• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    SIMEC: heh, Switzer skoncil na tech zavodech druhy, vloni vyhral a letos vyhral Kevin Reimer, ktery si vloni zlomil kotnik a diky tomu nevyhral :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    CZUPA:helma: asi kup dvě různý...

    dh prkna: ano downhill se jezdí opravdu buď na krátkých top-mount prknech (viz. magor Patrick Switzer) nebo pak na delších většinou drop-thru ale i topnutých

    trucky seismic: nejezdil jsem, určitě budou hodně probíráný na fishi tak zkus googlit seismic truck silverfish .. osobně bych víc věřil bushingům protože existuje určitě víc tvrdostí než u pružin a taky hodně tvarů..ale zkusit se má všechno, že?:) pak tu napiš co si o nich zjistil, já se o ně nezajímal protože mám jiný kandidáty, třeba aera trucks který jsou momentálně údajně jen dvoje v republice a z toho jedny nejezdí a slouží jen k focení nových prken s nimi...

    nástěnka: psal jsem zakladateli diskuze ale zatim bez odezvy


    WERONYCZKAA: Chameleon a Vendetta jsou neporovnatelný prkna.. Chameleon bude pro tebe jistě lepší univerzálek, Vendetta je tvrdý prkno a svede větší rychlosti, přestože má trochu patky tak je to furt takovej typickej drsnej Rayne .. trucky bych viděl těch 50°/52° podle výrobce (CZUPA se s těmi 30° asi přepsal:) na takový prkno nemá smysl dávat trucky s menším sjezdovým úhlem .. kolečka..to už fakt záleží jakým směrem to prkno chceš posunout..jestli s tim chceš trochu slidovat tak bych bral určitě zakulacenej nebo zkosenej profil..narval bych tam Abec11 centerset freerides 72mm 84a a neřešil..dostatečně jedou, dostatečně drží, krásně slidujou...
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    nejak nechápu ten úhel :D
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    CZUPA: kolecka sou vyčerpávající, to musim nastudovat, jinak downhill to opravdu nebude, spíš freeride, obcas slide, nejaký carving obcas, spíš tak aby to sedělo na všechno kolem toho, alel nechcu to jen jako koloběžku ;-)
    původní sestavu jak je na prodej komplet moc lidí nemá, co sem si všimla na Youtube..
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    WERONYCZKAA: musis prvni napsat, co na tom prkne hodlas vyvadet :) kruty downhill to asi nebude, takze trucky bych videl uhel 30° , 180mm, znacky treba Bear, Randall nebo Paris. Kolecka popsal kolega vyborne tady [ SIMEC @ Longboarding ] (na nastenku s tim?)
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    zdravim, mam v planu si objednat tuto desku http://madridskateboards.com/boards/bamboo/animal-bamboo-385-chameleon ze stranek http://www.sickboards.nl/
    liíbí se mi její vlastnosti a je pro mě i cenově dostupná. Zdá se i lepší než ta Vendetta co sem chtěla, obzvlášť patky. Máte někdo zkušenosti?
    Jinak chci zároveň koupit trucky a kolečka. Ale absolutně nevím značku, tvrdost, šířku. Je tam dost výběr, tak to chcu koupit abych měla zadarmo poštu. Poradí někdo?
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    jo ma tady nekdo zkusenost se Seismic truckama? dokazu si predstavit i nejake ty nevyhody (zasirani, nutnost koupit jine pruziny misto utahnuti), ale prijde mi to strasne sexy, takze pokud nekde nenajdu recenzi, ze je to uplne na picu tak si je asi dam na tu novou fosnu :)
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    GARFIELD: asi bych taky volil dve helmy jak rika FLOE, hlavne proto, ze je v zime vetsi kosa nez v lete :) ale dal by se najit kompromis, kdyz bude mit odepinaci usi a regulovatelne vetrani. Co se tyce zimy, strasne se mi libi tahle, i kdyz verim, ze se v ni clovek bude varit i na jare http://www.ruroc.com/store/1/rg-1/core/black/
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    dneska jsem byl zkouknout zavody v Britannia Beach (BC, CA) a kluci a devcata nakladali moc pekne
    prekvapilo me, kolik lidi to jelo na relativne kratkych a nesnizenych prknech





    a pak jsem podlehl konzumacnimu stresu a koupil jsem si noveho mazla kdyz byly vsechny za $100: Rayne Supreme



    kdyz jsem pak vystrizlivel, trochu jsem litoval, ze jsme nevybral jinak, protoze je to typove hodne podobne tomu, co mam. Premyslim jestli ho prodat/dat ho sestre/nechat si ho, protoze je to mazel :))
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Chci si poridit helmu, protoze ta co mam mi moc dobre nesedi a potrebuji o neco vetsi. Zaroven me napadlo, ze bych potreboval vymenit helmu i na snb. Je mozny sehnat jednu kvalitni helmu na oboje? A na co si dat pripadne pozor a mate nejaky doporuceni?
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    BECKOU: odpověď B je správná, varianta A je irelevantní:)
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    stala se mi zla vec :( asi nejakej blbej kaminek nebo nevim, je to velkej problem? a mam to nejak resit, treba lepit, nebo to nechat zit svym vlastnim zivotem? :)

    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GARFIELD: jojo pořadí i výchozí pozice nohou je variabilní .) jsem mongol.)

    VŠEM: jedete na session? http://www.facebook.com/events/394894050521551/ pořádá to kámoš a dnes to začíná, doražte klidně i zítra ..
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SIMEC: me to prave taky prislo divny, ale z toho popisu jsem to tak pochopil, tak proto jsem se na to zeptal :)

    Ja kdyz pushuju lepsi nohou, tak mam tu horsi na prkne vepredu a ne vzadu (tzn. nejezdim na normal na mongola). A bod c.1. na tom tvym obrazku rika imho opak :) Tzn. obrazek mi nesedi s popisem a mel bych to 3. 4. 1. 2. ale mozna mi jen neco uniklo :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GARFIELD: jak píše EZZOP .. proč měnit stance, to by nebylo efektivní, ale abych pravdu řekl, když už fakt jedu jakože jedu a někam hodně daleko se chci dostat (nemyslim teď někde ve městě na chodníčkách ale třeba na silnici při dlouhým přesunu) tak nohy nechávám přesně tak jak je na obrázku, špičkama dopředu, tzn že nohy nedávám do klasickýho postoje, protože to už zbytečně ubírá na plynulosti pohybu a těžko to lze skloubit s nějakým rytmem..zkrátka se odrážim chvíli levou, chvíli pravou..samozřejmě podle toho jestli má někdo lepší pushovací nohu levou nebo pravou, tak to bude mít vliv na to, jestli se bude při pushování např. levou nohou cítit líp s pravou nohou v přední, nebo zadní části prkna
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    GARFIELD: No pokud dobre chapu ten obtrazek, tak to prkno je jakoby nahoru.V 1.bode stojis na prkne zadni nohou a pushujes predni,potom davas predni nohu na prkno(bod 2),prenasis na ni vahu a odrazis se zadni nohou.Proste klasicky.(bod 3) Ve 4 bode pak stojis na prkne obema nohama. Na switch vubec nejedes. Proste jak je to na tom videu
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    EZZOP: takze stance nemenis :) a jedes porad na normal...

    ja sem si rikal, ze to je divny - protoze 1. bod znamena v tom popisu, ze jedes na switch better foot pushuje a horsi noha je vzadu na prkne - to je imho mongol a stavis se na switch
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    GARFIELD: treba tady v tom videu to je pekne videt asi kolem 2:07
    Longboarding, Paul's to the Wall: Training for a Marathon Pt. 1 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=7WZD1kQoQRo
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    GARFIELD: To nedavas predni nohu dozadu,ale predni nohu sundavas z prkna a tou pushujes (rika se tomu na Mongola), aby si nemusel porad pushovat jen zadni nohou. Proste se treba 5x odrazis predni nohou a pak 5x zadni ;-)
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SIMEC: mozna jsem to dobre nepochopil, ale proc davas svoji front nohu dozadu?


    OSTOSEDM: todle se musim naucit :)
    FLOE: dik za tip
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    OSTOSEDM: se žlutýma otangama to jde samo.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam