• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    REK11
    REK11 --- ---
    SPLIFFBOY: cti poradne! Bavili jsme se o tom,kdyz uz MÁ hotove nějaké studium. Pokud jsi nekde studoval a nedodelal to je to JINAK. Proč to nečtete celé?! JE ROZDIL mezi dalším studiem-tedy po ukončení jineho(o čem tu byla puvodně řeč), paralelnim studiem a studiem prerusenym-to je tvuj a můj případ....má to jine podminky i platby...takže pravdu mám .-))
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    REK11: nemas pravdu, celkova doba studia se ti scita a i kdyz studujes jinde, po preroceni standardni doby studia o vic jak jeden rok platis. ja odstudoval neco na FHS UK, pak jsem se tam na to vykaslal, pac me tamni bakalar moc nebavil, ale do doby studia se mi to zapocitalo a ted uz se i ozyvaj ze skoly, ze si zbytek studia zaplatim (asi 19000 za semestr).
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    TRISSIE: cože, no to je teda hrozný ! jinak strojárna a práva, to je teda dobrá kombinace.. :)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TYKVE: tak to jo :-)

    já bohužel padla do toho období, kdy zákon byl naformulovanej tak, že se sčítalo i paralelní studium. Takže jsem jak blbec platila na právech už od čtvrťáku, protože mi k odstudovaných 3 letům připočetli 4 roky ze strojárny, i když jsem to jela paralelně, vyšlo jim sedm a nezájem. A i když mě na té strojařině vzali zpátky a vystavili mi potvrzení, že jde o navazující studium, tak mi odvolání zamítli :-(
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    TRISSIE: jo, to jo.. :) - věděli, že přetáhnou o rok to přetažení:)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TYKVE: ale jeden rok přetažení je zdarma, ne?
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: mě spíš jde o princip, jejich rozhodnuti mě bude stát peníze....a nechce s emi platit nekomu,kdo me svym rozhodnutim o ty penize pripravi
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: jsem na kombinovanym,vratila jsem se po roce a obor vzhuru nohama
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: a ty jsi na kombinovaným? ... no a s těmi poplatky, když člověk studuje "dobře" , tak oni mu to občas aspon trochu zkrátí. resp, chci říct, že tu desítku za semestr, bych asi i zvládla.
    REK11
    REK11 --- ---
    respektive, oni uvazuji,ze me nenechaji nastoupit do toho druhaku,protoze se jim nechce :-))
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: mno já odešla,protože jsem s erozvadela,vratila sjem se zpatky-udelala sjem prijimacky a zjisitla,ze mi reakreditovali obor-mela bych jit do durhaku-druhaci jedou jeste podle mych osnov anebo do prvaku a realne premyslim,ze s ena to vykaslu,,,,,
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: mám spolužáky, kteří už od prváku šetřili, protože věděli, že minimálně rok přetáhnou:)))
    REK11
    REK11 --- ---
    NINE_OF_NINE: nene,ale to čeká mě,jeslti mi neuznají roky studia,což mi ted hrozí a já s hruzou čekám,co bude dal :-(
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: kombinovaneho studia se to puvodně dotykat nemělo,tak snad ne
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    REK11: Jo takhle, ja spatne pochopil zadani. Myslel jsem ze jde o prekroceni delky studia. Pak mas samozrejme pravdu.
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: no, ona nám to vláda za chvíli zpoplatní všem, ne?:)))
    REK11
    REK11 --- ---
    TYKVE: nene ptala jsi se na ukončené studium :-)) tak na to odpovídám.To o čem ty mluvíš není další ale paralelní neboli souběžné studium a tam je to taky trochu jinak
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    REK11: no, já tomu nerozumím, myslela jsem, že za další "paralelní studium" se neplatí - pokud ho ovšem studuju "úspěšně". ale když si jakože odstuduju svých 5-6 let magisterského studia - na které mám nárok, tak pak už mám smůlu. pokud to tak není, tak tím lééépee.
    REK11
    REK11 --- ---
    NINE_OF_NINE: a vy to mate dost podobne,protoze to neni poplatek za prekroceni doby studia,ale za DALSI studium a to vy mate stejne,dle lege artis
    http://www.uhk.cz/cs-cz/o-univerzite/uredni-deska/povinne-zverejnovane-informace/Documents/17%20-%20zm%C4%9Bna%20rektorsk%C3%A9ho%20v%C3%BDnosu%202%20z%20roku%202010%20(poplatky%20spojen%C3%A9%20se%20studiem).pdf

    takze bych vazila slova byt tebou :-))
    REK11
    REK11 --- ---
    NINE_OF_NINE: tak to zas nesouhlasím já ČZU v Praze - tak u nas je za prekroceni doby studia 12000 za semestr a 2900 za dalsi studium-s tim,ze to jsou maxima .-))
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    REK11: No s tou malou castkou bych vazil slova. Napr. na UHK ( www.uhk.cz ) je to 14 750 - 41 300 Kc za semestr. Vetsinou plati ze nizsi jsou u mensich univerzit a naopak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam