• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    Jak vytvořit elektronickou knihu, tipy / triky. Předávání zkušeností za účelem zlepšení kvality knih Ideální zdroj informací zde: http://www.digitalbookworld.com/resources-going-from-indesign-to-ebook/
    rozbalit záhlaví
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZOIDBERG: vzhledem k tomu že se změní písmo a že vzorce jsou teď napůl rukou :)
    nevěřili by jste kolik se toho dá "namalovat" na psacím stroji.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Nevím co řekne program na ty vzorce, jestli nebude lepší je tam vložit jako obrázky. No nechtěl bych to dělat.
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    chtěl bych se zeptat mam knížku psanou na stroji, jsou v tom matematický rovnice a vzorce místy nějaký graf od ruky. Potřeboval bych tu knihu reeditovat (pro původního autora který mechanický psací stroj za PC nikdy nevymění) a nechce se mi jí přepisovat. Poradíte mi zda má smysl si kupovat nějaký OCR program nebo zda jí někomu nechat převést případně kolik by to vyšlo a kde to dělaj :)
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    CHARVYBURGER: v jiný diskusi jsi psal, že jde o matematiku, pokud je zdroj LaTeX, tak by převod mohl jít a asi bych dokázal pomoct, pokud je zdroj word, asi by to bylo obtížnější
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    Prosim zabyva se tu nekdo prevodem knih do epubu? Potrebuju zjistit rozdil v zobrazeni epubu a pdf na soucasnych cteckach. Mam narocnejsi knihy na prevod a potrebuju zjistit jestli se ty muka s epubem vyplati. Idealne kdybych mohl zavolat, kontakt do posty. Diky!
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    FERRYH: Speciální font pro podtržení možná (nevím) mají speciální typografické nástroje, ale rozhodně ho nemá žádný mě známý renderer HTML (a ostatně žádný mě známý renderer tečka) - všechny to řeší algoritmicky.
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    KRAMERIUS: samozřejmě, budou to jen zmenšený velký písmena
    FERRYH: tučná kurzíva je docela zlo, ale kupodivu funguje, stejně jako podtržení. teda aspoň v kindle previeweru, skutečnej kindle nemám
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    tak to je prus**, zrovna delam knizku, kde je nekolikere odstupnovane zvyrazneni.. a je to nutne .. jde o literarne teoretickou vec... krom tucne a kurziva jsou tam i zvyrazneni jak tucna kurziva tak i kapitalky, ktere se sice daji nahradit jen velkym pismenem.. ovsem pak se ztraci odliseni velikosti prvniho znaku u jmen a podobne. Mno zkusim pouvazovat jak to resit...
    co podtrzene? taky problem? neco jsem zaslechl, ze pak to zas v kindlu nema font... nebo co.. :(((
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    FERRYH: Že fungovat bude jen, když ve zdoji pro převod bude:
    <small>VETE</small> žádné CSS
    Že výsledkem budou kapitálky, tím bych si jistý nebyl - spíš to budou jen trochu zmenšená velká písmena.
    PECA
    PECA --- ---
    FERRYH: Jednoduchá odpověd zní: "Ne" :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ups! mohl bys to prelozit do lidstiny? :)) nejsem html coder ...
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    Podle kindle previewer se při použití kindlegen správně převede jen poslední možnost:

    <html>
    <head>
    <meta charset="utf-8" />
    <title>pokus</title>
    <style type="text/css">
    .sc{
    font-variant: small-caps;
    }
    .fsc{
    font-size: smaller;
    text-transform: uppercase;
    }

    </style>
    </head>
    <body><p>
    Nazdar <span class="sc">Svete</span> a taky S<span class="fsc">vete</span>
    nebo S<small>VETE</small>
    </p>
    </body>
    </html>
    [/code]
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    dotaz: zustavaji zachovane pri prevodu do mobi Kapitalky? jako styl pisma.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PECA: Doporučuji k přečtení i další tamní články.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Narazil jsem i na:
    .epub eBooks Tutorial - Part 1: Format Your Source Content
    http://www.jedisaber.com/eBooks/formatsource.shtml
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak tohle by mohlo být na nástěnce:
    Comparison of e-book formats - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_formats
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA: Ehm, zustal mi na iPhone viset caps lock...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    PECA: Smutny je, ze Mobi Amazon ješte ořezal- třeba o podporu Java skriptu.
    S těma tabulkama chlape nevím- ideálni je asi vytvořit nové v čistým HTML. A POKUD JE MOC ŠIROKÁ, tak ji vložit jako obrázek. Tam zoom bude fungovat. Bude to hnusný, ale funkční.
    PECA
    PECA --- ---
    JYRKA: To bude tím, že mobi je tu s námi už od dob Palmů III. Tehdy nějaké čarování na displeji 160 x 160 nebylo dost dobře ani možné :-)

    Každopádně, co jsem zkoušel, tak na Opusovi se ta tabulka nedá číst. Je docela velká a nedá se rozumně posouvat, ani přibližovat. Ještě to vyzkouším a uvidím. Není to z mého zdroje a zdroj normálně slouží pro export do PDF. Nejsem si jistý, ale myslím, že je to dělaný v InDesignu.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    PECA: ePub je v pohodě, co snese HTML, tak snese ePUB. Problém je v Mobi, to je mrcha divná. Někdy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam