• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    OTZ
    OTZ --- ---
    jj jdu na to, ještě co na to řekne moje uc33:)
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: mixxx je docela solidni nahrada za traktor, me to chodi :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    tak jo, až budu mít dlouhou chvilku..teď zkuším, kterej mixovací program (pokud možno free) si bude rozumět s mym HW:)
    BENKI
    BENKI --- ---
    OTZ: Já jsem na tom úúplně stejně, ale reálně právě rozjedu líp Arch než ubuntu, na který už není můj komp nejčerstvější. Aspoň na tu distribuci mrkni, není to zas tak složitý jak to vypadá... ;-) /říká Benki sedíc na Vistech s linuxím HDD v brašně, ehm O:-)/
    OTZ
    OTZ --- ---
    JAZZZ: xubuntu přímo..ubuntu studio sem ještě nezkoušel
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OTZ: a ty pouzivas ubuntu studio s xfce nebo samotny xubuntu? tim bysis mozna nejakou praci ulehcil..
    OTZ
    OTZ --- ---
    já sem čerstvej novej uživatel a něco kompilovat neob tak se děsim..znám sotva pár příkazů

    už jenom přepsat fstab abych moh připojit ntfs disk dalo neskutečně (asi 2h) práce:)
    BENKI
    BENKI --- ---
    OTZ: Zkusil bych nainstalovat čistej Arch Linux... Imho lepší nežý hledat co můžu vypnout je rovnou instalit od začátku jen to co chceš... ;-) (a zároveň to člověka naučí)
    OTZ
    OTZ --- ---
    stará deska..sdram a amd duron:)
    OTZ
    OTZ --- ---
    nejde
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    OTZ: no z principu linuxu toho moc odladovat asi nemuzes :) ale muzes povypinat ruzne agenty a daemony co ti bezi na pozadi a ktere nepotrebujes. mrkni do /etc/init.d ale jinak spis bude lepsi poridit vic ramek a cpu trosku nataktovat?
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: tak to bohuzel nevim :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    fajn, a nevíš ještě, jak odladit xubuntu, aby žralo ci nejmíň postředků? mam jenom 800 mhz procesor a 756 ram, žádná sláva..
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: jj jak rikas, audio a midi kabely mezi aplikacema.
    OTZ
    OTZ --- ---
    BURAN: propojovátko..něco jako virtuální audio a midi kabely mezi aplikacema?

    jo renoise znám, 50eček je v cajku (to stojí i leckterý vst), ale je to tracker a z toho mam zatim hrůzu:))
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: zjednodusene receno jack je takovy sofistikovany propojovatko, co beha nad alsou. aspon tak to chapu :)

    ty free veci co jsou v Software center to je sila kolikrat to jo, nepouzivam nic z toho, krome toho qjackctl.

    docela rozumnej DAW je ten RENOISE, sice taky ne free a zdarma ale 50e neni zas tahova hruza.
    OTZ
    OTZ --- ---
    zdary, až doteď sem jel na widlích a reasonu, ale zkouším i xubuntu (10.04) a líbí se mi ta široká nabídka nástrojů v sw sources, ale uživatelská přívětivost je teda pekelná. zkoušel jsem freebirth a lmms, oboje dost nedomrlý a neintuitivní natolik, že sem to radši zase rychle zavřel. fuj:) až bude existovat dospělej DAW tak prosim, uvidíme co ten bitwig ale ten asi zadarmo taky nebude. midikontroler sem připojit zkusil (uc33e k lmms) ale neprošlo, pač qjackctl ještě nerozumim..k čemu to vlastně je? to nestačí alsa/oss?
    BURAN
    BURAN --- ---
    BLAMI: jj ja :)
    BLAMI
    BLAMI --- ---
    pouzivate nekdo renoise?
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: no proto jsem taky zalozil tohle forko abychom si sdelili zkusenosti pozitivni i negativni, aby kazdej nemusel si to protapat sam, protoze to je o nervy obcas :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam