• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

    Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

    Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

    Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
    rozbalit záhlaví
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: kočko,já to psala níž,mám za sebou dva roky,vratila sjem se po roce a reakreditovali mi obor. Zatim to vypada,ze me nepusti do rocniku,ktery jede podle mych pravidel,mam za sebou 17 zkousek a x zapoctovych predmetu,vetsina v nove akreditaci neni..... to vis,ze se snazim,psala jsem i dekanovi a volala,kde to slo,ale do prvaku fakt nechci,mela jsem jit do konce druhaku :-( navic pak budu cvakat cca o tri semestry navic,protoze se mi to o ot,co mi neuznaji prodlouzi a me to proste propadne......
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: a nemůžeš si nechat něco uznat? já mám právě tohle jako druhou vejšku, u první sem skončila v prvním semestru.. a tohle chci opravdu dodělat, protože jinak už bych platila a když už mám rok za sebou, tak dva doklepu.) sice mi to asi k ničemu nebude, ale...:)
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: hihi já ted řeším práve navrat na VS furt nevim,jeslti jo nebo ne,protože se mi nechce studovat na Bc zas od zacatku.....jsem z toho dost na sr.cky.....
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: to neni o zmrazeni,ale o pristupu firmy :-)) tady nikdy nikomu o nikoho neslo krize nekrize :-)) navic tenhle přijem-v PZE není dlouhodobě udržitelný v ramci živení rodiny.....kamarádka-spolupracovnice ted odesla a dela za dvojnasobek-byla tu deset let za stejny plat ....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: rekla bych ,ze platy jsou ted zmrazeny na hodne mistech.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    mě sere to, že všude i na blbý asistentky chtěj, aby lidi měli VŠ, ale jako vůbec je nezajímá, co maj vystudováno.. a když pak někde se ptaj, proč studuju psy, když pracuju v obchodu, tak mě opravdu nebaví furt něco vysvětlovat.)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: tak i tak ve většině firem-krom takovyhle institucí tohle nefunguje :-)) ani nevím, jak to funguje u nas,protože mi bylo řečneo,že jeslti hcci víc,budu muset změnit praci-dva roky tu dělám za nastupní plat :-)) a to nejsme mala firma,ale česká :-))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: u nás nejsou tabulkové platy, ale tabulkové rozmezí :-)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE:
    PAJOVA: nj,ale všude tabukové platy nejsou :-))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: u nás (velká banka) jsou kvalifikační kritéria pro tabulkové funkce - většinou je to kombinace délky praxe a vzdělání, takže buď musíš nahonit dlouhou praxi, nebo mít ten papír + kratší praxi, aby ses kvalifikoval pro povýšení (tzn. pro lepší platové rozmezí). A od určité úrovně už je prostě ten papír nutný.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: tatka treba dela v pojistovne, kde jsou tabulkove platy, kde je i neco prave za titul
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: čim vic mam pocit,že maximálně na zachod....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    VERCA_ZABA: presne to se deje u nas v praci.


    REK11: souhlasim s tim, ze u nas VS neprinasi penize navic vetsinou. Vyjimkou jsou velke zahranicni firmy a statni podnik. Ale i tak jsem si rekla, ze ten papir chci, protoze s pribyvajicim vekem by se mohl hodit
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: tohle byl velky podnik,ale i tak dosadit si do reditelovani nekoho,pod kym krachli už dvě firmy,to chce fištron :-D to,že dodnes nepochopil,že ze zahraničí se nakupuje v cizí měně a pak záleží na kurzu,to uplně vynechám.......člověk neví,jeslti se má smát nebo brečet.... a když už ho to přitel pak nějak cca naučil,tak ho vyměnili a jelo se znovu uaaaaaaaa,já už bych to postřílela....
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: do velkých a především státních podniků se dosazujou podle politické situace v krajích..
    REK11
    REK11 --- ---
    FIONOR: tak to je právě ten problém .-)) záleží,kdo dělá manažera a upřímě znám jak fungují někteří finanční ředitelé-a hlavně ti mladí, hlavně že dělají za min. Měla jsem pritele ekonoma,kterej dela ve vlekym podniku a ten tohohle šílel....... Dodnes se neví,jak se tam tihle lide dosazují a na základě čeho .-))) třeba vytvořit dvě pozice za 100 litru mesicne a vyhodit nekolik delniku kupodivu to neprineslo zisk :-DDD nezlob se,ale já chápu,že to bereš podle sebe,ale já to beru z praxe...... už tak naivní nejsem abych si myslela,že někoho vezmou pro jeho schopnosti :-)) mě na minulém pohovoru naznačila paní,že mě nepřijme,protože bych jí mohla ohrozit na její pozici (na to dlabu,já chci jen uživit svoje děti a něčím přispět svýmu zaměstnavateli) Takže dnešní kredo-můžeš umět,ale ne moc .-))) česká průměrnost halelujaaaaa
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    A přesto se to občas i vyplatí... Zvlášť pokud je plat odvislý od délky praxe v dané firmě. Tohle je ryze manažerské rozhodnutí a jeho nesprávnost je ryze subjektivní.
    REK11
    REK11 --- ---
    FIONOR: ale taky to neznamena,ze neni prizpusobivy :-)) ono zaucit nekoho na takovy level stoji dost casu,chyb a ve finale to trva treba i roky.........
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    Starší a zkušenější neznamená automaticky že dotyčný je přizpůsobivý a ochotný hledat nová řešení. S délkou praxe se schopnost adaptace utlumuje a pro spoustu společností je právě tohle důvod, proč se zbavit jedné výhody pro získání jiné.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    VERCA_ZABA:
    Tohle je možná dobrý pokud potřebuješ vykopat kanál, ale ne, pokud ho potřebuješ naprojektovat a pak se ještě dohodnout s x společníkama, který ten starší (zkušenější člověk znal) a pak odchází s tacitní znalostí, kterou mladší člověk nemá.
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: logicky je to do ty chvile,nez jim dojde,ze ten plat brali za to,ze neco umi a maji zkusenosti:-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam