• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Hele, ono se stačí podívat do komentářů k těm článkům na Blesku a je jasný, že tohle cimprlich člověk dělat nemůže :D
    V kombinaci s článkem v Hobuletu, kde mi vyšla celostránková fotka to znamená dost podstatnou změnu statusu. Začali mě poznávat v papírnictví a asi přestanu rozdávat svůj soukromý telefon na potkání :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: Tři slova: Ignoruj ty idioty.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    :) K otázce jestli to mám zapotřebí... no mám, no. Taky potřebuju zaplatit složenky, situace jen knižním trhu je smutná a já potřebuju, aby peníze chodily každý měsíc. Není to tím, že jsem "nezaujala dost čtenářů", díky angažmá v dětské literatuře se mých knížek prodává víc, než kdy před tím, ale cokoli v literatuře je věc dlouhodobá...
    A pokud jde o to, že píšu rubriku s Františkou, se jménem a s fotkou... jednak je to věc, za které by spousta mých kolegů dala hodně (píšu i jiné články, magii, o psech, taky už vyšly, ale těch si samozřejmě nikdo nevšimne), a jednak bych v životě nedělala práci, za kterou bych se tak styděla, že bych se k ní nepřihlásila. Na těch úvahách nic špatného není, jsou napsané v úplně stejném duchu jako sloupky do Pevnosti. To, že se odpichují od událostí, které zná i "lid", je jediný rozdíl.

    Navíc je to opravdu hodně zajímavá zkušenost. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    FERRYH: A díky za to zastání. Tohle si nezaslouží...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    FERRYH: Bože bože. Co ty lidi nevyplodí... No ale pitomců je všude plno, i na Legii. Nájem je holt třeba zaplatit, a i na rum musí zbýt. Uživit se tady z psaní je těžké, zvláště když tě nepřekládají, a piráti, to už je jen ten poslední hřebíček do rakve. Psát do bulváru podle mě není nic tak hrozného. Něco bych napsal, ale nemohu si vzpomenout, jaké mám heslo na Legii :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jeden link s odrbavanim petry v ramci jeji "prace" v Blesku:
    Petra Neomillnerová / diskuze --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/autor/804-petra-neomillnerova/diskuze#zalozka

    Borg se ji statecne zastava a ja take dodal nejake to slovicko... :)) mozna se nekdo chce pripojit? :))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    "Zima jak v prdeli," Torge se nakloní ke krbu a zamyšleně civí do plamenů.
    "V prdeli je teplo, kotě."
    "Tos mi připomněla..."
    "Že máme novou kuchařku," přitiskne Lota záda k teplé stěně krbu. "Když jsou ty svátky..."
    "Nedělá se něco s polenem a jmelím?" Torge se sveze vedle ní. "A s cesmínou... s vejcema, smetanou, muškátovým oříškem...."
    "Jo, to se dělá."
    "A vypadá to jako..."
    Lota se k němu obrátí hlavu. "Jo."
    "No a není jednodušší..."
    "Jo."
    "Když se Uriáš vrátí od máti až v noci...."
    "Jo."
    "Ale stejně můžeme říct kuchařce, aby to zkusila udělat, kotě. Možná to bude chutnat líp..."
    Oheň v krbu hřeje a kožešina před ním je je dost velká, dost velká na dlouho tmavou noc.

    Užijte si krásný zimní svátek podle své chuti, moji milí Tam, kde je teplo a kde jsou přátelé....
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    Hororová, ale pěkná.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Chotěboř hororová.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    uvidim ... to by ale pri tve bezne velikosti knizek v serii tam byly jen dve a pul jednohubky? nebo to bude tlustejsi dil? :)) pak bych se mozna na tlustou jednohubkovou misu dal ukecat :))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    FERRYH: To ti nebudou stačit stostránkové příběhy?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ALRAUNE: hmm a to ses musela unavit nemlich zrovna u Loty? :((( vis ze jednohubky nesnasim (je jedno jestli jim rikas novely nebo povidky) a Lotu mam rad... ach jo... zas jedna serie pro me zkazena... :O(( ...
    Klido si mohla "zkazit" jednohubkovanim Moiru! :))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Až to začne být vidět, tak bude pozdě. Doufám, že na Moire to vidět nebude :D I když je zas trochu jiná...
    LANC
    LANC --- ---
    ALRAUNE: Popravdě, ani se nedivím. Na rozdíl od Zaklínače to ale z pohledu čtenáře není ani vidět :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Já už jsem z románů strašně unavená, hlavně z těch sérií.
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    ALRAUNE: Jóoo.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Já jsem tedy rád, že to budou novely, kratší věci ti jdou líp, než romány.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Tak a není znásilněnej :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Torge rozšněruje poklopec a pomočí kmen borovice, paprsky jarního slunce ho hřejí do zad a Kirsten ho uvážlivě pozoruje ze sedla.
    „Je to na hovno,“ konstatuje zaklínač. „V tomhle kraji jsou lidi zbytečně hysterický.“
    „Viděl ses někdy v poslední době?“ Kirsten se sveze z koně a cvrnkne Torgeho do neuvěřitelně rozcuchaného copu.
    „Vypadáš divně.“
    „Ty s půlkou ksichtu potetovanou vypadáš taky divně. Dobře, chápu, že na tom statku neotevřeli, ale že neotevřou ani městskou bránu, to už mi připadá přehnaný.“
    „Je to přehnaný,“ souhlasí Kirsten. „Nejspíš se tu něco děje. Lapkové, epidemie, výběrčí daní, znáš to.“
    Plavovlasý zaklínač vytáhne ze sedlové brašny kus leštěného stříbrného plechu a pozorně se prohlíží svou tvář.
    „Dobře, možná vypadám jako hrdlořez, ale může si mě někdo splést s výběrčím daní?“
    Kirsten se zamyslí jen na okamžik. „To těžko, odpoví potom, ty bys nikdy nikomu žádný daně nedovezl. Promrdal bys je v bordelu.“

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam