• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAZUO_KIRIYAMANesmrtelnost
    Where, O death, is your victory? Where, O death, is your sting? (1. Corinthians 15:55)


    Fyzická nesmrtelnost, lze jí dosáhnout? Proč vůbec stárneme a co na tomto procesu můžeme změnit.

    Zajímavá literatura k tématu:

    Ted C. Fishman: Shock of Gray
    David Stipp: The Youth Pill: Scientists at the Brink of an Anti-Aging Revolution
    Jonathan Weiner: Long for This World: The Strange Science of Immortality
    rozbalit záhlaví
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    BONEFLUTE
    BONEFLUTE --- ---
    THE_SECOND_GUY: Jen pro zajímavost, nechci tak úplně čeřit vodu, ale...
    Vědecká metodika říká, že když mohu tuto teorii prověřit experimentem, měřením, etc, tak je vědecky správná a dá se o ní uvažovat. Není sice dokázáná, ale dá se o ní uvažovat.
    Jestli on LODBROG se nesnažil naznačit, že ta všeobecně uznávaná teorie o vzniku života patří do stejného pytle teorií, jako UFO, Budhismus, Ateismus, Komunismus - vlastně ne, komunismus se dá považovat za vyvrácenej. Tedy nevědecké teorie. A i když třeba žádná lepší teorie není, tak to stále neznamená, že je to teorie správná.

    Pro mě je třeba zajímavé, že takováto defakto nevědecká teorie je tak masivně prosazovaná. Připomíná mi to scénář s Ptolemaivo geocentrismem - teorie sice nesprávná, ze začátku nic lepšího nebylo, a následně bráněno jakýmkoliv alternativám, protože to nezapadalo do mindsetu. (A to byl geocentrismus docela správně vědecky zpracovaný.)
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    před pár dnama proběhl na čt pořad o stárnutí v krátkých esejích františka koukolíka.
    Metuzalém: Čas — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10319914104-metuzalem/
    WANAH
    WANAH --- ---
    Vyměřený čas / In Time (2011) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/281357-vymereny-cas/

    Musim říct že mě ten film překvapil, od něčeho kde hraje Justin Timberlake sem nic nečekal. Nicméně ač film neni žádnej spektákl, má hezkou myšlenku.

    BTW: pětadvacetiletí rodiče, pštadvacetileté buchty působí děsivěji než všichni zombíci dohromady :)
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    MUTHA: brr, vzpomnel jsem si pri tom cteni na Cookie Monster od Vinge, lidske vedomi zamestnancu jedne firmy tam bezelo jako proces na mainframu a pointa byla v tom, ze slo o simulaci jejich prvniho dne v praci, kdy se lide nejvice snazi. firma tak velmi levne ziskala vykonne zamestnance - kdyz byl prvni den u konce, tak se proces jednoduse vzdycky znovu zrestartoval.

    VESNACH: myslel jsem, ze se nakonec pridal do spolecnosti pratel zehu a svuj popel nechal vystrelit do vesmiru, ale uz je to davno, co jsem se o nej zajimal.


    k tem definicim zivota, jedna z tech dnes jiz klasickych biologickych rika, ze ziva hmota je takova, ktera splnuje alespon ctyri z nasledujicich podminek:

    + ma vlastni metabolismus
    + dokaze se reprodukovat
    + zvladne se adaptovat na prostredi
    + ma schopnost rustu
    + dokaze reagovat na podnety
    + ma schopnost vlastniho vyvoje
    docela zajimave je, ze treba virus splnuje ty podminky jenom tri.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    THE_SECOND_GUY: imo teda "uznam že existujou věci kterejm nerozumim" je vyrok, kterej nadnesene receno umoznil vznik takovyho mysleni, jaky vyznavas ty - problem totiz je, ze za otazkou vzniku "složitějších struktur z jednoducejch uhlovodíků" je jeste otazka "proc?", kterou bylo lidstvo zaujaty naprostou vetsinu svy existence... takze s tebou souhlasim, ze lodbrog plete dve ruzny veci dohromady, ale nesouhlasim, ze kazda "i debilní, scifistická nebo náboženská teorie" ma vetsi vahu, nez ustanoveni moderniho mysleni, jakkoliv se mne osobne zanedbavani "metafyziky" v soucasnosti prilis nepaci...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: omg, zas pleteš různý věci dohromady....
    tady existuje jistá teorie, která vysvětluje i ten vznik složitějších struktur z jednoducejch uhlovodíků.... což ty neuznáváš, to je tvoje věc, ale jiná, logičtější teorie neexistuje...
    nikdo neřiká, že musíš přijmout první věc co kdo nabídne, ale tohle neni ani první ani jediná teorie, jenom je jednoduše jediná která dává smysl v porovnání s těma jinejma teoriema...
    Prostě říct: "tak to neni a já nevim jak to je" to je celkem zbytečnej výrok...
    a říct: "uznam že existujou věci kterejm nerozumim" to už je naprostý plejtvání slovama... ty jinými slovy řikáš: "nevim jak to je, je mi to jedno, já to zkoumat nebudu" a to je to co mi vadí.... spokojení se s odpovědí která je pro mozek nejjednodušší a dál se o to nestarat.... každá, i debilní, scifistická nebo náboženská teorie má větší váhu než tvoje "na to muj rozum zatim nestačí"
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Tvoje vysvětlení (teda, ta teorie) ale není logické ani trochu.
    Natožpak "nejlogičtější".

    To že nevím jak něco je, neznamená že přijmu první věc co někdo nabídne.
    Zvlášť když se příčí mému rozumu.
    To radši pokorně uznám, že existují věci, na které můj rozum (zatím) nestačí ;)

    (Btw odkdy nevěříš na ježíška? A na čápa?
    A věřils jim protože to bylo "jediné vysvětlení" těch které jsi pokládal za chytřejší? ;)
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: hm, takže nevíš, stejně jak my ostatní.... a nejlogičtější vysvětlení tobě prostě logický nepřipadá.... a jiný nenabízíš...
    tak jako o co ti tu vůbec jde? procvičit si rétoriku?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: "Všeobecně uznávaná"? Kolikrát se mě tím pokusíš rozesmát? :)
    Jinak odpověd viz poslední řádek, ať to furt neopakuju.
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: OK, tak teď jsi vysvětlil, jak podle tebe život nevzniknul...
    A na to jak vzniknul nějakou teorii teda máš? Logičtější než je ta všeobecně uznávaná?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Já nevím co mi furt chceš vysvětlovat.
    Tohle evidentně není věc vzdělání ale toho, čemu věříš.
    Chápu že Tě zlobí že Ti nevěřím, ale to neznamená že musíš napadat můj rozum a moje vzdělání.
    To co říkáš se příčí mojí logice. Scifi mě nikdy nijak neuchvátila.
    (Ve škole třeba neměli tu drzost aby říkali "takhle vzniknul život", ale vždycky výhradně jen "tohle je několik teorií vzniku života")


    Já třeba nepochopím jak si někdo může myslet, že jenom tím že se počítač trochu zesložití, tak začne uvažovat sám od sebe.
    Vždyť se jenom zrychlují procesy a zvětšuje paměť těch strojů.
    A promiň mi to přirovnání, ale to že zvětším úložný prostor nějakého skladu (třeba v hypermarketu), takže se tam vejde víc prefabrikátů, to neznamená že sklad obživne.
    Ne, nejsme v pohádce: sklad prostě bude jen větší.
    Ale pořád úplně stejně mrtvý.

    Poslední přirovnání než na to taky kašlu:
    Tvrdíš že život je chemická reakce. Já chemii nepopírám (ano, naše těla jsou tvořena mnoha molekulami a makromolekulami), ale netvrdím že je to "mrtvá chemie".
    Tvrdíš, že naše těla (a těla všech dnes žijících organizmů) vznikla náhodou - nebo hodně dlouhou souhrou náhod. A to já si nemyslím - myslím že od vzniku života se naše těla přizpůsobujou podle plánu něčeho v nás (asi jako když cvičíš v posilovně a tvaruješ si tělo).

    Teď to přirovnání: to že když necháš na hladině vody několik kapek uhlovodíků (v podstatě kapek oleje na hladině), tak se z toho (za hodně dlouhou dobu) vyvine myslící, cítící a svoje plány provádějící bytost,
    to je pro mě stejně ulítlá představa,
    jako kdybych do kontejneru nasypal hromadu kovu, kůže, dřeva, plastů a skla,
    a pak tím několik miliard let třepal,
    a pak mi z toho vyjel hotový zcela nový funkční mercedes,
    který by měl nejen plnou nádrž funkčního benzínu,
    ale ještě navíc by jezdil sám od sebe, bez řidiče, tam kam se mu chce.

    Sorry, tohle s vědou nemá nic společného - tomu prostě neuvěřím.
    Nevím jak život vzniknul, ale takhle IMHO určitě ne.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    jen poznámka:
    alespoň tady [ Zombie Apokalypsa ] se nesmrtelnost řeší z té správné strany !
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    NOZDROLOMO: no zase pokud to vezmes trochu po technicky strance, frekvencni rozsah, ve kterem dnesni pocitace operuji pokryva pomerne dost slusne spektrum, sice se zatim neda mluvit o nejake mimosmyslove interakci, ale je dost pravdepodbony, ze emp ktere kolem sebe generujes z jiste male casti chod pocitace ovlivnuje ;) stejne jako vsechno kolem tebe, pokud si pripustis, ze kazda ziva i neziva elektronicka vec dovede alespon vysilat na nejake frekvenci, a to ti do toho nebudu tahat pohyb elementarnich castic v prostoru atd.
    NOZDROLOMO
    NOZDROLOMO --- ---
    VESNACH: No já se tomu zase tak nedivim. Muj PC se nechová jako stroj. Je náladový a občas si usmyslí, že si potřebuje odpočinout a vypne se:)
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    NOZDROLOMO: no tak treba v japonsku se slouzi bohosluzby za doslouzile pocitace :) zadna novinka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam