• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Mám to podobně. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Závidím. :-) I když nevím, jestli bych sebral kuráž na něco podobného. :-)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: jsem tedka fakt rada, ze jsem se odvazila jit onehda do talpressu, kdyz byla autogramiada a mohla jsem si se Stevenem aspon potrast rukou :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Je to škoda. Tak nějak jsem s tím taky počítal a těšil se. No, aspoň mám "Wurms of Blearmouth." :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: I z Kanady se dá přijet... ale pokud je zrovna uprostřed stěhování, tak chápu. :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: achjo, to je velka skoda :((
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: Bohužel zřejmě nebude. Steven Erikson se prý stěhuje z Anglie zpátky do Kanady. Takže asi nic... :-(
    IDLE
    IDLE --- ---
    Co ten slibovaný MalazCon s Eriksonem? To už dlouho nikdo nezmínil, přitom už by to pomalu mohlo být na pořadu dne. Tedy aspoň podle původních plánů.
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: musej to stihnout vydat do 13.12. to jedu na 5 tejdnu pryc, tak doufam, ze tam budu mit co cist, jinak budu nastvanej :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Konecne je to na strankach a tim padem jiste, ze Chromy buh k jezisku bude :))

    Steven Erikson - CHROMÝ BŮH | Nakladatelství Talpress
    http://www.talpress.cz/chystame/steven-erikson-chromy-buh/

    a dneska jsem v busu cetla pad Itkoviana a malem me to zase rozbrecelo O_o pak jsem omylem koukla na nejaky dalsi spolucestujici a mam podezreni, ze se meho vyrazu docela lekli :))
    HEBORIK
    HEBORIK --- ---
    SID311: :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    ROMI: Já pevně doufám, obvykle to bývá začátkem prosince, protože pak je problém s dodávkami.
    ROMI
    ROMI --- ---
    HATOR: bude to do13.12.? to jedu na mesic pryc, tak abych mel co cist na dovce :)
    SID311
    SID311 --- ---
    HEBORIK: No, jistě, je to hloupé. Ale třeba taková "Vratiplachta", to by bylo jméno!
    HATOR
    HATOR --- ---
    HITOMI: Pravdu díš, tyhlety malý kulatý předměty jsou pod mou rozlišovací schopností :)
    Vida, Indie - až budu potřebovat rady, protože se konečně rozhodnu tam jet, aspoň vím, na koho se obrátit :))
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    HATOR: myslim, ze spis cizrnova :) jsem tedka mesic v ty Indii stravila, bylo to na kazdym rohu, tak me to docela pobavilo :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    HITOMI: No jo, sójová mouka - pod tímhle názvem se líp prodává :) (Dělám si srandu, je to tradice - v Indii.)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    HATOR: to neni treba, je to nase vlastni blbost :) ja prave taky googlila vzdy jen besanu, coz odkazovalo max na ta fora. Co se cehokoliv v souvislosti s lodni prepravou tyce, v tom mam mezery. Vzpominam si, jak jsem to onehda resila kvuli nejakemu online RPGcku, kde jsem o tom mela neco psat. (ale ani tam jsem na termit besan nenarazila)
    to uz spis fakt v Indii

    ^__^
    HEBORIK
    HEBORIK --- ---
    HATOR: Besana mi zní líp než Tattersail, díky za ni. Možná je to tím, že jsem o ní dřív četla v češtině. T a r jsou dost tvrdý souhlásky a pokud si dobře pamatuju ona byla spíš kyprá, to je další plus pro jméno Besana.

    SID311: "Plachtěna" mě rozesmálo. Zkusil sis kousek přečíst s vyměněným jménem? ... Paran si prohlížel její kulatý, přízračně bledý obličej. Bylo na ní něco, co zřejmě bylo v rozporu s jejími obyčejnými rysy, vlastně je překonávalo, takže na ni kapitán reagoval způsobem,který ho samotného dosti překvapil. Viděl, že má přátelskou tvář, a nedokázal si vzpomenout, kdy naposledy cítil něco podobného. Vyvedlo ho to z rovnováhy a zpátky na zem ho mohla vrátit jedině Plachtěna. Měl pocit, že klesá po spirále, v jejímž středu je kouzelnice. Klesá? Možná stoupal. Nebyl si jistý a z té nejistoty byl celý naježený. ...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Přesně tak - mohu podepsat. Navíc oceňuji, že Chromý bůh má skutečně chuť "završení." Není to jako některé ságy, které prostě pokračují, dokud se nezačnou opakovat (mnohé i dlouho potom...), a pak to autor nějak řízne, aby byl pokoj. U Chromého boha jsem měl skutečně dojem "tak, sem to celou dobu spělo, a zde to KONČÍ, kniha se zavírá." Žádné nastavovačky nebo berličky, žádná zbytečná pokračování, ale skutečně VRCHOL - a po něm jen nové příběhy ze stejného světa. To je vzácné a nevídá se ve fantasy často.
    HATOR
    HATOR --- ---
    ROMI: Jako vždycky před Vánocema.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam