• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHOčkování - pro a proti
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAR_TINA: ono je za tím víc, než se zdá. alternativní léčba je byznys jako každej a dřív nebo později každej šaman přijde s něčím, co si máš od něj koupit :)

    hleďte vzácný článek z doby předcovidové
    Postrašit rodiče a pak inkasovat za nesmysly. Takový je byznys odpůrců očkování - Zdravotnický deník
    https://www.zdravotnickydenik.cz/2019/02/byznys-odpurcu-ockovani-postaveny-obavach-rodicu/

    HOWKING: proti gustu, já v tom smysl kromě ventilu frustrace nevidím.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: No možná je tenhle přístup (díky přirozené lidské nafoukanosti a tím snaze nebýt zařazován mezi debily) spíš přinutí změnit názor, než snaha vysvětlovat opici jak funguje gramofon. Pokud bude ostuda myslet si to co si myslí, budou se stydět tyhle "nápady" veřejně prezentovat a to je půlka úspěchu. (tak to kdysi bývávalo - hlupák věděl že je hlupákem a důvěřoval autoritám - dnes má každý právo na názor bez nutnosti jej jakkoli podložit a díky algoritmům sociálních sítí jsou hlupáci před posměchem chráněni a to jim vlastně škodí - jsou v bublině těch, co s nimi debilitu sdílí a tím v nich vytváří iluzi, že to až taková debilita není, když si to tolik lidí myslí a znají jen málo lidi co si to nemyslí)

    Zaplať Bůh za tyto sociální sítě starého ražení jako je NYX (Hofy, Newz, Cybrspace, ...), kde algoritmy hlupáky neoddělují - tak aspoň tady já cítím povinnost napravit to, co Facebook pokazil. (proto si neberu servítky)
    IORETH
    IORETH --- ---
    Mě by zajímalo, ve kterém vesmíru můžou platit současně obě tyhle teze: "vakcína podrobně testovaná na miliardách lidí je experimentální a nebezpečná" a "náhodná léčba aplikovaná laikem a amatérsky pozorovaná na několika jednotlivcích je cajk a je v pohodě ji doporučovat veřejnosti"
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: tím chci říci. Není se co divit, že málokdo pochopí jen trochu složitější statistiku neboi grafík a každý umělecký vykladač následků si vytvoří houf následovníků. Nemáme z čeho brát.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: mě ne.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HOWKING: hele, já mám gympl střední náročnosti, byla jsem v přírodovědné třídě (čti matika fyzika) a měla seminář z matematiky.
    Určitě jsme měli pravděpodobnostní počet, to si pamatuju, ten mi velmi nešel. Statistiky minimum, jestli vážený průměr a medián, bylo to hodně. Hlavně že jsem z gymplu odcházela s naučenýma definicema a větama a důkazama a schopností provést derivaci a snažší integrál. Přitom to se na každé VŠ učí okamžitě, nepotřebuješ si to donést ze střední.

    Dobře vysvětlený základ statistiky, trochu zjednodušený a nejlépe s učebnicí formou komiksu, by šel nacpat do osmé třídy a pochopili by to lidi s IQ průměr a výš. Takže půl populace. Pokud by se to zopáklo ještě na každé střední (maturitu má dnes víc než půl populace) a každé vysoké, dobře krom uměleckých, máme do dvaceti let populaci schopnou porozumět těm divným koláčům a čárám v televizi.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING:
    HOWKING: ne že bys neměl alespoň zčásti pravdu, ale myslíš, že tím vyvyšováním něčemu pomůžeš ?

    MAR_TINA: docela by mě zajímal ten zázračnej léčebnej postup. ivermektin a CDS ?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tahle doba vůbec ukazuje jak moc lidí nemá IQ na to pochopit základní statistiku. Riziko těžkých následků po vakcinaci jedna skoro k miliardě je větší jako riziko smrti na covid jedna zhruba ku stu. (deset milionů řádově rozdíl je pro ně nepojmutelné - umí počítat jen jedna, dvě, tři, moc)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Oni si myslí, že nelžou. Jim přijde průkazné, když něco náhodou vyjde. Statistika je nad jejich mentální schopnosti. Chápu, že jsou nasraní a i agresivní, když z nich ostatní mají prdel a oni ani nechápou (a nemají schopnost pochopit) proč.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: jestli se ptáš na Asafu, tak je debil. Ale jestli záměrně, to se těžko pozná. To by chtělo výzkum.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: no tak vždycky se ptám, jestli ty lidi lžou záměrně a ví to, pak nemá smysl argumentovat, nebo jestli se jen pletou a pak má smysl zkusit nějaký vysvětlování.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PALEONTOLOG: Ale i kdyby - měl na to dvojitě zaslepený test na vzorku minimálně tisíců lidí, aby vyloučil vliv náhodné fluktuace na rozumnou míru? (Baví mě kokoti, co dělají statistiky na vzorku pár lidí - a stačí jim to k přesvědčení, že "pomohli" - to je jako dělat předvolební průzkum mezi kamarády a pak hlásat že volby byly zmanipulovány, když to nevyšlo, jak se chlapi v hospodě shodli)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ASAFA: druhej den vyskočili z postele, tak určitě :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASAFA: A jak jsi zjistil, že bez tvé "pomoci" by druhý den z postele nevyskočili?
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    HOWKING: Jednoduchý, nabízel jsem pomoc, nechtěli. Pak už jim bylo tak ouvej ze chtěli. Druhy den vyskočili z postele.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASAFA: A jak jsi zjistil, že by bez tvé "pomoci" měli těžší průběh? Cestuješ v čase? (Tyhle lamy se neomrzí)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ASAFA: odvedle tě vyhodili tak jdeš dělat trotla sem? Ušetři sobě a nám všem čas a prosím vypadni rovnou ano?
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ENDER: Tak at kontaktuje tady Asafu, mozna neni pozde!
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    QUIP: Taky mam tri Moderny!
    1.davka: bez reakce, pouze dva dny bolest ramene
    2.davka: unava, tri dny jsem jen sedela a cumela do blba, ale bez horecky
    3.davka: 2 dny horecka ke 39 (s paralenem 37.5), tyden K.O.
    ENDER
    ENDER --- ---
    ASAFA: Tak to gratuluju, znamej na tuhle rymicku, ve 40 letech, pred vanoci zemrel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam