• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHOčkování - pro a proti
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: mě ne.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HOWKING: hele, já mám gympl střední náročnosti, byla jsem v přírodovědné třídě (čti matika fyzika) a měla seminář z matematiky.
    Určitě jsme měli pravděpodobnostní počet, to si pamatuju, ten mi velmi nešel. Statistiky minimum, jestli vážený průměr a medián, bylo to hodně. Hlavně že jsem z gymplu odcházela s naučenýma definicema a větama a důkazama a schopností provést derivaci a snažší integrál. Přitom to se na každé VŠ učí okamžitě, nepotřebuješ si to donést ze střední.

    Dobře vysvětlený základ statistiky, trochu zjednodušený a nejlépe s učebnicí formou komiksu, by šel nacpat do osmé třídy a pochopili by to lidi s IQ průměr a výš. Takže půl populace. Pokud by se to zopáklo ještě na každé střední (maturitu má dnes víc než půl populace) a každé vysoké, dobře krom uměleckých, máme do dvaceti let populaci schopnou porozumět těm divným koláčům a čárám v televizi.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING:
    HOWKING: ne že bys neměl alespoň zčásti pravdu, ale myslíš, že tím vyvyšováním něčemu pomůžeš ?

    MAR_TINA: docela by mě zajímal ten zázračnej léčebnej postup. ivermektin a CDS ?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tahle doba vůbec ukazuje jak moc lidí nemá IQ na to pochopit základní statistiku. Riziko těžkých následků po vakcinaci jedna skoro k miliardě je větší jako riziko smrti na covid jedna zhruba ku stu. (deset milionů řádově rozdíl je pro ně nepojmutelné - umí počítat jen jedna, dvě, tři, moc)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Oni si myslí, že nelžou. Jim přijde průkazné, když něco náhodou vyjde. Statistika je nad jejich mentální schopnosti. Chápu, že jsou nasraní a i agresivní, když z nich ostatní mají prdel a oni ani nechápou (a nemají schopnost pochopit) proč.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: jestli se ptáš na Asafu, tak je debil. Ale jestli záměrně, to se těžko pozná. To by chtělo výzkum.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: no tak vždycky se ptám, jestli ty lidi lžou záměrně a ví to, pak nemá smysl argumentovat, nebo jestli se jen pletou a pak má smysl zkusit nějaký vysvětlování.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Ale i kdyby - měl na to dvojitě zaslepený test na vzorku minimálně tisíců lidí, aby vyloučil vliv náhodné fluktuace na rozumnou míru? (Baví mě kokoti, co dělají statistiky na vzorku pár lidí - a stačí jim to k přesvědčení, že "pomohli" - to je jako dělat předvolební průzkum mezi kamarády a pak hlásat že volby byly zmanipulovány, když to nevyšlo, jak se chlapi v hospodě shodli)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ASAFA: druhej den vyskočili z postele, tak určitě :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASAFA: A jak jsi zjistil, že bez tvé "pomoci" by druhý den z postele nevyskočili?
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    HOWKING: Jednoduchý, nabízel jsem pomoc, nechtěli. Pak už jim bylo tak ouvej ze chtěli. Druhy den vyskočili z postele.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASAFA: A jak jsi zjistil, že by bez tvé "pomoci" měli těžší průběh? Cestuješ v čase? (Tyhle lamy se neomrzí)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ASAFA: odvedle tě vyhodili tak jdeš dělat trotla sem? Ušetři sobě a nám všem čas a prosím vypadni rovnou ano?
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ENDER: Tak at kontaktuje tady Asafu, mozna neni pozde!
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    QUIP: Taky mam tri Moderny!
    1.davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene
    2.davka: unava, tri dny jsem jen sedela a cumela do blba, ale bez horecky
    3.davka: 2 dny horecka ke 39 (s paralenem 37.5), tyden K.O.
    ENDER
    ENDER --- ---
    ASAFA: Tak to gratuluju, znamej na tuhle rymicku, ve 40 letech, pred vanoci zemrel.
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    Také hlásím. U mě dřív jak delta tak nedávno omikron, obojí lepší průběh než lehounke nachlazení. Člověk ani neví ze neco má. Zadna dávka experimentální vakcíny schválené v nouzovém režimu neproběhla a neprobehne. Z tezsiho průběhu jsem dostal půl rodiny. Kdyby neco, hlaste se.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Kdyz tu mate takove neprijemne prubehy, tak to vyvazim trochu svoji zkusenosti s Modernou:
    1. davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene (misto vpichu)
    2. davka: druhy den unava a odpor k praci :) Ale stacil jeden paralen a bylo zase dobre
    3. davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene (misto vpichu)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TRISSIE: stari :) mela jsem i pred boosterem
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    HOWKING: jj, super, jak odvykacka na heraku xD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam