• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    FINSON
    FINSON --- ---
    SARRI: Zkoušelas i přímo hydroxid sodný? Následné drhnutí po takové koupeli jde výrazně lépe. Jo a doporučuju gumové rukavice.
    SARRI
    SARRI --- ---
    ahoj, nekdo nejakou radu jak vycistit smaltovany plech na peceni ?? plech je pomerne pekny jen proste na okrajich ma cernotu, ktere bych se rada zbavila
    uz jsem zkousela chemii k tomu urcenou i hrubou silu v kombinaci s dratenkou a piskem, ale nemam na to nervy ani silu ..
    KBERRY
    KBERRY --- ---
    KOTENCE: nevim možná to nebude fungovat, ale když se dá načichlá mikina zbavit smradu tim ze se dá na topící topení tak proč by to nešlo s papírovou rolí...
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    SANTAL: ten tam do po neni, takze jsem se uchylila k opthalmo-septonexu :P
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: návštěvu lékaře.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    jee, tak jsem tady zas :P nejaka rada co na zanet oka? mam dojem, ze od vanoc do ted jsem uz stihla mit skoro vsechny "nevinne" neduhy, jako horecky, ryma, kasel, prisla jsem o hlas a ted jeste to oko :/

    tak abych jen nezadala rady, tak taky nejakou dam :P na kasel a chrapot pomaha nakrajet oloupanou cibuli, dat na ni cukr nebo med, nechat "vyplakat" a 2-3x denne lzicku te stavy.
    Taktez pomaha zalit horkou vodou salvej, nechat pod talirkem ci poklickou tak 20 minut a kloktat, pripadne pit :)


    Diky za pripadny rady a hodne zdravi vsem ;)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    BETTTKA: U lednic se pro pohlcení zápachu běžně používá mletá káva na talířku a dle mých zkušeností to opravdu funguje. Otázkou spíše zůstává, kolik bys té kávy musela použít na místnost, aby to mělo nějaký efekt..

    Jo, a k nastudování doporučuji rovněž následující články:

    Vyžeňte zápach cigaret z oblečení i nábytku - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/vyzente-zapach-cigaret-z-obleceni-i-nabytku/

    10 tipů, jak odstranit cigaretový zápach: v autě i doma | Teta Dita
    http://www.tetadita.cz/2012/09/10-tipu-jak-odstranit-cigaretovy-zapach-v-aute-i-doma/
    ANCHIE
    ANCHIE --- ---
    1TERESKARASTY1: Na ucpané dutiny nejvíc zabírají tzv. URBANOVY KOUPELE - ve zkratce: ponořit ruce až nad(!) lokty do horké vody, tak horké jak nejvíc sneseš, asi na 10 minut, může se přidat eukalyptus nebo máta - zároveň na inhalaci a to je celý - funguje to zázračně :-)
    BETTTKA
    BETTTKA --- ---
    Díky za rady, bohužel cokoliv s úpravami bytu mi moc platné není. Byt mám pronajatý, jsem student, takže tu nebudu bydlet víc než rok nebo dva a platit to majiteli z vlastního nehodlám. Spíš než o "převonění" mi jde o věci, které zápach pohlcují.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    BETTTKA: Zdi: oškrábat a nově vymalovat.
    Okna: omýt octem, záclony vyprat nebo vyhodit
    Koberec: posypat jedlou sodou, nechat cca 3 hodiny a pořádně vysát. Dát taky do misky a nechat absorbovat pach z místnosti
    Nábytek - jsi zdědila taky? Taky mohl natáhnout smrad...

    Bylinky a osvěžovače ti nepomůžou, jen dodají další "přebíjení" a když přijdeš zvenčí tak tam bude smrad - a když tam budeš dýl a nebudeš to už cítit (nos si zvykne) tak chytneš bolest hlavy...

    Smrad (vůně) jsou chemické látky, ty se jich prostě musíš zbavit!
    FINSON
    FINSON --- ---
    KLAIR: A modlit se - aby to spíš nebylo na otlučení omítek a nahození nových.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    BETTTKA: vymalovat
    BETTTKA
    BETTTKA --- ---
    Milé a milí, prosím o radu. Nastěhovala jsem se do nového bytu, ve kterém předchozí nájemníci kouřili a zápach z cigaret následně přebíjeli vonnými tyčinkami. Ve výsledku se tu nedá vůbec dýchat. Co byste mi doporučili pro odstranění zápachu? Spíš nějaké chemické osvěžovače vzduchu nebo bylinky? Děkuji za pomoc. :-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    1TERESKARASTY1: aha, no, tak uvidíme, co se stane, protože já to používám dost často
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    KLAIR: jo Afrin mam vlastne taky doma, dobry napad :) Jsou to nejspis americky kapky ktery jsou na nasem trhu max 3 roky. Jen pozor kdyz je pouzivas vic nez 2x denne kapku, muze to spalit chutovy poharky a nejakou dobu nebudes citit chut.

    Premyslim, jestli pomuze vic polstaru pod hlavou.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    1TERESKARASTY1: hele, jakmile ležím, tak mám taky plný nos. koupila jsem si dnes příprvek Afrin. A překvapivě to funguje docela úspěšně

    mně se k tomu přidal docela zuřivej kašel, tak nevím, no :(
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    mam akorat tea tree oil :P zkusim inhalovat tu vodu. spatne snasim atb a tak se lecim svepomoci. Jakmile si lehnu, ucpe se mi nos. V sedu je pruchodny. Akorat citim plne dutiny a zalehle usi. Hlen barvy zelene neni, spis zluty s primesi krve, snad vas to moc neznechuti - pardon :P
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: eukalyptus esenciální olej (pravý) nakapat poblíž hlavy na noc. Nahřívat infračervenou lampou - není-li, pak dát vařit slanou vodu - buď jen tak (místo zvlhčovače vzduchu, ale zejména alespoň 2x denně intenzivně - nad horký hrnec dát hlavu, překrýt utěrákem a inhalovat horký slaný vlhký vzduch...
    Máš-li hleny barvy zelené, neléčit doma, mazat k doktorce - to pak může chtít atb (průhledný hlen je naopak pravděpodobně pouze virus a lze léčit svépomocí).
    Pokud uši bolí, nesneseš hluk a pod. nic neřeš a jdi k ušnému - dá lokální atb, nějaké kapky.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na ucpany nos, plne dutiny, zalehle usi?
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    1TERESKARASTY1: Obecně bych doporučila spíš přírodní mazátka, ty běžné hydrytují krátkodobě, ale zvyšují potřebu mazání se. Mně osobně se osvědčily Hurraw balzámy, jsou čistě přírodní, prodává je tu ID Linoleumka a od té doby stačí mazat jednou dva denně, někdy ani to ne a pusa mi nepraská ani v zimě. Mají široký výběr příchutí. Anebo pivo, to má spoustu toho vitamínu B :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    1TERESKARASTY1: napis kdyztak ID Kakina, dela vyborny domaci vegan balzamy na rty asi za 20/30kc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam