• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    chci ho na noc prikryvat a nebude zase tak velike. cca 2m2. asi zkusim ten modřín a nějaký rozumný nátěr.
    ZCR
    ZCR --- ---
    GHOSTDOGG: pražce nebrat, závadné až běda
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    MILAZAJICEK: u nás to dělá kamarádka takto
    Dřevovýroba Václav Vaněk
    http://www.dvv.cz/verejna-detska-hriste/piskoviste-kruhove1.html

    a dřevo bere imho zde ..
    Produkty a služby | JDZSOB.cz
    http://www.jdzsob.cz/cs/produkty-a-sluzby
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    MILAZAJICEK: Co by asi odolalo dlouho budou železniční pražce. Ale netuším, jak je to s dostupností a s nezávadností pro děti.
    GREGI
    GREGI --- ---
    jinak moje ulovky ted z tydne... dole wenge a nahore eben:)

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MILAZAJICEK: Ta vlhkost je svinstvo. Před asi dvěma roky jsem dělal pískoviště u jednoho kamaráda doma. Je to takový velký šestiúhelník ze starých borovicových schodnic spojených na takovou podivnou rybinu upravenou tak, aby to dávalo šestiúhelník. Natřené je to tuším bonou na venkovní terasy. Zatím to drží, ale vnoučat se to imho nedožije. Jinak vlhkosti líp odolávají "mastná" dřeva, např. modřín nebo i ta borovice. Na venkovní věci se hodně používá akát, ale to dřevo je trochu jedovatý a pískoviště bych z něj asi radši nedělal. Ale zase je krásný, nedávno jsem z akátu vysoustružil svícen a z kresby toho dřeva jsem nadšenej...
    GREGI
    GREGI --- ---
    navic impregnovat drevo necim brutal tam kde si pak budou hrat deti mi neprijde uplne ideal;) a ten pisek dost drzi vlhkost takze drevo dostava zahul... dalsi moznost udelat nejaky betonovy rohy do kterejch by se zasunuly desky a ty se daly jednou za 10 let vymenit...
    GREGI
    GREGI --- ---
    MILAZAJICEK: no a co sehnat nejaky hezky stary paleny cihly, udelat zidku a nato dat nahoru drevenej venec jako lavicku?:) takhle ti to vydrzi naveky... jinak kdyby drevo tak cokoliv a naimpregnovat to necim co hodne odolava vlhkosti.... no a nebo si pak trochu sahnout do kapsy a udelat to treba z dubu nebo neceho tropickeho;) ja bych ale osobne sel do tech cihel, je to bez udrzby---
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GREGI: klidně i pro vnoučata. děti tady v baráků budou ještě hodně let.
    GREGI
    GREGI --- ---
    MILAZAJICEK: chces ho i pro vnoucata nebo jen pro decka a pak se rozebere?:)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Potřebuji vyrobit pískoviště, jaký mi poradíte dřevo a čím to ošetřit?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    JOSEF_K: vid:) stejnak je tak porubana, ze to rovinu nepamatuje.. tak dík za rady, snad to vyjde..
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    R6ANDREW: Tak uříznout a zahoblovat do roviny. Je to bedna, neřešíš přesnost na desetiny mm:).
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    hoblík by tu nákej bel bejt..pouzivam zarizeni kolegovo co ma v dilne v praci..
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    R6ANDREW: Pilou to bude nakřivo skoro vždy, pokud nemáš stroj s pravítky. Nicméně - hoblík nemáš:)?
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    ikdyž, trochu mi dělá problém to řezání, neb tu nemám tak dlouhou pilu a přmočarkou to bude nakřivo..:))
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    JOSEF_K: dno nemusi mit patinu, bude u zdi a videt bude jen zevnitr pri otevreni, coz me fakt netrapi. Jo a ten centimetr dva zboku taky ne..

    Udělám to tak, dík!
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    R6ANDREW: Hmm, tak to vypadá na smrk. Na čem to dno drželo? Lepidlo, hřebíky? Nevypadá to na zásadní vědu. Dolní tři cm stěn odřízni a udělej nové dno. Jen moc nevím, jak na tom dnu chceš udělat patinu. Leda bys měl nějaké hodně staré smrkové prkno, ideálně z bourání nějaké půdy nebo tak. Osobně bych udělal dno ze starých prken, celou budnu oškrábal cidlinou, abych sundal ten lak nebo co to je, ale aby zůstaly škrábance atd, a napustil lněným olejem nebo fermeží, aby se to sjednotilo.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    JOSEF_K:
    fotky tady
    r6andrew | bedna- – rajce.net
    http://r6andrew.rajce.idnes.cz/bedna-/
    je tam bedna bez dna, pak pokus o detail toho průsaku, pak prkno ze zadelane podlahy, nahrubo vzaty hrubym smirkem - porad z toho sly "mokry" piliny, takze to asi neni ani na spaleni, a pak detail toho sameho prkna ze strany.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam