• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    SHEALA: čaj z kontryhele, trochu uvolní, ale zázrak nečekej
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    TAPINA: diky. Jeste sem nasla ze pomaha cviceni podle mojzisove. To je ve stavu kdy lezu po zdi takove nevdecne, ale skusim to taky :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SHEALA: Nahřívat, ale nějak extra to nepomáhá.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Existuje babska rada co na bolesti pri menzes? Nechce se mi cpat analgetiky.
    MACKA_B
    MACKA_B --- ---
    PASTEL: tak tahle varianta me taky napadla ale řikala jsem si jestli na to neni nejaka vychytavka..:)) ja jsem je prave vyprala v pracce na 30 ale dala jsem tam trochu octu( páč jak jsou cely kožený tak po nejaky dobe uměj zasmrádnout at chces nebo ne) a bojim se ze jsem to ti octem pekne pos..la...me to poradila přitelova maminka, ona tak prala ty samy sanday ale v tmavy kůži..tak nevim no
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    MACKA_B: já teda čistim kožený sandály normálně vodou kartáčkem a mýdlem, akorát je potom vytřu pořádně suchym hadrem (ale radši bych počkala, jestli někdo nemá lepší způsob, ideální to asi nebude)
    MACKA_B
    MACKA_B --- ---
    Čau, mám dotaz. Jak nejlíp vyčistit světle béžový kožený sandály který maj na sobě díky používání takový fleky( různě od bahna a pod, jsou to keeny takze je nosim v podstate všude a pořád) jenže už jsou flekatý moc no. Tak nevim co je na kůži nejelpší, abych tu barvu na nich aspon sjednotila:)) předem dík moc!
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ALI_EN: je to lososovy olej pro psy do zradla a ukapla mi jen jedna kapicka...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ONITSUKATIGER: twe co jsi s tim lososem dělal? :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ALI_EN: po citronov stave a dokonce i kapkou jaru od Frische nakonec zabral silny hermankovy roztok z lekarny.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    už ti zřejmě nesmrděj, ale prej na to platí umejt kávovou sedlinou a pak mejdlem. Anebo prý pivo. neozkoušeno ani jedno
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ugh, uz toho mam plny kecky..jak se zbavim smradu z lososovyho oleje ze svych rukou? zkousela jsem uz i septonex...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    NIKK: jestli je jich už víc, než sem tam jeden, jako třeba kokony a pavučiny, bohužel pomůže jenom radikální zákrok - vyházet špajz.
    Oni se totiž dostanou všude, i do nenačatých potravin. Čokolády, oříšky, klidně koření i instantní polívky, prostě všude a origo zabalený. A skříně vychemkovat. Pak ale světšinou stačí prevence - mouku klidně skladuj v lednici, hlavně si ty malý sráčíky klidně přineseš z obchodu, tak to chce kontrolovat. Nebo přiletěj stoupačkou - tam stačí dát do okna kousek mejdla, oni dost nemaj rádi jeho smrad a radši se odtřepotaj jinam. Na některý druhy platí bobkovej list -- já ho mam v mouce a je čistá. Akorát jsou 4 druhy těch potravinovejch a co platí na jednoho, na to druhej kašle. Ale to mejdlo celkem zabírá. jinak jestli jsou v moce, tak prosátí nestačí, protože kladou vajíčka a ta sítem projdou...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NIKK: nic jiného nefunguje, bohužel + SANTAL:
    KRKA
    KRKA --- ---
    SANTAL: jojo v hlavne v tech dirkach na policky, museli sme je vsechny zadelat a pak byl klid, samozrejme sme vyhazeli vsechno nacate :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    NIKK: Jo, ještě navíc zkontrolovat všechny škvíry, jako za kováním, nebo za skříní - tam všude číhaj zakuklení, vylíhnou se a máš je zas.
    U nás se nasáčkovali za závěsné skříně v kuchyni - a do takových těch dírek, jak si můžeš posunout vnitřní poličky, mrchy.
    Kukly/zámotky odstranit mechanicky.
    NIKK
    NIKK --- ---
    Please help - potravinoví moli....poradíte něco jinýho než vyházet načnuté potraviny, mololapky a vystříkat skříň biolitem? :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    WAMP_ELF: použij při úklidu laskavě své vlastní ;) tedy: přitlačit a drhnout a drhnout...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SANTAL: Kolik chceš za dvacet deka?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    WAMP_ELF: jj, mé vlastní ;)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SANTAL: lidské sádlo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam