 6dni po konci lhuty doruceni) mi prisel .. proste tvl, tvl.
    XYNDLL_2Q3F
    XYNDLL_2Q3F --- ---
    QWWERTY: 17track mně ne vždy zachytil všechny balíčky. Přesně tak z označením LFxxxxF chodí bez problémů. S balíčkem CZ držím palce :)

    PISTA1: JJ. Konec lhůty a nechám si vrátit money.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    XYNDLL_2Q3F: Leží to někde ve skladu pošty. nenajdeš to nikde protože ČP tenhle druh zásilek neeviduje.
    Jestli to proclili v Pešti tak to časem dorazí. Pokud to šlo přímo do čr, tak možná taky. Ale mě takhle zmizelo od září, už asi 6 balíčků co přistáli v čr.

    Počkej až vyprší lhůta a nech si vrátit prachy.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    XYNDLL_2Q3F: Select carrier > Cainiao .... lepsi jak prochazet trackingy individualnich spolecnosti
    ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    https://t.17track.net/en#nums=CZ000010929445

    tipl bych si, ze se "ztratil", po te co ho v Budapesti procilili a 13.1. ho dostala Ceska posta ... hodne stesti

    ted tak premyslim, ze mam taky jeden CZ000, kterymu dneska naskocilo "Arrive at destination country". tak snad bude fungovat LIFO :))
    je zajimavy, ze vsechny baliky s Ali Standard a LFxxxxF trackingem chodi porad do 20 dnu bez problemu, ale ten muj CZ000 zrovna Ali Standard nenabizel
    XYNDLL_2Q3F
    XYNDLL_2Q3F --- ---
    Zdrvím,
    nevíte kam se můžu obrátit? Hledám balíček... CZ000010929445. Nevím kde ho najít DPD, Geis, PPl nic.
    Asi otevřu Dispute a bude.
    Doufám že výměna managementu pošty přinese ovoce... resp. naše balíčky :)

    Poslední kontakt v CZ:
    2022-01-13 09:53
    Out for delivery
    Received by the delivery company

    2022-01-11 12:20
    Clearing Customs
    Customs clearance successful
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    NAVARA: z poslednich dvou veci co jsem resil tak odpověděl i nebo se to zaclo hybat. nic jinyho mi nezbyva
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Maily nečtou a nereagujou, ta jedna co je na helplince je nonstop na telefonu a nemá šanci to stíhat :) #uspory
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    zasilka z usa zase visi na 120. minuly tyden jsem vyplnil online formular, kterej jsem doted jeste nevidel, doplnil vsechno co chteli a dal poste plnou moc pac fakt nemam cas to resit(coz znamena ze jak jsem nedavno platil vypalne, muj souhlas k tomu nemeli, takze zvláštní rizeni znamena ze si bez souhlasu dovolí dotycneho zastupovat bez jeho vedomi a jeste si to nechaji zaplatit omg wtf lol lmao!)

    ted ma zasilka status neco jako ze cekaji na doplneni hodnoty zbozi. maji ho na stitku zasilky vyplnenej od odesilatele, ja jim ho do formulare zapsal taky, dneska mejlem pro jistotu potřetí
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Tak mi po krásných 3 měsících a 4 dnech prošel balík za AliExpressu bez dodanění a jakékoliv interakce (prodejce avizoval VAT included).
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SITH: tyhle maily chodi uz tak pul roku, ne? mozna jeste driv, prvni jsem zaregistroval kratce po tom, co skoncilo osvobozeni pod 22 EUR. nicmene je zvlada hazet do spamu i Centrum, takze by to imho nemel byt pro maily u vetsich poskytovatelu problem
    SITH
    SITH --- ---
    Pozor

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    QUIP: To bys měl asi zkusit reklamovat na eBay jestli si tam spolu s poštovným vybrali i zálohu na clo a DPH a pak jsi to tady stejně musel platit.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Ebay a dan zaplatena, zasielka z Japonska, colnici to chytili ale nic som neplatila, ani poste. A kusok neskor Ali, zasielka z Ciny a zase ju chytli colnici. Doklady dolozene stejne jak u prvej, ale dan a vyplane poste skoro 400 za kusok cez $20 vec. Aj ked tam asi nahodili dan na celu fakturu a nie len na tu jednu vec, co bola v danom balicku.

    Strasne zalezi, kto to tam zrovna riesi a asi aj ako sa prave vyspal.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Pred mesicem zasilku z eBaye normalne zachytila Ceska Posta a nechala si vyplatit vsechny vypalny, i kdyz se na eBayi psalo, ze VAT uz je zaplacena. Na zasilce za $20 byl doplatek asi 350,-
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Amazon také bez problémů - u toho tedy dlouhodobě, pokud to tedy fullfills přímo Amazon.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: Kickstarter z Anglie. Etsy jsem si jedno zadával přes ecep, druhé mi jde rovnou - mají tam také nějaké předtištěné štítky; tak uvidím jak to funguje.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: nn, jiná zásilka
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUI: Pokud správně popíší obálku s IOSS :( Už mám takhle jednu reklamaci s poštou, bo se mi nechce dávat jim 150Kč za "službu" ke dph ve výši 40Kč, kde už je daň zaplacená…
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Dá se koupit na ebay z amerického bazaru?
    Nevím jestli z nich dostanu to číslo pro ecep.
    Když má Pošta moji plnou moc, tak to budou clít oni, ale když ji odvolám a ecep nezvládnu, tak zásilku nedostanu?
    DPH při nákupu mobilu je asi jisté?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam