• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NENUPHARŠtítná žláza, poruchy její funkce, klasické i alternativní způsoby léčby. Jiná onemocnění endokrinního systému
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: Já to říkám pořád, že doktoři jsou sadisti. Nechápu, proč to nemůžou nějak umrtvit.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    MANXX: ale nejvíc zle dělá lidem dotek uprostřed na tom "ohryzku" krku, ale štítná žláza je po stranách na krku..ne na tom nejhorším místě - takže to zní hůř než jak to pak je
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    MANXX: takové "svorky" drží to stehy z obou stran. potom se to sundá a vytáhne jedním tahem (záležitost minuty). horší je myslím drén se tomu říká, to byla hadička, která odvádí po operaci krev a nějaké další tekutiny z operační rány (to je ten bolák na od nás levé straně u té jedné svorky) to tam je tak 2-3 dny a hrozně mě to bolelo, když se to vyndávalo (ale taky minuta).

    biopsie je záležitost tak 10 minut, neumrtvuje se to..podle ultrazvuku si najdou uzel, napíchnou a kousíček si vezmou jako vzorek..zní to hrozně a já taky nemám ráda cokoli na krku a dusí mě i rolák (ten mě jednou zabije) ale tohle opravdu nebylo zas tak hrozné - a nevidíš to..ležíš, když na to nemyslíš, tak je to v pořádku, pak se to zalepí náplastí a cítíš, že tam teda něco probíhalo, ale nijak dramaticky - ale když se někomu dělá zle třeba u odběrů krve, tak věřím, že u tohohle by se mu mohlo udělat zle taky - ale říkám, spíš mentálně, je to taková nechutná myšlenka, mechanicky je to poměrně banální
    MANXX
    MANXX --- ---
    *jehlou
    MANXX
    MANXX --- ---
    TAYLES: To modrý je co?
    A tu biopsii dělají s nějakým umrtvením? Mně se přiblížit jedlou ke krku, okamžitě omdlím.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    ale teoreticky jsem to hodně řešili s tím kamarádem doktorem. ale stejně už mě nanepadá, co víc k tomu.. Černobyl už jsem vám řekla, to je svatá pravda, tomu věřte - dědičnost na tohle až zas tak hrozně velkej vliv nemá. myslím si životní prostředí a stres - lví podíl. emoce se do štítné žlázy promítaj hodně
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    :)) tak tady mám výstavu. já jsem totiž nikdy štítnou žlázu neřešila, ani tu únavu a deprese jsem tomu nepřičítala a najednou jsem to musela řešit velmi radikálně v poměrně krátkém časovém úseku, tak si to užívám zpětně :)) pět minut slávy
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    ale je teda fakt, že jsem měla asi nejlepší jizvu z oddělení a mluvila jsem taky nejlíp na oddělení - takže v tomhle jsem zas měla štěstí :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    takže vidíte, že dnes už umějí minimalistické jizvy, i když vám vybrakují krk :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    a fotky postupně :)



    TAYLES
    TAYLES --- ---
    jinak teda můžu ještě posloužit s infem s odstraněním štítné žlázy, kterého jsem se teda bála šíleně a jsou tam hrozné věci ohledně poškození hlasivek apod. (jedná se asi o dvou hodinovou operaci) ..ale teda ťuk ťuk nemůžu si stěžovat - tma a pak už jen "angína" v krku, za dva týdny jsem byla jako předtím, hlas se nezměnil, všechno naprosto v pohodě. (v tomhle mají mladí lidé asi výhodu - protože ty babči, co byly se mnou na pokoji, byly vyřízené)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    takže tam pak nastupuje samozřejmě další léčba - to jest radiojod, kterej musí zničit všechny špatné buňky (i když je celá žláza venku, tak tam vždycky něco zůstane) + teda normálně beru ten letrox, to je stejné

    promiňtě za 4 díly :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    tady nejde o to, někoho strašit. protože uzlíky (a i hodně) má dneska hromada lidí a není to tak závažné - spíš si dávejte pozor na tu spolehlivost některých metod - často ta biopsie o ničem nevypovídá, takže pokud se jim to i tak zdá podezřelé, trvala bych minimálně na opakování, které v mém případě už teda neproběhlo a všechno se zjistilo až po operaci (kdy si mysleli, že vytahujou žlázu kvůli zánětu a všechno bude na pohodu a ona to byla docela vážná věc)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    abych to upřesnila, tak jsem měla uzel nepravidelného tvaru, kterej na nic nereagoval (to je nezmenšoval se) - v těchto případech se dělá biopsie (vezmou jehlou vzorek z toho uzlíku a podívají se, zda je ta tkáň zdravá nebo nemocná = rakovina) problém je v tom, že při té biopsii se může nabrat zrovna zdravej kousíček a o milimetr vedle už je to blbě. takže jsem s rakovinou štítné žlázy měla biopsii nezhobnou - a všichni nahodili leháro..takže se termín na operaci značně prodloužil (obyčejně se to operuje do dvou měsíců..mně to trvalo něco přes rok - a samozřejmě čím dýl, tím hůř pro celkovou léčbu - jsem ráda, že tu žlázu vzali aspoň celou. protože někdy se operuje i půlka a půlka se tam nechává - takže by to taky mohly být operace dvě - ale měla jsem tam ten zánět - takže od začátku se říkalo, že půjde celá)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    na ty "dobré endokrinology" pozor, já jsem chodila k doktorce, co tady (Olomouc) byla vyhlášená a stejně došlo k pochybení (resp. spokojili se s výsledkem, kterej nemusí nic dokazovat, takže mě nechali běhat s nádorem - který viděli minimálně 3x na ultrazvuku a měl takové ty "nebezpečné" znaky, což potvrzovali) takže platí - důvěřuj ale hodně si o tom sám zjišťuj :)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    BUBL23PD: ahoj, já chodím teď sem
    Endokrinologický ústav
    http://web2.endo.cz/cz/
    MUDr Hlavatý Petr, příjde mi docela fajn a že to mu rozumí....
    BUBL23PD
    BUBL23PD --- ---
    ahoj muzete nekdo prosim doporucit dobreho endokrinologa v praze? diky
    BAZUCZKA
    BAZUCZKA --- ---
    MANXX: Tak to urcite ne =] jen jsem chtela poznamenat , ze v podstate se me ten Cernobyl take tykal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam