• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAZUO_KIRIYAMANesmrtelnost
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    hlavně mi přijde směšný to dělení na živý a mrtvý, když jde o molekuly....
    všechny molekuly jsou mrtvý....

    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Nehledě na to, že "myslet něco" (tak jako "myslí" třeba počítače - vykonávají program) a "chtít něco" nebo "bát se něčeho" je každé jiný level (vlastně úplně jiný svět).
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: hele zopakuj si znalosti, jinak nemá smysl se s tebou bavit...

    hodíš do kýble nějaký blbý RNA, správný enzymy a pár aminokyselin a budeš čumět jak to běží hezky samo....

    nevim proč ty do toho pleteš furt nějakou metafyziku
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Když jedeš autem, tak to živé jsi ty - ne to auto.
    To že si hlupáci co neviděj skrz okýnko myslej že je živé to auto, to není problém řidiče vevnitř.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Tak to máš dost mezery.
    Reakce molekul je projev okolo.
    Ale klidně si mysli dál, že "to je ono".
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Furt do toho budeš plést chemii?

    Ne - mrtvé molekuly se samy od sebe nezkopírují.
    Mrtvá bílkovina se ti rozpadne.

    Aby se začala projevovat jako "živá", tak musí buď už živá být, nebo musí být něčím živým sežrána.

    Hele, život jsi vzniknout neviděl - mám pocit že ani nemáš jasno v tom, co to je. A hlavně co není.

    Kdyby to bylo jak líčíš, tak by mrtvoly samy od sebe znova ožívaly. Jen proto že jsou "složité jako lidské tělo".
    Fakt hloupost.
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: tak to jsi dost mimo... ono i blbý "myslet si" je obyčejná reakce nějakejch molekul....
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: "Něco chtít" je fyzikálně-chemická reakce? :)
    Hloupost.
    Fyzikálně chamická reakce to maximálně provází, v lidském těle - asi jako když řežeš dříví, tak ta pila a dřevo vrže.
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: ale jistěže začne, dej tam správný podmínky a tý kapce totiž nic jinýho ani nezbyde, než se stát složitější....

    hele nevim jak jsi na tom s chemií, ale to že některý molekuly se kopírujou samy od sebe, prostě působenim jenom základních fyzikálních zákonů, to je fakt... a bohatě to stačí..
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: sama od sebe, protože je to jenom blbá fyzikálně-chemická reakce.... nevim co na tom nechápeš
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Jak se to stane, že se nějaká kapka oleje na vodní hladině najednou začne rozhodovat podle vlastní vůle?
    I kdyby tam plavala miliardy let, tak kvůli tomu nezačne sama od sebe přemýšlet.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: No právě, KDE ho sebrala?
    Naučila? A jak, ProBůh? Od koho?

    To je blbost.
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: jako kde by ten pocit "já" sebraly... a kde ho sebrala ta hromada slizu, která se dneska jmenuje člověk? prostě se ho naučila, ne?
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: jak řikáš, kopírujou, tim pádem okopírujou schopnost se učit a vnímat se... nevim kde bereš tu jistotu, že stroje "nemůžou"....
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: Nemůžou.
    Stroje budou kopírovat jen to co, je naučíš. Ten, kdo je vyrobil.
    Nikdy nebudou mít pocit "já". Kde by ho sebraly?

    Leda bys byl Rabbi Löw a zkusil s hlínou i trochu magie. Ale IMHO byl Golém silně nedokonalá entita .)
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: s tim pískem to nebylo "jen tak najednou"

    a to že si uvědomuju sám sebe, to je furt jenom nějaká elektrochemická reakce, toho můžou stroje klidně taky dosáhnout, až budou tak složitý jako lidský tělo
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    THE_SECOND_GUY: No právě ta představa, že písek z ničeho nic, jak se tak přesypává u moře, začne najednou uvažovat a chtít se rozmnožovat.

    To se dost podobá středověké pověře, že když necháš špínu dlouho ležet, za chvíli se v ní sama od sebe narodí myš.

    Nesmysl.
    Život se tady nevyrábí - jenom předává.
    Nic živého nedostaneme jinak, než že buďto vznikne ze starého už živého objektu, nebo kombinací dvou už žijících objektů.

    THE_SECOND_GUY: To není teorie - sám sebe si uvědomuješ. Rozlišuješ "tohle jsem já" a "tohle je to ostatní".
    To je přáznačné pro život.
    To kalkulačka nemá a nikdy mít nebude.

    A tenhle pocit "já" je věc, kterou nikdy nijak nezískáš - můžeš ji jen předat sám ze sebe. (Nebo donutit jiné, aby ji předali).
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    WANAH: Tak to o existenci nesmrtelný duše a že v tom musí bejt "něco víc" než jenom chemie, to je přece taky jenom teorie, ne?
    WANAH
    WANAH --- ---
    NOZDROLOMO: Ne jenom sem poukazoval na to že existuje více možností jak hledat co asi je ta duše o které toliko generací lidí uvažuje.
    Ty sis vybral ten nejpitomější, pro babky pánbíčkářky a demostruješ svojí omezenost, nic víc.


    THE_SECOND_GUY: Třeba že jde jenom o teorie?
    THE_SECOND_GUY
    THE_SECOND_GUY --- ---
    LODBROG: Právěže pouhý promíchávání uhlovodíků bohatě stačí, když to děláš párset milionů let.... nevim co je na materiálních teoriích o vzniku života neudržitelnýho....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam