• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    Diskuze o montáži a použití LED zdrojů, o součástkách, které to obnáší a tak dále. Radosti s pájkou a vůbec.
    rozbalit záhlaví
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DANNY_T: neznam G9, ale pokud je tam 230V mas v obvodu usmernovac? Pokud je to pripojeny normalne primo do site, je tam stridavej proud a tipuju, ze LEDka sviti jen "občas".
    DANNY_T
    DANNY_T --- ---
    Zdravím, nastěhoval jsem se do bytu, kde jsou stropní svítidla řešena vždy několika paticemi G9/230V. Předchozí nájemce tam nechal zastrkaných semtam pár halogenovek, tak jsem si řekl, že to udělám hezké a osadím komplet LEDkama. Výsledkem je vysokofrekvenční blikání a v tom světle se prostě nedá existovat. Vybral jsem špatné LEDky, nebo je to způsobeno něčím jiným? Vybíral jsem z levnějších možností, ale po tom co jsem tam způsobil, si rád připlatím za kvalitu. Dle čeho vybírat LED svítidla, aby na toto netrpěly? Nebo co tam případně nechat dobastlit aby se to vyřešlo? Díky, jestli se někdo ozvete :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VEJTEK: Aliexpres
    VEJTEK
    VEJTEK --- ---
    Ahoj všem, prosím poraďte, kde koupit led pásek 5v bílý v návinu.
    Všude mají jen RGB a nebo s USB koncovkou. Díky moc
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ANDY_WARHOL:
    MARASAN:

    Nebylo. LED ma proste jinej druh svetla, je to jedna barva, nesviti to tak jako halogeny. Kvuli holeni jsem si v koupelne taky nechal klasiku, pod ledkama proste nevidim tak dobre jestli mi nekde nezustal vous.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARASAN: tvar muze byt naprosto stejny....
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ANDY_WARHOL: bylo. halogeny jsou ale "designova vychytavka, ktera tam proste patri a zadny LEDky." Jasny? ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARASAN: ja se jen zeptám, nebylo by lepší vyhodit ty halogeny a dát tam ledky?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MARASAN:
    Ja jsem ted nedavno kupoval tohle. Podle velikosti to vypada, ze by to melo ten vykon umet dodat.

    LED zdroj 12V 300W IP67 » T-LED.cz
    https://www.t-led.cz/p/led-zdroj-12v-300w-ip67-5112
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Poradte prosim njakej zdroj 230 V ~ 12 V, kterej ale umi spolehlive dodat 110W plus. Neni to na LEDky, ale na halogeny (2x55W, 12V). Instalace v koupelne, soucasnej zdroj ma problem asi s prehrivanim - po case se svetlo najednou uplne ztlumi a za chvili se zase odtlumi rozsviti. Neco s dobrou ucinnosti a slusnym "chladicim vykonem."

    I eShop/znacka pomuze. Dik.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ELPASO:
    Vubec ne, je to tak akorat. Ja bych tam klidne dal druhej pasek vedle, mam rad hodne svetla.

    On/Off jsem chtel z profilu, protoze pak je odkudkoliv a nehledas nikde vypinac a nemusis k nemu jit. Jenze to fungovalo i na kratsim profilu tak blbe a nespolehlive, ze jsem to po 5 hodinach srani vyrval, zahodil a pridelal na linku zespoda normalni vypinac. Holt k nemu dojdu, ale je 100% spolehlivej :-)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ROMANICAK: 20W na metr na linku je úplně mimo :) budeš si tam brát sluneční brýle.

    On/Off musí být z profilu? Šlo by samozřejmě udělat lehce IQ osvětlení skrz zigbee (třeba gledopco) a vypínače/tlacitka si pak dáš kamkoli (jestli Xiaomi OPPLE. Nebo malé kruhové už je fuk) ale roste složitost
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SLUNISHKO: no jak rikam. nedostatecny napajeni - tedy by melo jit bez pasku ovladat ovladacem naslepo a stahnout jas, pak pripojit pasek a melo by to jit ovladat.. resenim je na 1m 96led/m ws2812 pouzit adapter ktery zvladne 96x0.3w, tedy na 5V potrebujes cca 6A zdroj. resp. ono to funguje i se slabsimi, ale muze se to.. a seka se to..
    nejaky bezny adapter 12V 3A s tim bude fungovat fajn.
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    THEODORT:
    SLUNISHKO:
    Tak v tuhle chvili je to tak, ze je zapojeny zvlast kontroler a zvlast pasek, oboji pres USB do powerbanky a vypada to, ze to funguje...jen obcas, kdyz dam na dalkovem ovladaci jen bilou, tak se to cele zasekne a uz se to neda ani vypnout...
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    THEODORT: Ja to prave nemuzu nijak ovladat, tedy ani snizit jas. Pasek se rozsviti, ale kdyz zmacknu cokoliv na ovladaci, tak se nic nestane. Ten kontroler ma rozmezi 5-24V a pasek je na 5V ...a napajeni je pres nastavitelny adapter, ktery je normalne v zasuvce...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SLUNISHKO: vetsinou problem s nedostatecnym napajenim.. tedy.. funguje to pokud snizis jas na minimum?
    SLUNISHKO
    SLUNISHKO --- ---
    Ahoj, poradil by mi tady prosim nekdo co muze byt spatne se zapojenim/ovladanim LED pasku pres kontroler?

    Mam ws2812b 96led/m napajeni 5V k tomu LED Dream-color controller, kdyz to propojim a pripojim 5V adapter, tak se mi pasek rozsviti, ale kdyz zkusim prepnout barvu nebo nastavit jakkoliv ovladani, tak nereaguje. V ovladaci je funkcni baterka, rozsviti se na nem dioda, kdyz cokoliv zmacknu, ale s paskem se nic nedeje. Jedine pokud ho odpojim od kontroleru, ktery je porad v siti a znovu pripojim, tak se zmeni barva.

    Koukala jsem na ruzne navody, jak by to melo byt jednoduche zapojit, ale proste to nefunguje. A jelikoz se v tom vice mene nevyznam, tak me nenapada, co s tim dal. Treba mi neco unika, nebo je nejaka dalsi moznost.

    Predem diky za kazdy napad
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    pripadne se dela sendvic/LGP, ale jednak jsem nevidel nikde takhle maly, a taky se nedelaji kulaty
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PETD: hele kdyz jsi tak chytrej tak ti urcite nemusim rikat co je difuzor, zejo
    PETD
    PETD --- ---
    THEODORT: COB se chová jako plošný zdroj, ale v podstatě je to jen skupina bodových zdrojů, teda pokud se to nezměnilo v posledních letech.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PETD: COB
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam